Έκανε... σεφτέ συντρίβοντας τη Νότιγχαμ η Λέστερ

Δευτέρα, 3/10/2022 - 00:00

Η πρώτη φετινή νίκη της Λέστερ άργησε, όμως ήρθε με τρόπο επιβλητικό, καθώς οι «αλεπούδες» διέλυσαν με 4-0 τη Νότιγχαμ Φόρεστ και την έπιασαν στη 19η θέση της βαθμολογίας της Premier League – ούσες από... πάνω λόγω καλύτερης διαφοράς τερμάτων.

Οι νεοφώτιστοι είχαν δοκάρι με τον Αβονίγι στο 22’ όμως ακολούθησε ένα... τρομακτικό δεκάλεπτο από πλευράς Λέστερ, με τον Μάντισον να ανοίγει το σκορ στο 25ο λεπτό και τον Μπαρνς να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του δύο λεπτά αργότερα.

Μία εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Μάντισον στο 35’ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, με με τον Ντάκα να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 73ο λεπτό.

Κάπως έτσι η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς πανηγύρισε επιτέλους τους τρεις βαθμούς της νίκης, την ώρα που εκείνη του Στιβ Κούπερ παραπαίει, φτάνοντας τις πέντε συνεχόμενες ήττες.