Αθλητικά

Φαμπιάνο: «Θέλω να βοηθήσω την ομάδα να πετύχει τους στόχους της» (ΒΙΝΤΕΟ)

Έτοιμος να βοηθήσει την Ομόνοια εμφανίστηκε ο Φαμπιάνο κατά την υπογραφή των συμβολαίων με την ομάδα της Λευκωσίας. Ο Βραζιλιάν μάλιστα, προχώρησε στις πρώτες του δηλώσεις ως ποδοσφαιριστής της Ομόνοιας στην κάμερα της ομάδας. Υπογράμμισε πως είναι πανέτοιμος να αγωνιστεί και μίλησε για το κίνητρο του. 

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Βραζιλιάνος τερματοφύλακας: 

Για την ένταξη του στην Ομόνοια: «Είμαι πολύ χαρούμενος που ήρθα στην Ομόνοια. Ευχαριστώ τον Θεό και την ευκαιρία που έχω για να αγωνιστώ πάλι. Περιμένω πως και πώς να αγωνιστώ και πάλι και να αρχίσω τις προπονήσεις με τους συμπαίκτες μου, να παίξω ποδόσφαιρο και να βοηθήσω την Ομόνοια».

Για το κίνητρο του: «Γνωρίζω πως δεν έχω αρκετό χρόνο προσαρμογής. Η ομάδα βρίσκεται ήδη σε περίοδο πρωταθλήματος, αλλά έχω αρχίσει να προετοιμάζω τον εαυτό μου για τα παιχνίδια που ακολουθούν. Έχω μεγάλο κίνητρο να βοηθήσω την ομάδα και τον προπονητή».

Για το αν είναι έτοιμος να αγωνιστεί: «Ξέρω πως είναι πολύ νωρίς, αλλά δεν έχω πρόβλημα να αγωνιστώ τόσο σύντομα. Θα προτιμούσα να κερδίσω την θέση μου. Δυστυχώς η ομάδα είχε δύο σοβαρούς τραυματισμούς, αλλά θα προτιμούσα να κερδίσω την θέση μου. Είναι πρόκληση και θέλω να βοηθήσω την ομάδα να πετύχει τους στόχους της».

Επόμενο άρθρο

Τόσα θα παίρνει ο Ουζόχο από την FIFA

Η Παγκόσμια Ομοσπονδία θα καλύπτει το συμβόλαιο του ποδοσφαιριστή
18/10/2019 - 11:05

ΣχετικέςΕιδήσεις

Χριστοδούλου: «Περήφανος γιατί είμαι σε ένα ιστορικό σωματείο» (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι πρώτες δηλώσεις του Κύπριου τεχνικού ως ο νέος τεχνικός της Νέας Σαλαμίνας
05/06/2020 - 10:02

Φανιέρος: «Δεν είναι εύκολο πράγμα να στήσεις παιχνίδι» (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι δηλώσεις από τον πρόεδρο του Ερμή για την ομάδα του, τα στημένα και την διακοπή
04/06/2020 - 22:31

«Τελειώνει» (και) του Φαμπιάνο στην Ομόνοια

Με το τριφύλλι στο στήθος και τη νέα περίοδο ο Βραζιλιάνος
04/06/2020 - 11:30

Πετεβίνος:«Λάβαμε μία επιστολή από την Cablenet και είχαμε την παύση των δόσεων»

Μίλησε για όλα τα ανοικτά ζητήματα του ΑΠΟΕΛ ο εκπρόσωπος τύπου της ομάδας
03/06/2020 - 11:02

Το άφησε... ανοικτό για Ανόρθωση ο Πάρντο

Ορατό το ενδεχόμενο να τον δούμε να αγωνίζεται με το φοίνικα στο στήθος
02/06/2020 - 16:38

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ισχυρή έκρηξη στην Πλατεία Ηρώων, στην «καρδιά» της Λεμεσού (ΒΙΝΤΕΟ)

Πληροφορίες θέλουν κουκουλοφόρο να θεάθηκε στην περιοχή

Άνω κάτω οι συγκοινωνίες: Φωνάζουν για μεθόδευση οι εταιρείες λεωφορείων (VID)

Προειδοποιούν πως θα προχωρήσουν σε περαιτέρω μέτρα

Ζωή σε παρακολούθηση: Η εμπειρία ενός κρατούμενου με ηλεκτρονικό βραχιόλι (VID)

Η τοποθέτηση, οι όροι του μέτρου που οδήγησε και σε αποσυμφόρηση των φυλακών
Ελλάδα

Πυρά εναντίον τουρκικής αστυνομίας στον Έβρο 'βλέπει' η νομαρχία Αδριανούπολης

Ισχυρίζεται ότι τα πυρά σταμάτησαν όταν η τουρκική αστυνομία πυροβόλησε στον αέρα

Έλληνας ΥΠΑΜ: Προετοιμαζόμαστε για όλα τα ενδεχόμενα απέναντι στην Τουρκία

«Μέσα σε όλα τα ενδεχόμενα συμπεριλαμβάνονται ασφαλώς και η στρατιωτική εμπλοκή»

Τουρκικές ακταιωροί συνοδεύουν βάρκες με μετανάστες προς τα ελληνικά ύδατα

Δείτε το βίντεο ντοκουμέντο που έδωσε στη δημοσιότητα η Ελληνική Ακτοφυλακή
Διεθνή

10η μέρα οργής στις ΗΠΑ: Ο Τραμπ πρότεινε σε κυβερνήτες να καλέσουν Εθνοφρουρά

Μαίνονται οι αντιδράσεις για τη δολοφονία του Αφροαμερικανού Τζορτζ Φλόιντ

Υπόθεση Μαντλίν: Και τρίτη εξαφάνιση παιδιού εξετάζουν οι Αρχές

Η Αστυνομία ερευνά τη σύνδεση του υπόπτου με την εξαφάνιση ενός 6χρονου το 1996

tv news

O Μητροπολίτης Μόρφου Νεόφυτος σε μία εφ’ όλης της ύλης συνέντευξη...

Σχολιάζει τις κατηγορίες για ρητορική μίσους, αυτό το Σάββατο στις «24 ΩΡΕΣ»
Alpha TV Κύπρου

«Παράδοση Κατ' Οίκον» με καλεσμένο τον Κώστα Καζάκα με κέφι και αποκαλύψεις...

Πώς βίωσε τις μέρες της καραντίνας και ποια είναι τα πρόσωπα που του έχουν λείψει πιο πολύ
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 06/06/2020 - 08:00ΕΛΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ