Δραματικό φινάλε και ισοπαλία στο «Αμμόχωστος» (ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 7/3/2020 - 18:53

Στην ισοπαλία 2-2 έμειναν Νέα Σαλαμίνα και Εθνικός Άχνας στο «Αμμόχωστος», σε παιχνίδι για το δεύτερο γκρουπ στην 1η αγωνιστική των πλέι οφ του πρωταθλήματος.

Οι «ερυθρόλευκοι» άνοιξαν το σκορ στο 12' με τον Κίνγκσλεϊ, αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι την ολοκλήρωση του πρώτου 45λεπτου. Στο 71ο λεπτό ο Κονέ έφερε το ματς στα ίσα και έδωσε νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Στο 87' η Νέα Σαλαμίνα πήρε εκ νέου κεφάλι στο σκορ με γκολ του Σιαθά και έδειχνε ότι θα έπαιρνε τη νίκη. Ο Κοστόφσκι όμως είχει διαφορετική άποψη και με γκολ στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε τον ένα υπερπολύτιμο βαθμό για την ομάδα του.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα η Νέα Σαλαμίνα βρίσκεται στην 2η θέση του β' γκρουπ με 26 βαθμούς, ενώ ο Εθνικός στην 5η με 21 και στο +10 από την ουραγό Δόξα.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Νέα Σαλαμίνα (Σάββας Πουρσαϊτίδης): Κίσσας, Χριστοφόρου, Λαμπότ, Κορέια, Μαριάνοβιτς (80′ Κωστή), Μπαραβίκας (90′ Παύλου), Νουρ, Ροντρίγκεζ, Τέλφερ (77′ Σιαθάς), Σίμπσον, Κίνγκσλει

Στον πάγκο: Βεσελόφσκι, Σέζαρ, Φουστάρ, Σαν Ρομάν, Μαουρίσιο, Ρέινολντς

Εθνικός Άχνας (Ντίαν Κλάφουριτς): Μπογκαντίνοφ, Φοινίρης, Κ. Ηλία (57′ Ι. Μαρκόσκι), Μιγκελίτο, Μ. Ηλία (66′ Κοστόφσκι), Μπάμπιτς, Ντεϊβίσον, Κουντόμπιακ (57′ Χαραλάμπους), Χριστοφή, Κορέα, Κονέ

Στον πάγκο: Στρατηλάτης, Πρόγιτς, Μ. Μαρκόσκι, Κουσιάπα, Παπαγεωργίου