Αθλητικά

Διαιτητής στη Γερμανία έδωσε πέναλτι μετά που έφυγαν οι παίκτες (ΒΙΝΤΕΟ)

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Δεν ξανάγινε στα χρονικά του παγκόσμιου ποδοσφαίρου! 

Αλλά ας όψεται το VAR… 

Στην αναμέτρηση-φωτιά της Μπουντεσλίγκα το βράδι της Δευτέρας (16/04), μεταξύ Μάιντς και Φράιμπουργκ, ο ρέφερι έκανε χρήση της τεχνολογίας, αφού είχε σφυρίξει τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, δίνοντας πέναλτι, για, πράγματι, πεντακάθαρο χέρι αμυντικού των φιλοξενούμενων! 

Φώναξε, λοιπόν, πίσω στον αγωνιστικό χώρο τους παίκτες, οι περισσότεροι εκ των οποίων είχαν πάει, ήδη, στα αποδυτήρια, προκειμένου να εκτελεστεί η εσχάτη των ποινών σε «νεκρό» χρόνο! 

Ο Πάμπλο Ντε Μπλάσις δεν αστόχησε και οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ… 

Να θυμίσουμε, του χρόνου θα υπάρχει VAR στα ελληνικά γήπεδα. 

Σκεφτείτε τι θα γινόταν σε ανάλογη φάση… 

Για την ιστορία να πούμε πως η Μάιντς κέρδισε το σημαντικό ματς με 2-0.


Επόμενο άρθρο

Η ΚΟΠ καταδικάζει τη βομβιστική επίθεση σε βάρος του Καπιτανή

Ο πρόεδρος της Ομοσπονδίας έχει αποστείλει επιστολή στην Αστυνομία
17/04/2018 - 09:08

ΣχετικέςΕιδήσεις

Δεν έδειξε τα... χαρτιά του ο Κέρκεζ

Σαν κόρη οφθαλμού φυλάει τις κινήσεις του ο Βόσνιος τεχνικός της ΑΕΛ
21/07/2019 - 17:03

Το φαβορί, ο διαιτητής στο Μαυροβούνιο, ο Ζαχίντ και η πώληση Καζού (ΦΩΤΟ)

Καμία διάθεση για υποτίμηση του αντιπάλου δεν φαίνεται να δείχνουν στον ΑΠΟΕΛ
20/07/2019 - 12:20

Αυτή είναι η πόλη που θα φιλοξενήσει το Final-4 της Euroleague

H Γερμανία θα φιλοξενήσει τους τελικούς της διοργάνωσης για τη νέα αγωνιστική περίοδο
18/07/2019 - 16:18

Το βιογραφικό της Προέδρου της Ευρωπαϊκής Επιτροπής Ούρσουλα φον ντερ Λάιεν

Υπουργός Άμυνας, γιατρός και μητέρα επτά παιδιών!
16/07/2019 - 21:01

Ναζιστές απειλούν τη ζωή του επικεφαλής της Siemens

"Κλείσε το υποκριτικό και βρώμικο στόμα σου! Οι άνθρωποι σαν εσένα χρειάζονται..."
13/07/2019 - 17:16

Απορρίφθηκε το αίτημα για έκδοση του Τσερκέζ Κορκμάζ

Δάκρυα και πανηγύρια στην αίθουσα του Επαρχιακού Δικαστηρίου Λάρνακας
12/07/2019 - 13:17

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ουρές χιλιομέτρων στον αυτοκινητόδρομο Αγίας Νάπας – Λάρνακας

Οι οδηγοί καλούνται να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί

Πυρκαγιά ξέσπασε σε δύσβατη περιοχή στη Βάσα Κελλακίου

Ισχυρές δυνάμεις της Πυροσβεστικής και του Τμήματος Δασών στην επιχείρηση κατάσβεσης

Για 6 ημέρες στο κελί 21χρονος και 25χρονος για υπόθεση διάρρηξης και κλοπής

Οδηγήθηκαν ενώπιον του Επαρχιακού Δικαστηρίου Λεμεσού
Ελλάδα

Άφησαν λουλούδια στη θάλασσα για τα θύματα της φονικής πυρκαγιάς στο Μάτι (ΦΩΤΟ)

Στο μνημόσυνο, άνθρωποι που έζησαν από κοντά τον εφιάλτη της 23ης Ιουλίου 2018

Επίθεση "Ρουβίκωνα" στα γραφεία της Στέγης Βιομηχανίας το Σύνταγμα (ΦΩΤΟ)

Βανδάλισαν με μπογιές την είσοδο του κτιρίου και τράπηκαν σε φυγή

Κυριάκος Μητσοτάκης: Πολύ ανίκανη η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ

Ο Έλληνας Πρωθυπουργός είπε πως οι πολίτες ψήφισαν με τη λογική και όχι με το συναίσθημα
Διεθνή

14+1 φωτογραφίες ζώων πριν και μετά την υιοθεσία τους από καταφύγια

Πως μία καλή πράξη δίνει μία δεύτερη ευκαιρία για μία χαρούμενη ζωή

Ο Βρετανός ΥΠΟΙΚ λέει ότι θα παραιτηθεί πριν τον διώξει ο Μπόρις Τζόνσον 

"Είμαι σίγουρος ότι θα με διώξει. Θα παραιτηθώ πριν φτάσουμε σε αυτό το σημείο"

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 21/07/2019 - 20:20ALPHA NEWS