Δεν είπε και κανένα ψέμα ο Αναστάσιου…

Τετάρτη, 26/12/2018 - 11:00

Ο προπονητής της Ομόνοιας μετά το πέρας του αγώνα με την ΕΝΠ (1-1) ήταν πολύ έντονος και είπε μεγάλες αλήθειες, δεν κρύφτηκε πίσω από τα λόγια του και έβαλε τα πράγματα στην σωστή τους βάση.

Ουσιαστικά το ζουμί από αυτά που είπε Ελλαδίτης τεχνικός είναι πως ουδείς ποδοσφαιριστής στην Ομόνοια αυτή την στιγμή δικαιούται να παίζει στην ομάδα και πως πρέπει άπαντες συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού του να κάνουν την αυτοκριτική τους.

Συμφωνούμε πλήρως με τις δηλώσεις του πρώην προπονητή του Παναθηναϊκού, αυτοί οι ποδοσφαιριστές με την εικόνα που παρουσιάζουν στο γήπεδο δεν μπορούν να φοράνε το «τριφύλλι» στο στήθος. Δεν νοείται να είσαι Ομόνοια και ολόκληρο ημίχρονο (το πρώτο) να μην κάνεις ούτε μια επίθεση στην εστία της αντίπαλης ομάδας, όποια και αν είναι αυτή η αντίπαλος.

Η αλήθεια είναι πως δεν μπορούν να αλλάξουν και πολλά πράγματα στην Ομόνοια όσον αφορά το έμψυχο δυναμικό ακόμη και με την μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου, αφού τέσσερις ποδοσφαιριστές (ο Μότα μάλλον δεν εγγραφεται) δύσκολα θα αλλάξουν τα κακώς κείμενα τα οποία δημιουργήθηκαν από την αρχή της χρονιάς.