Φιλική ανατροπή για την Ανορθωση με... παράπονα Κετσπάγια

Τετάρτη, 5/8/2020 - 20:32

Φιλική νίκη με... ανατροπή (2-1) για την Ανόρθωση κόντρα στην Ομόνοια Αραδίππου στο Δημοτικό Στάδιο της Αραδίππου.

Μόλις στην πρώτη τους ευκαιρία στην αναμέτρηση οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο σκορ με τον Δημοσθένους. Η Ανόρθωση ισοφάρισε με τον Πηλέα στο 36ο λεπτό της αναμέτρησης μετά από ωραίο σουτ. Η ανατροπή έγινε στο δεύτερο ημίχρονο με τον Κατσαράβα στο 47ο λεπτό.

Νίκη η οποία δε λέει απολύτως τίποτα στον Τιμούρ Κετσπάγια ο οποίος κατά διαστήματα είχε έντονα παράπονα από τους ποδοσφαιριστές του. Μάλιστα, σε κάποιο σημείο του πρώτου ημιχρόνου είπε με έντονο τρόπο προς τους παίκτες του: «Προσπαθούμε να σας βοηθήσουμε. Αν δεν θέλετε να σας βοηθήσουμε να πάτε σπίτι σας».

Ανεπίσημο ντεμπούτο για την Ανόρθωση πραγματοποίησε ο Χούσμπαουερ ο οποίος ήταν βασικός αλλά και ο Παρούτης ο οποίος πέρασε στο δεύτερο ημίχρονο ως αλλαγή στη θέση του Γεωργαλλίδη.

Η ενδεκάδα της Ανόρθωσης: Παπαδόπουλος (Ρώσος 46'), Γκαλίτσιος (Καλτσάς 46'), Π. Αρτυματάς, Κ. Αρτυματάς (Σίλντεφελντ 46'), Σελίν (Κορέια 46'), Κορρέα, Πηλέας, Χουσμπάουερ (Μαργκάσα 46'), Γεωργαλλίδης (Πηλέας 68'), Χριστοφή (Κατσαράβα 46'), Οκριασβίλι (Αμπαρτζουμιάν 46')