Φιλική 5άρα για την Ομόνοια με... άτυχο Ατιέμγουεν στο ανεπίσημο ντεμπούτο του

Τετάρτη, 28/7/2021 - 20:55

Φιλική νίκη με 5-1πέτυχε η Ομόνοια κόντρα στην Ολυμπιάς Λυμπιών στο Δασάκι της Άχνας. Παιχνίδι στο οποίο ο Χένινγκ Μπεργκ είχε την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής σε πολλούς ποδοσφαιριστές που δεν είχαν αρκετά λεπτά στα παιχνίδια του Champions League με τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ.

Τα γκολ για την Ομόνοια σκόραραν οι Παπουλής (15', 45'), Κακουλλής (75'), Σπυριδάκης (77'), Σάββα (82'). Η Ολυμπιάς μείωσε απλά στο σκορ στο 85ο λεπτό.

Μεγάλος άτυχος για την Ομόνοια δεν ήταν άλλος από τον Ιγιάγι Ατιέμγουεν ο οποίος στο ανεπίσημο ντεμπούτο του με το τριφύλλι στο στήθος αποχώρησε με ενοχλήσεις στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η ενδεκάδα της Ομόνοιας: Παναγή (Κυριακίδης 46'), Ψάλτης, Κίκο, Παναγιώτου, Ευαγγέλου, Βενιζέλου (Ασημένος 76'), Χαραλάμπους, Αντιέμγουεν, Παπουλής (Σάββα 46'), Ντούρις (Σπυριδάκης 46'), Κακουλλής