Δεύτερος και ωραίος ο Άρης

Κυριακή, 14/3/2021 - 21:13

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ολοκλήρωσε την έτσι και αλλιώς άκρως επιτυχημένη κανονική περίοδο ο Άρης, επικρατώντας 1-0 του ΟΦΗ στο «Κλεάνθης Βικελίδης», χάρη στο τέρμα του Κώστα Μήτρογλου στο έκτο λεπτό.

Οι Θεσσαλονικείς ήταν εξαιρετικοί καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα, ενώ θα μπορούσαν κάλλιστα να πετύχουν ακόμα περισσότερα γκολ, με το τελικό σκορ να τους αδικεί. Έτσι, η ομάδα του Άκη Μάντζιου έγραψε ιστορία αφού για πρώτη φορά τερματίζει στη δεύτερη θέση της κανονικής διάρκειας από καταβολής Super League, φτάνοντας τους 51 πόντους και εκμεταλλευόμενος τις γκέλες των ΑΕΚ και ΠΑΟΚ, πάει στα πλέι οφ με «αέρα» τριών πόντων.

Για τον ΟΦΗ, το ντεμπούτο του Νίκου Νόπλια δεν συνδυάστηκε ούτε με βαθμολογικό κέρδος, αλλά ούτε και με καλή εικόνα, παραμένοντας στην προτελευταία θέση με 19 πόντους.