Δίκαιη μοιρασιά στο «Αμμόχωστος - Επιστροφή» (BINTEO)

Δευτέρα, 26/11/2018 - 20:52

Ολοκληρώθηκε το τελευταίο παιχνίδι της 10ης αγωνιστικής χωρίς να βγάλει νικητή μεταξύ του Ερμή και της Δόξας στο «Αμμόχωστος - Επιστροφή». Οι δύο ομάδες εξήλθαν ισόπαλες 1-1 και σαφώς είναι ένα αποτέλεσμα που δεν ικανοποιεί καμία από τις δύο ομάδες.

Α’ Ημίχρονο

Η Δόξα μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο καθώς είχε την υπεροχή τον κινήσεων όμως η πρώτη μεγάλη φάση ήρθε στο παιχνίδι για τον Ερμή στο 17ο λεπτό με τον Κεϊτά.  Ο ποδοσφαιριστής  του Ερμή βγήκε φάλτσα με τον Γκρέμπσλ όπου άργησε να κάνει το πλασέ δίνοντας την δυνατότητα στον τερματοφύλακα της Δόξας να του κλείσει το οπτικό πεδίο.

Στο 28ο λεπτό έγινε πολύ σοβαρό λάθος από τον Αραμπατζή που έβαλε σε μπελάδες τον Ερμή. Ο Ζατλ έβαλε την κόντρα στο βολέ του Ελλαδίτη αλλά η άμυνα του Ερμή έδιωξε αμέσως την μπάλα.

Με την συμπλήρωση του πρώτου ημίωρου ο Ερμής έχασε νέα ευκαιρία με τον Κεϊτά καθώς η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

Β’ Ημίχρονο

Η Δόξα με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου συνέχισε να είναι πιο δραστήρια. Όμως ο ρυθμός του αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο ήταν πολύ αργός.

Το γκολ εν τέλει ήρθε για τους φιλοξενούμενους στο 71ο λεπτό με τον Ζατλ.

Οκτώ λεπτά αργότερα ο Ερμής έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τον Ταραλίδη.

Η ομάδα του Ερμή προσπάθησε να πάρει το προβάδισμα όταν ο Ταραλίδης και πάλι έπιασε το σουτ όμως ο Γκρέμπσλ έσωσε τους φιλοξενούμενους.

Στο 81ο λεπτό ο Μαύρου έκανε το σουτ από πλάγια στην περιοχή της Δόξας όμως ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων ήταν και πάλι παρών.

Ερμής (Ντε Τέους): Αραμπατζής, Πουτζιουρής (Γκουλόν 77’), Ταραλίδης, Μαρτίνιουκ, Μαύρου (Κιπιάνι 82΄), Πηλέας (Κατσιάτης 70’), Κεϊτά, Ψάλτης, Φυλακτού, Εμπαλό, Κουατσίκα

Δόξα (Χατζηλούκας): Γκρέμπσλ, Περέϊρα, Τίνγκου, Σαντίκ, Κάρλος, Μπόλιεβιτς, Χατζηβασίλης (Παπαφώτης 76’), Ζατλ (Παβλόφ 90΄), Μιτρέα, Άδωνη (Μουκτάρης 46’), Νέλσον