Δε θέλουν να σκέφτονται ούτε για αστείο πρόβλημα με Τρισκόφσκι στην ΑΕΚ

Κυριακή, 6/9/2020 - 09:15

Τελευταία ημέρα ρεπό για τους ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ πριν επιστρέψουν στις προπονήσεις αύριο (07/09) για την έναρξη της προετοιμασία για την αναμέτρηση της τρίτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος με αντίπαλο την Καρμιώτισσα εκτός έδρας.

Ο Στεφάν Σπιρόφσκι αγωνίστηκε για 19 λεπτά στη νίκη των Σκοπίων με 2-1 απέναντι στην Αρμενία, για την πρώτη αγωνιστική του Nations League καθώς πέρασε ως αλλαγή στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης.

Όσον αφορά τον άλλο διεθνή ποδοσφαιριστή της ΑΕΚ με την Εθνική ομάδα των Σκοπίων, Ιβάν Τρισκόφσκι, έμεινε εκτός αποστολής και θα κάνει αγώνα δρόμου να προλάβει το παιχνίδι της Τρίτης με τη Γεωργία. Στην ΑΕΚ πάντως δε θέλουν να σκέφτονται ούτε για αστείο πιθανό πρόβλημα με τον αρχηγό της ομάδας τους.

Παρά τη διακοπή για τις υποχρεώσεις των Εθνικών ομάδων, ο προγραμματισμός στην ΑΕΚ δεν σταματά. Στην ομάδα της Λάρνακας γίνεται προσπάθεια για αριστεροπόδαρο κεντρικό αμυντικό αλλά και ένα επιθετικό.

Παράλληλα, γίνεται προσπάθεια για να βρεθεί η «χρυσή» τομή και να αποχωρήσουν από το ρόστερ οι Γκολομπάρτ και Νάτσο Κάσες οι οποίοι δεν υπολογίζονται. Και οι δύο πάντως δε φαίνονται αρκετά διαθέσιμοι να συνεργαστούν για να λυθεί η συνεργασία τους.