Αθλητικά

Φαμπιάνο: «Θέλω να βοηθήσω την ομάδα να πετύχει τους στόχους της» (ΒΙΝΤΕΟ)

Έτοιμος να βοηθήσει την Ομόνοια εμφανίστηκε ο Φαμπιάνο κατά την υπογραφή των συμβολαίων με την ομάδα της Λευκωσίας. Ο Βραζιλιάν μάλιστα, προχώρησε στις πρώτες του δηλώσεις ως ποδοσφαιριστής της Ομόνοιας στην κάμερα της ομάδας. Υπογράμμισε πως είναι πανέτοιμος να αγωνιστεί και μίλησε για το κίνητρο του. 

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Βραζιλιάνος τερματοφύλακας: 

Για την ένταξη του στην Ομόνοια: «Είμαι πολύ χαρούμενος που ήρθα στην Ομόνοια. Ευχαριστώ τον Θεό και την ευκαιρία που έχω για να αγωνιστώ πάλι. Περιμένω πως και πώς να αγωνιστώ και πάλι και να αρχίσω τις προπονήσεις με τους συμπαίκτες μου, να παίξω ποδόσφαιρο και να βοηθήσω την Ομόνοια».

Για το κίνητρο του: «Γνωρίζω πως δεν έχω αρκετό χρόνο προσαρμογής. Η ομάδα βρίσκεται ήδη σε περίοδο πρωταθλήματος, αλλά έχω αρχίσει να προετοιμάζω τον εαυτό μου για τα παιχνίδια που ακολουθούν. Έχω μεγάλο κίνητρο να βοηθήσω την ομάδα και τον προπονητή».

Για το αν είναι έτοιμος να αγωνιστεί: «Ξέρω πως είναι πολύ νωρίς, αλλά δεν έχω πρόβλημα να αγωνιστώ τόσο σύντομα. Θα προτιμούσα να κερδίσω την θέση μου. Δυστυχώς η ομάδα είχε δύο σοβαρούς τραυματισμούς, αλλά θα προτιμούσα να κερδίσω την θέση μου. Είναι πρόκληση και θέλω να βοηθήσω την ομάδα να πετύχει τους στόχους της».

Επόμενο άρθρο

Τόσα θα παίρνει ο Ουζόχο από την FIFA

Η Παγκόσμια Ομοσπονδία θα καλύπτει το συμβόλαιο του ποδοσφαιριστή
18/10/2019 - 11:05

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ποια τα νεότερα με Βασιλακάκη και Ράγιος και οι πιθανότητες για φιλικό αγώνα

Διαβάστε τις δηλώσεις του εκπροσώπου της Ανόρθωσης Σάββα Πηλακούτα
11/11/2019 - 12:11

Μποτεάκ:«Αν παίξουμε με ομαδικό πνεύμα μπορούμε να κερδίσουμε όλες τις ομάδες»

Δείτε τις δηλώσεις του ποδοσφαιριστή της Ομόνοιας Ερίκ Μποτεάκ (ΒΙΝΤΕΟ)
07/11/2019 - 11:44

Μπεργκ :«Θέλουμε να συνεχίσουμε και να κάνουμε ακόμη ένα καλό παιχνίδι» (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Χένινγκ Μπεργκ μίλησε στην επίσημη κάμερα της Ομόνοιας ενόψει του αγώνα κόντρα στην ΑΕΛ
06/11/2019 - 12:33

Μάτιτς: «Τελικός για εμάς με Καραμπάχ» (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Σέρβος μέσος του ΑΠΟΕΛ έστειλε μήνυμα στον κόσμο ενόψει του Ευρωπαϊκού αγώνα της Πέμπτης
05/11/2019 - 16:35

«Αποελίστας είσαι και φαίνεσαι στο γήπεδο…»

Ξεκάθαρο το μήνυμα του εκπροσώπου του ΑΠΟΕΛ ενόψει του αγώνα της Πέμπτης
05/11/2019 - 12:03

Ράγιο: «Ο κόσμος μας δίνει δύναμη, η Ανόρθωση μπορεί να μείνει στην κορυφή»

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Ισπανός άσος σε ραδιοφωνικές του δηλώσεις
04/11/2019 - 14:12

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Δίνει πίσω στο κράτος την κυπριακή υπηκοότητα λόγω αδιαφορίας για τα ΑΜΕΑ

Καταγγέλει ρητορική μίσους επειδή υπερασπίστηκε το δικαίωμα των αναπήρων να σταθμεύουν

SOS για τον 19χρονο Νικόλα που διαγνώστηκε με όγκο στον εγκέφαλο (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Κοινοτάρχης Κάτω Πύργου μιλά στο alphanews.live για τον αγώνα της οικογένειας του νεαρού

Μεγιστάνας επιχειρηματίας συνελήφθη για κτηματομεσιτικό σκάνδαλο στα κατεχόμενα

Σκάνδαλο με πλαστά έγγραφα αγοραπωλησιών ακινήτων στην Κερύνεια
Ελλάδα

Συνεχίζεται μετά από 8 ημέρες η ομηρία του Έλληνα ναυτικού

Μετά από την πειρατεία που δέχθηκε το πετρελαιοφόρο που επέβαινε στο Τόγκο

Ελλάδα: Εγκλωβισμένος για δεύτερη μέρα ο άνδρας στη «νεκρή ζώνη» με τη Τουρκία

Οι ελληνικές Αρχές αρνούνται να τον παραλάβουν και ο ίδιος δεν επιθυμεί να εισέλθει

Ελλάδα: άντρας συνδεόμενος με τον ISIS στη «νεκρή ζώνη» στις Καστανιές

Μετά από απέλασή του από την Τουρκία η Ελλάδα αρνείται να τον δεχτεί
Διεθνή

Ισπανία: Σοσιαλιστές και Podemos κατέληξαν σε προκαταρκτική συμφωνία

Πολιτικό θρίλερ μεταξύ κομμάτων για την δημιουργία Κυβέρνησης

Σοβαρό "πλήγμα" στην τρομοκρατία κατάφεραν οι γερμανικές αρχές

Συνέλαβαν τρία πρόσωπα που σχεδίαζαν να αγοράσουν όπλα και εκρηκτικές ύλες μέσω διαδικτύου

Πως έφηβοι στην Ινδία διδάσκονται να μην είναι σεξιστές

Το πρόγραμμα δράσης για την ισότητα που επιδιώκει να τερματίσει τη βία κατά των γυναικών

tv news

Η Αριάδνη ετοιμάζεται για αποκαλύψεις για κάποιο γνωστό πρόσωπο του νησιού...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Μια μυστηριώδης γυναίκα μπαίνει στις ζωές των ηρώων μας με έναν κρυφό σκοπό...

Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας, της δραματικής σειράς «8 Λέξεις»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 12/11/2019 - 17:30ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ