Αθλητικά

Επίσημο: 21 Νοεμβρίου η πρεμιέρα του Μουντιάλ, 18 Δεκεμβρίου ο τελικός

Το Παγκόσμιο Κύπελλο του 2022, το πρώτο στα χρονικά που θα διεξαχθεί χειμώνα, έχει πλέον επίσημες ημερομηνίες και θα διεξαχθεί από τα τέλη του Νοέμβρη, μέχρι και λίγο πριν τα Χριστούγεννα.

Η επίσημη ενημέρωση για τη διάρκεια και τις φάσεις του Μουντιάλ του 2022 που θα διεξαχθεί χειμώνα, περιλαμβάνει την ημερομηνία έναρξης της διοργάνωσης στις 21 Νοεμβρίου και το φινάλε στις 18 Δεκέμβρη. Τέσσερα ματς την ημέρα για 11 μέρες θα έχουν τα γκρουπ. Η φάση των «16» του θεσμού θα ξεκινήσει από τις 3 Δεκεμβρίου και θα υπάρξει ένα κενό στις 7-8/12. Από τις 9 του Δεκέμβρη ξεκινούν τα προημιτελικά, από τις 13 τα ημιτελικά και ο μεγάλος τελικός θα διεξαχθεί στις 18 του μήνα.

Όσον αφορά τις ώρες των αγώνων (η ώρα στο Κατάρ είναι η ίδια με της Κύπρου) αυτές θα είναι 13:00, 16:00, 19:00 και 22:00 για τους ομίλους, ενώ για την τελική φάση 18:00 και 22:00.

Το παιχνίδι της πρεμιέρας στις 21/11 θα αρχίσει στη 13:00, ενώ ο μεγάλος τελικός στις 18/12 θα αρχίσει στις 18:00.

Πηγή φωτό: fifa.com

Επόμενο άρθρο

Οι ορισμοί των διαιτητών στις φιλικές αναμετρήσεις

Η ενημέρωση από την ΚΟΠ για τους διαιτητές στα προγραμματισμένα φιλικά των ομάδων
15/07/2020 - 15:05

ΣχετικέςΕιδήσεις

Μεγάλη πρόκριση στον τελικό του Αμβούργου ο Τσιτσιπάς

Επικράτησε με 7-5, 3-6, 6-4 του Κριστιάν Γκαρίν και φορτσάρει για τον έκτο του τίτλο
26/09/2020 - 19:23

Η εντυπωσιακή πρεμιέρα του Λούη ως... plus size μοντέλο (ΒΙΝΤΕΟ)

Κάθε Παρασκευή στις 21:20 στον Alpha Kύπρου
25/09/2020 - 21:48

Το "Λούης Night Show" κάνει comeback! Απόψε η...πολυανεμενόμενη Πρεμιέρα (VID)

Οι δηλώσεις του Λούη Πατσαλίδη στην εκπομπή “Alpha Καλήμερα”
25/09/2020 - 17:16

Ο Λούης Πατσαλίδης αποκαλύπτει για πρώτη φορά: "Έχω ψωρίαση..." (ΒΙΝΤΕΟ)

Λίγο πριν την πολυαναμενόμενη Πρεμιέρα του “Λούης Night Show”
25/09/2020 - 17:12

Κεκλεισμένων των θυρών το Μπαρσελόνα - ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Χωρίς την παρουσία κόσμου η πρεμιέρα της Ευρωλίγκας στην αναμέτρηση
25/09/2020 - 14:25

Η FIFA απέκλεισε το Τρίνινταντ και Τομπάγκο

Για «σοβαρές παραβιάσεις» του καταστατικού της
25/09/2020 - 10:00

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ρίχθηκαν στη θάλασσα της Πάφου και καθάρισαν τον βυθό από τα πλαστικά

Βρήκαν τενεκεδάκια, πλαστικά ποτήρια, καλαμάκια μέχρι και λάστιχα αυτοκινήτου

ΦΩΤΟ: Χάθηκαν τα ίχνη της 38χρονης Ντορίνας από τη Λεμεσό

Η έκκληση των Αρχών για τον εντοπισμό της

Σε τεντωμένο σχοινί οι σχέσεις ΟΚΥπΥ και διευθύνσεων των δημοσίων νοσηλευτηρίων

Ζητά παρέμβαση Γενικού Εισαγγελέα και Ελεγκτή ο Γιώργος Καροτσάκης
Ελλάδα

"Ας δώσουμε μια ευκαιρία στη διπλωματία" δήλωσε ο Μητσοτάκης στη Γ.Σ του ΟΗΕ

«Ενώ η Ελλάδα επέλεξε τον δρόμο του διαλόγου, η Τουρκία επέλεξε αυτό της αδιαλλαξίας»
Διεθνή

Ανιχνευτικά σκυλιά εντοπίζουν τον κορωνοϊό μέσω...της όσφρησης

Έναν διαφορετικό τρόπο ανίχνευσης του ιού εφαρμόζουν οι Αρχές της Φινλανδίας

tv news

Η γέννηση των διδύμων γεμίζει χαρά τον Οδυσσέα και την Έρση...

«8 Λέξεις» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά νέα επεισόδια του 2ου Κύκλου αυτή την εβδομάδα!
Alpha TV Κύπρου

Η είδηση ότι η Δανάη είναι υιοθετημένη πέφτει σαν βόμβα στο σπίτι των Αργυρών...

Δείτε εδώ όλες οι εξελίξεις της νέας δραματικής σειράς του Alpha «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 27/09/2020 - 08:15ΕΛΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ