Ελλάδα... από τα παλιά στο Λιχτενστάιν (ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 23/3/2019 - 23:35

Με γκολ του Κώστα Φορτούνη στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου και ένα του Δώνη δέκα λεπτά πριν τη συμπλήρωση του ενενηνταλεπτου, η Ελλάδα κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη στην πρώτη αγωνιστική των προκριματικών του EURO 2020 κόντρα στο Λιχτεστάιν με 2-0 εκτός έδρας.

Η επίδραση του Αγγελου Αναστασιάδη είναι εμφανής ως προς τη συσπείρωση, το ομαδικό πνεύμα αλλά και την επιθετικότητα που επέδειξε η «γαλανόλευκη», η οποία δημιούργησε πολλές ευκαιρίες για γκολ. Επόμενη στάση η Ζένιτσα για τους διεθνείς της Ελλάδας που πάντως θα έχουν πολύ πιο δύσκολο έργο απέναντι στους δυνατούς Βόσνιους την Τρίτη (26/3).

Ο πολύπειρος κόουτς παρέταξε μια νέα, φρέσκια αλλά συνάμα άπειρη και ασύνδετη Εθνική ομάδα που για πρώτη φορά βρισκόταν στο χορτάρι.

Να αναφέρουμε επίσης, ότι ο Κώστας Μήτρογλου είχε ένα πρόβλημα τραυματισμού και αποχώρησε κυρίως για προληπτικούς λόγους από το ματς