Αθλητικά

Διαστημικός Γιάννης έκανε ρεκόρ καριέρας με 52 πόντους (ΒΙΝΤΕΟ)

ΓΙΑΝΝΗΣ

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε... όργια στο ντέρμπι της Ανατολής με τους Σίξερς, φτάνοντας σε ρεκόρ καριέρας με 52 πόντους, ωστόσο οι Μπακς ηττήθηκαν εντός έδρας με 130-125.

Πράγματα και θαύματα από τον "Greek Freak" στην αναμέτρηση με τους Φιλαδέλφεια 76ers, ωστόσο τα "ελάφια" δεν γλίτωσαν την έκτη φετινή εντός έδρας ήττα τους, υποχωρώντας στο 52-18, με τους Σίξερς να ανεβαίνουν στο 45-25.

Ο Γιάννης έκανε την καλύτερη εμφάνιση της καριέρας του στο ΝΒΑ, κάνοντας ρεκόρ με 52 πόντους (12/18 διπ., 3/8 τρ., 19/21 β.), 16 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 κόψιμο και μόλις ένα λάθος σε 36 λεπτά συμμετοχές.

Ο Μίντλεντον ακολούθησε τον σταρ των Μπακς με 19 πόντους, ενώ 12 πρόσθεσε ο Λόπεζ. Για τους Σίξερς ξεχώρισε για μία ακόμη φορά φέτος ο Τζοέλ Εμπίιντ με 40 πόντους, 14 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 3 κλεψίματα, ενώ σημαντικές βοήθειες πρόσφερε και ο Μπάτλερ με 27 πόντους.

Η ομάδα της Φιλαδέλφεια είχε διψήφια διαφορά στο μεγαλύτερο διάστημα της τέταρτης περιόδου, ωστόσο οι Μπακς πήγαν να φέρουν... τούμπα το παιχνίδι στο φινάλε, χωρίς όμως να το καταφέρουν. Με γκολ φάουλ του Αντετοκούνμπο στο -1:18 το ματς πήγε στους τέσσερις πόντους (114-118), ο Σίμονς απάντησε με δικό του κάρφωμα για το 114-120, ένα εύκολο ντράιβ του Μπλέντσο πήγε ξανά το παιχνίδι στο -4, αλλά η χαριστική βολή ήρθε από τον Εμπίιντ που με τρίποντο έστειλε τη διαφορά στους επτά. Από εκεί κι έπειτα οι φιλοξενούμενοι δεν ανησύχησαν ιδιαίτερα, παρότι ο Λόπεζ μείωσε στους τρεις πόντους με 6,9" για το φινάλε.

Τα δωδεκάλεπτα: 28-31, 25-31, 29-27, 43-41

Πηγή
sdna.gr
Επόμενο άρθρο

Το Μιλάνο είναι... «νερατζούρι»

Η ίντερ επικράτησε της Μίλαν με 3-2 στο ντέρμπι della Madonina και... κουνάει σεντόνι
17/03/2019 - 23:35

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αυτή είναι η σύντροφος του...Γιάννη Αντετοκούμπο (ΒΙΝΤΕΟ)

Χεράκι-χεράκι στα σοκάκια της Μυκόνου και η απίστευτη αντίδραση ενός θαυμαστή του
06/07/2019 - 11:07

Ο Γιάννης Αντετοκούμπο σε ρόλο... dj - Όλες οι λεπτομέρειες... (ΒΙΝΤΕΟ)

Η άφιξη με τη μητέρα του στο αεροδρόμιο της Μυκόνου και ο λόγος που θα παίξει μουσική
05/07/2019 - 12:41

Το μεγάλο όνειρο του Γιάννη και η συμβουλή στα νέα παιδιά

Ποιους στόχους έβαλε ο Αντεντοκούνμπο και τι μηνύματα στέλνει
29/06/2019 - 10:59

Μένει ελεύθερος ο Ντουράντ

Ο Κέβιν Ντουράντ αποφάσισε να αρνηθεί την οψιόν που υπήρχε στο συμβόλαιό του
27/06/2019 - 11:32

Οι Μπακς στα ελληνικά: «O MVP είναι Έλληνας»

Το μήνυμα των Μπακς για την ανάδειξη του Γιάννη Αντετοκούνμπο σε MVP της φετινής σεζόν
25/06/2019 - 17:11

Συγκλονίζει ο Γιάννης:«Ευχαριστώ τον πατέρα μου δεν μπορεί να είναι εδώ»(ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πήρε το βραβείο του MVP και δάκρυσε
25/06/2019 - 08:56

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Στάχτη και αποκαΐδια παιχνίδι στο Πάρκο Ακαδημίας στη Λευκωσία (ΒΙΝΤΕΟ)

Στόχος εμπρηστών για άλλη μια φορά - "Να αυξηθούν οι περιπολίες"

Πυκνή τροχαία κίνηση στον αυτοκινητόδρομο Λεμεσού – Λευκωσίας

Διεξάγονται εργασίες επιδιόρθωσης και αναβάθμισης της γέφυρας Μονής
Ελλάδα

Xειροπέδες σε 64χρονο για την πυρκαγιά στα Μέγαρα

Ύποπτος για την φωτιά που κινητοποίησε την Πυροσβεστική Υπηρεσία

Άφησαν λουλούδια στη θάλασσα για τα θύματα της φονικής πυρκαγιάς στο Μάτι (ΦΩΤΟ)

Στο μνημόσυνο, άνθρωποι που έζησαν από κοντά τον εφιάλτη της 23ης Ιουλίου 2018

Επίθεση "Ρουβίκωνα" στα γραφεία της Στέγης Βιομηχανίας το Σύνταγμα (ΦΩΤΟ)

Βανδάλισαν με μπογιές την είσοδο του κτιρίου και τράπηκαν σε φυγή
Διεθνή

Νέο κύμα καύσωνα θα πλήξει την Ευρώπη τις επόμενες ημέρες

Στους 40 βαθμούς Κελσίου Παρίσι, Ρώμη και Βρανδεμβούργο και άλλες ευρωπαϊκές πόλεις

Δυσαρέσκεια Kαϊρου για αναστολή πτήσεων της British Airways

"Η αναστολή αυτή δε σχετίζεται με θέματα ασφαλείας της Αιγύπτου"

Ινδία: Εκτόξευσε τη δεύτερη αποστολή της στη Σελήνη (ΒΙΝΤΕΟ)

Θα επιδιώξει προσελήνωση κοντά στον νότιο πόλο που έχει εξερευνηθεί ελάχιστα

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 22/07/2019 - 19:00ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ