Έμαθε πιθανούς αντιπάλους ο ΑΠΟΕΛ από την προ-κλήρωση του πρώτου προκριματικού

Κυριακή, 9/8/2020 - 21:43

Ημέρα κλήρωσης η αυριανή (10/08 - 13:00) για τον ΑΠΟΕΛ. Η ομάδα της Λευκωσίας θα μάθει τους αντίπαλους της στον πρώτο προκριματικό γύρο του Europa League.

Η ευρωπαϊκή ομοσπονδία όπως συνηθίζει πραγματοποίησε την προ-κλήρωση για τον πρώτο προκριματικό βγάζοντας το γκρουπ των ομάδων με τις οποίες μπορεί να κληρωθούν οι δύο κυπριακές ομάδες.

Η ομάδα της Λευκωσίας κληρώθηκε στο 15ο γκρουπ όντας στους δυνατούς μαζί με τις Σουτζιέσκα (Μαυροβουνίου), Μπειτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ), και το νικητή του προ-προκριματικού.

Έτσι, οι πιθανές αδύνατες αντίπαλοι των «γαλαζοκιτρίνων» από το 15ο γκρουπ είναι οι εξής:

• Λοκομοτίβ Πλόβτιβ (Βουλγαρία)
  • Μπόρατς Μπάνια Λούκα (Βοσνία)
  • Τέουτα (Αλβανία)
  • Νικήτρια του ζευγαριού Τρε Πένε-Γκιλιάν από τον προ-προκριματικό

Θυμίζουμε πως οι αναμετρήσεις μέχρι τους ομίλους της διοργάνωσης θα είναι σε μορφή μονών αγώνων. Αν δεν υπάρχει νικητής μετά το πέρας του 90λεπτου θα υπάρξει παράταση και αν πάλι δεν υπάρξει νικητής τότε θα πάμε στη διαδικασία των πέναλτι.

Οι αναμετρήσεις είναι προγραμματισμένες για τις 27 Αυγούστου.