Δεν τα κατάφερε η ΑΕΛ κόντρα στον ΠΑΟΚ παρά την ισχυρή παρουσία του κόσμου

Τετάρτη, 3/10/2018 - 21:02

Η ΑΕΛ Κ19 φιλοξένησε στο Τσίρειο τον ΠΑΟΚ Κ19 για το UEFA Youth League. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης ήταν καλύτερη της ομάδας της Λεμεσού και δίκαια πήρα τη νίκη με 2-1 χάρη μάλιστα σε ανατροπή.

Το σκορ για την ΑΕΛ άνοιξε ο Γερολέμου στο 29ο λεπτό ενώ ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε μόλις δύο λεπτά αργότερα με αυτογκόλ του Αντρέου ο οποίος μάλιστα αποβλήθηκε στο 85ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Το νικητήριο γκολ για τον ΠΑΟΚ, ήρθε στο 51ο λεπτό με σουτ του Πουρνάρα μέσα από την μεγάλη περιοχή του Κεραυνού.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο αγώνας έγινε μπροστά από 2500 φίλους της ομάδας καθώς για την είσοδο στο γήπεδο δεν χρειαζόταν η κάρτα φιλάθλου. Αριθμός πραγματικά τρομερός αν αναλογιστεί κανείς την προσέλευση που υπάρχει στα παιχνίδια της πρώτης κατηγορίας.

Ενδεκάδες:

ΑΕΛ: Κεραυνός, Ανδρέου, Κωνσταντινίδης, Παπαδόπουλος, Μιχαηλίδης, Κουππής, Γερολέμου, Μιχαήλ, Παντελή, Φρανγκούδης, Σαββίδης

ΠΑΟΚ: Παπαδόπουλος, Διαμαντής, Μιχαηλίδης, Λυραντζής, Τσιγγαράς, Τσαούσης, Γαϊτανίδης, Μελετίδης, Στουρνάρας, Χατζησταύρος, Τζοβαράς