Φιλική ήττα από τον Άρη για τον Απόλλωνα με... ντου από τους οργανωμένους

Πέμπτη, 5/9/2019 - 19:53

Φιλική ήττα με 3-2 γνώρισε ο Απόλλωνας κόντρα στον Άρη στο Τσίρειο το απόγευμα της Πέμπτης (05/09).

Το σκορ άνοιξε ο Άρης με τον Μπάρμπαρο στο 21ο λεπτό ενώ εφτά λεπτά αργότερα ο Χαραλάμπους έκανε το 0-2. Στο 38ο λεπτό Γκακπέ μείωσε σε 1-2 με κοντινό πλασέ και αυτό ήταν το σκορ του 40λεπτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης, πραγματοποιήθηκαν πολλές αλλαγές με τον ρυθμό του αγώνα να πέφτει αισθητά.Στο 65ο λεπτό ο Μόργκαν έκανε το 1-3 και στο 80ο λεπτό ο Αγκίρε μείωσε σε 2-3 που ήταν και το τελικό σκορ.

Να σημειώσουμε ότι το παιχνίδι ήταν χωρισμένο σε δύο 40λεπτα ημίχρονα και οι προπονητές είχαν την ευκαιρία να χρησιμοποιήσουν ποδοσφαιριστές που δεν έχουν αγωνιστεί αρκετά μέχρι σήμερα.

Σημαντικό στοιχείο το οποίο δεν πέρασε απαρατήρητο είναι το ότι ο Βίνσεντ Μπεσάτ αγωνίστηκε για ολόκληρο το 80λεπτο παρ' ότι είναι με το ενάμισι πόδι εκτός ομάδας, ενώ ο Βαλεντίν Ρομπέρζ έμεινε εκτός αποστολής καθώς δεν είναι ακόμη έτοιμος.

Στα αξιοσημείωτα, το… ντου των οργανωμένων οπαδών των «γαλάζιων» στην δυτική κερκίδα, οι οποίοι έδωσαν… παλμό μετά από αρκετό καιρό. Υπενθυμίζουμε πως δεν εφαρμόστηκε η κάρτα φιλάθλου.

Ενδεκάδες:

Απόλλων: Μολ (41' Βολοτίνεν), Πέδρο (67' Α. Ψύχας), Γιούστε, Αντωνιάδης (67' Χαραλάμπους), Μπεσάτ, Σακέτι, Μ' Πιντά (74' Ανδρέου), Μάρκοβιτς (67' Παναγή), Σαρντινέρο (74' Γρηγορίου), Γιαννιώτας (41' Αγκίρε), Γκακπέ (41' Ζελάγια)

Άρης: Παπαστυλιανού,  Delmiro, Χαραλάμπους, Ελευθερίου, Παστελλής, Μοδέστου, Μόργκαν, Μπάρμπαρο, Μαλεκκίδης, Φέλεκ, Ρόμπιν