«Εξάσφαιρη» ΑΕΚ έκανε το καθήκον της επί του Εθνικού (ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 17/2/2018 - 17:52

Περίπατος για την ΑΕΚ στο "Αρένα" αφού επικράτησε του Εθνικού με 6-1. Τα γκολ για τους Λαρνακείς πέτυχαν από δυο οι Τρισκόφσκι και Τομάς και από ένα ο Λαρενα και ο Τρισκόφσκι. Για τον Εθνικό μείωσε ο Ηλία.

Αναλυτικά τα γκολ του αγώνα:

Κανένα περιθώριο δεν άφησε στον Εθνικό η ΑΕΚ αφού μόλις στο 8΄ οι Λαρνακείς άνοιξαν το σκορ με τον Λαρένα. Ο Τρισκόφσκι άλλαξε πολύ ωραία με τον Κάσες, ο Ισπανός έδωσε στον Γιάννου εντός της περιοχής πριν το τελευταίος μοιράσει στον Λαρένα ο οποίος με πολύ δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα στο Γ της εστίας του Μπογκαντίνοφ.

Στο 26΄ η ΑΕΚ κατάφερε να διπλασιάσει τα γκολ της με τον Τομάς. Ο Αντωνιάδης ήταν αυτός που γύρισε την μπάλα στην περιοχή από αριστερά με τον Ισπανό να κερδίζει τις κόντρες και με πλασέ να κάνει το 2-0.

Η ΑΕΚ θα καθαρίσει ουσιαστικά τον αγώνα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου όταν με γκολ του Τρισκόφσκι θα κάνει το 3-0.Ο Σκοπιανός μετά από ασίστ του Τέτε βρέθηκε στην περιοχή και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

Η ΑΕΚ συνέχισε από εκεί που έμεινε στο πρώτο ημίχρονο και στο δεύτερο μέρος, αφού συνέχισε να σκοράρει κατά του Εθνικού.

Οι Τρισκόφσκι και Γιάννου στο 58΄ συνεργάστηκαν πολύ ωραία η μπάλα κατάληξε στον Τομάς ο οποίος έκανε το 4-0, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Στο 71ο λεπτό ο Ιβάν Τρισκόφσκι πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και πέμπτο για την ΑΕΚ. Ο Σκοπιανός με όμορφο πλασέ εντός της περιοχής διαμόρφωσε το 5-0.

Δέκα λεπτά αργότερα η ΑΕΚ πέτυχε και 6ο γκολ με τον Μαλόκου. Ο ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ έκανε ωραία ατομική ενέργεια μπήκε στην περιοχή και με πλασέ έκανε το 6-0.

Ο Εθνικός πέτυχε το γκολ της τιμής στο 84ο λεπτό με τον Ηλία. Ο νεαρός επιθετικός με ωραία κεφαλιά εντός της περιοχής νίκησε τον Πάμπλο για το 6-1.

ΑΕΚ: Πάμπλο, Νέλσον, Αντωνιάδης, Πάνκοφ, Μοΐσοφ, Λαρένα, Τομάς (61΄Ρουσιάς) Κάσες, Τέτε (67' Σόρια) Τρισκόφσκι (75΄Μαλόκου) Γιάννου

Εθνικός: Μποκατίνοφ (46΄Αναστάση) Ρόγκατς, Κκονέ, Χαραλάμπους, Κουσιάππα, Α.Ηλία, Παπαγεωργίου, Ιωάννου, Κάστρο (75΄Ελ Ζέιν) Αρέστη, Μελάς