Αθλητικά

Ερνάντες: «Ο πατέρας μου δεν με πήρε τηλέφωνο ούτε μετά το Μουντιάλ»

ΛΟΥΚΑΣ ΕΡΝΑΝΤΕΣ

Για τον πατέρα του αλλά και για το ότι έχει να μάθει νέα του για πάνω από μια δεκαετία αναφέρθηκε με δηλώσεις του ο Λούκας Ερνάντες

Δηλώσεις στην γαλλική εφημερίδα «Parisien» έκανε ο παίκτης της Ατλέτικο Μαδρίτης Λούκας Ερνάντες.

Ο Γάλλος διεθνής αμυντικός των «ροχιμπλάνκος» μίλησε σε αυτή για την απουσία του πατέρα του, αλλά και για το γεγονός ότι αναγκάστηκε να μεγαλώσει και να ωριμάσει δίχως αυτόν.

«Δεν έχουμε ακούσει νέα του, από τότε που εγώ ήμουν 12-13 ετών. Δεν με πήρε τηλέφωνο ούτε μετά το Μουντιάλ να με συγχαρεί που το πήραμε με την εθνική ομάδα. Τώρα που είμαι πατέρας, έχω αντιληφθεί απόλυτα τι έχει κάνει...

Έχει αποτύχει ως πατέρας στο ρόλο του. Δεν έχω πρόβλημα, αν αύριο κάπου τον συναντήσω θα θελήσω να μιλήσω μαζί του για να δω τι κάνει.
Ωστόσο, είμαι σίγουρος πως αυτό που έκανε εκείνος, παρατώντας τον γιο του, δεν θα το έκανα ποτέ για τίποτα στον κόσμο με το δικό μου παιδί...» ανέφερε χαρακτηριστικά σε αυτή.

Επόμενο άρθρο

Προτάθηκε ο Βίλας Μπόας για τον πάγκο της Εθνικής Ελλάδας

Η συζήτηση για την αντικατάσταση του Μίχαελ Σκίμπε άνοιξε
17/10/2018 - 18:14

ΣχετικέςΕιδήσεις

Μέχρι και 9 μήνες εκτός δράσης ο Μπεγερίν

Άσχημα τα νέα για τον Ισπανό μπακ της Άρσεναλ
22/01/2019 - 15:00

Θ.Πετρίδου:"Έχω φάει ξύλο από τον πατέρα μου-Είχα σχέδιο να τον κάνω ντουτούκι"

Το νέο της τηλεοπτικό βήμα, το mobbing που δέχθηκε και τα "πυρά" στην Στεφανίδου
07/01/2019 - 16:54

Σοκάρουν τα λόγια του παιδοκτόνου στην Κέρκυρα (ΦΩΤΟ)

"Δεν ήθελα να τη σκοτώσω, δεν ξέρω πως έγινε"
03/01/2019 - 22:53

Ο Γιάννου θα λείψει αλλά ο Ιραόλα δεν το κουνάει από την ΑΕΚ

Καμία πρόθεση απομάκρυνσης του Ισπανού δεν φαίνονται να έχουν στη Λάρνακα
03/01/2019 - 16:07

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Χειροπέδες σε 27χρονο κάτοικο Λευκωσίας για διάρρηξη και κλοπή

Τον ανέκοψαν στο οδόφραγμα Αγίου Δομετίου όταν επιχειρούσε να μεταβεί στα κατεχόμενα

Νεαρός οδηγός "πετούσε" με 192 χιλιόμετρα στον αυτοκινητόδρομο

Ο 20χρονος συνελήφθη και τέθηκε υπό κράτηση

Σκόνη και καταιγίδες στο σημερινό "μενού" του καιρού

Το ύψος του χιονιού στην Πλατεία Τροόδους είναι 55 εκατοστά
Ελλάδα

"Φρούριο" το Σύνταγμα ενόψει διαδηλώσεων κατά των Πρεσπών

Πάνω από 1.500 αστυνομικοί και αστυνομικά τείχη με έξι φραγμούς από αστυνομικές κλούβες

Στο "σκαμνί" ξανά ο Αμβρόσιος για την ανάρτηση κατά των ομοφυλόφιλων

Τι αναφέρει ο συνήγορος υπεράσπισης του μετά τον πρώτο γύρο της εκδίκαση της έφεσης

Δεν καταθέτει νέα πρόταση μομφής η Νέα Δημοκρατία

Προς ψήφιση το βράδυ της Πέμπτης η Συμφωνία των Πρεσπών από την Ελληνική Βουλή
Διεθνή

Βενεζουέλα: Φόβοι για εμφύλιο με την αυτοανακήρυξη του Χουάν Γκουαϊδό ως πρόεδρο

Μέχρι στιγμής σύμφωνα με τοπικά μέσα οι νεκροί έχουν φτάσει τους 16

Απειλές Τραμπ για τερματισμό βοήθειας σε Ονδούρα, Γουατεμάλα και Ελ Σαλβαδόρ

"Η Ονδούρα, η Γουατεμάλα και το Ελ Σαλβαδόρ δεν κάνουν τίποτα για μας"

Ένοπλος άνοιξε πυρ σε κατάμεστο υποκατάστημα τράπεζας και ταμπουρώθηκε (ΒΙΝΤΕΟ)

Πως κατάφεραν οι ειδικές δυνάμεις της SWAT να τον πείσουν να παραδοθεί

tv news

Ο Άλεξ κρύβει την αλήθεια από την Όλγα και κερδίζει μια μικρή παράταση χρόνου...

«Το Τατουάζ» Πέμπτη Νέο Διπλό Επεισόδιο σε νέα ώρα μετάδοσης στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα εγκλωβίζεται στον εκβιασμό της Κάτιας που ζητά την ψήφο της...

Η Μάρθα διαφωνεί να ενδώσει η Μαρίνα... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Πέμπτη: Νέο επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 24/01/2019 - 09:30ΕΛΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ