Χωρίς κάρτα φιλάθλου: Τέτοιο κόσμο ούτε στο πρωτάθλημα η αντρική ομάδα (ΦΩΤΟ)

Τετάρτη, 3/10/2018 - 19:51

Η πρωταθλήτρια Κύπρου ΑΕΛ υποδέχεται τον ΠΑΟΚ στο UEFA Youth League στον πρώτο από τους δυο αγώνες για τη διοργάνωση Κ19 και στοχεύει να πάρει μαζί της στη Θεσσαλονίκη ένα καλό αποτέλεσμα.

Το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου είναι στο 1-1 με τον Κυπριακή ομάδα να προηγείται στο σκορ στο 29ο λεπτό με γκολ του Γερολέμου ενώ η απάντηση για την ομάδα της Θεσσαλονίκης ήρθε δύο λεπτά αργότερα με αυτογκόλ του Αντρέου.

Το αξιοσημείωτο στο γήπεδο της Λεμεσού είναι η παρουσία του κόσμου στο γήπεδο. Πέραν των 2.000 φίλων της ομάδας έχουν κατακλείσει της κερκίδες του γηπέδου, πράγμα που έχουμε να το δούμε πάρα πολλή καιρό. Ούτε στο πρωτάθλημα της περασμένης σεζόν δεν υπήρχε τόσο μαζική παρουσία από τον κόσμο της ομάδας.

Αξίζει να σημειωθεί ότι για την είσοδο στο γήπεδο της Λεμεσού δεν χρειαζόταν η επίδειξη κάρτας φιλάθλου και αυτό φαίνεται να μην στάθηκε εμπόδιο στον κόσμο για να δώσει το ισχυρό παρόν του.  Τελικά, ίσως η κάρτα φιλάθλου να κρατάει μακριά τον κόσμο από τα γήπεδα και αυτό θα πρέπει να προβληματίσει τους αρμόδιους.