Αθλητικά

Χαρίζει το εισιτήριο του στο superclasico σε όποιον του βρει δουλειά

ΡΙΒΕΡ

Μια εικόνα που δείχνει την εξευτελιστική κατάσταση της κοινωνίας του 21ου αιώνα έρχεται στην δημοσιότητα μέσα από τον επαναληπτικό του SuperClasico μεταξύ της Ρίβερ Πλέιτ και της Μπόκα Τζούνιορς για τον τελικό του Κόπα Λιμπερταδόρες. Ένας άντρας αναγκάζεται χαρίσει το εισιτήριο του σε όποιον του βρει δουλειά. 

Ο Ματίας Άλβαρες έχει εισιτήριο για το εντός έδρας ματς της Ρίβερ με την Μπόκα για τον δεύτερο τελικό του Κόπα Λιμπερταδόρες, όμως αποφάσισε ότι θέλει κάτι περισσότερο από το να δει τον ιστορικό αγώνα.

Έτσι, βρήκε τον καλύτερο τρόπο για να βρει μία δουλειά. Θα δώσει το εισιτήριό του σε εκείνον που θα τον βγάλει από το ταμείο ανεργίας. Ο Ματίας δηλώνει ότι δεν θέλει χρήματα παρά μόνο μία θέση εργασίας για να δώσει το εισιτήριό του.

«Έχω ένα εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό, όμως έχω άλλα πιο επείγοντα ζητήματα να λύσω. Γι' αυτό ανταλλάσσω το εισιτήριό μου με μία δουλειά. Έχω μείνει μήνες χωρίς δουλειά. Δεν θέλω χρήματα, έχω λάβει εκατοντάδες τέτοια μηνύματα. Δεν με ενδιαφέρει αυτό. Πεθαίνω να πάω στο γήπεδο, αλλά δυστυχώς έχω να σκεφτώ πολλά περισσότερα», έγραψε ο 24χρονος οπαδός της Ρίβερ στο φόρουμ «La Página Millonaria».

Επόμενο άρθρο

Και πλέον... Νορβηγία

Ολοκληρώνει τις εμφανίσεις της στο UEFA Nations League η Εθνική μας ομάδα
17/11/2018 - 19:23

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αφήνει τους πάγκους και πιάνει τις τηλεοπτικές κάμερες ο Μουρίνιο

Τον επόμενο επαγγελματικό σταθμό της καριέρας του βρήκε ο Ζοσέ Μουρίνιο
15/01/2019 - 10:38

Η ώρα της... αύξησης! 7 μυστικά που θα σε βοηθήσουν να την πάρεις!

Οι ειδικοί και η μετρ του είδους μίλησαν
12/01/2019 - 18:46

Εκδόθηκε στην Κύπρο ο Κρασόπολος που εξαπάτησε 465 Κυπρίους (ΒΙΝΤΕΟ)

Τους έταξε δουλειά σε εταιρεία που δεν υπήρχε
05/01/2019 - 20:55

Xριστιάνα Αριστοτέλους: "Πέρναγαν από μπροστά μου και με αγνοούσαν..."(ΦΩΤΟ)

Όλα όσα εκμυστηρεύτηκε η γνωστή παρουσιάστρια για την περίοδο που έκανε promotion
27/12/2018 - 19:07

Αποκαλύφθηκε το γήπεδο του τελικού για το Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ (ΒΙΝΤΕΟ)

Πραγματικά εντυπωσιακές εικόνες από το ερχόμενο Παγκόσμιο Κύπελλο
17/12/2018 - 21:27

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Η ώρα του Παγκύπριου Δικηγορικού Συλλόγου για την κρίση στη δικαιοσύνη

Συνεδριάζει για τις καταγγελίες Νίκου Κληρίδη και τη "χιονοστιβάδα" αποκαλύψεων

Έτσι διέσωσαν τους δύο άντρες που παγιδεύτηκαν στο φράγμα Αρμίνου (ΒΙΝΤΕΟ)

Εικόνες που κόβουν την ανάσα από την κοινή επιχείρηση Πυροσβεστικής και Αστυνομίας

Επεισοδιακή η έξωση ιδιοκτήτη επιχείρησης στην περιοχή του Μακένζι

Ισχυρή αστυνομική δύναμη στο σημείο για εκτέλεση του δικαστικού διατάγματος
Ελλάδα

Νέο θανατηφόρο δυστύχημα συγκλονίζει την Κρήτη

21χρονος διανομέας φαγητού το νέο θύμα της ασφάλτου

Στην Αθήνα η ρηματική διακοίνωση της ΠΓΔΜ (ΦΩΤΟ)

Η Συμφωνία των Πρεσπών, οδεύει τώρα προς την τελική "μάχη"

Δείτε όλη την ομιλία "φωτιά" του Έλληνα Πρωθυπουργού (ΒΙΝΤΕΟ)

Επίθεση στην Αντιπολίτευση για ψεύτικες δημοσκοπήσεις και πρόκληση για Debate
Διεθνή

Η στιγμή που τζιχαντιστής πυροδοτεί εκρηκτικά και σκορπά το θάνατο (ΒΙΝΤΕΟ)

Νεκροί τέσσερις Αμερικανοί στρατιώτες λόγω της φονικής έκρηξης στο κέντρο της Συρίας

"Ώρα να ενωθούμε" δηλώνει η Μέι μετά τη νίκη της επί της πρότασης δυσπιστίας

Συζητήσεις με τους ηγέτες των κομμάτων της αντιπολίτευσης, πλην του Τζέρεμι Κόρμπιν

Προς επιβολή νέων δασμών στην εισαγωγή αυτοκινήτων κινείται ο Τραμπ

Τι αποκαλύπτει ο Πρόεδρος της Επιτροπής Οικονομικών Υποθέσεων της αμερικανικής Γερουσίας

tv news

«Για Πάντα Εδώ» Αφιέρωμα στον Μάριο Τόκα με την Αιμιλία Κενεβέζου (ΒΙΝΤΕΟ)

Με σπάνιο αρχειακό υλικό από τη ζωή του μεγάλου μουσικοσυνθέτη, την Κυριακή στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

Η εκπομπή Alpha Ενημέρωση ανοίγει τον φάκελο "ΓεΣΥ και ιδιωτικά νοσηλευτήρια"

O Δρ. Μαρίνος Σωτηρίου εξηγεί τα προβλήματα, τις διαφωνίες και τις ενστάσεις του κλάδου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 17/01/2019 - 11:45ALPHA ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ