Φιλική νίκη για τον ΑΠΟΕΛ με ανεπίσημο ντεμπούτο και γκολ Κβιλιτάια (ΒΙΝΤΕΟ)

Πέμπτη, 15/7/2021 - 20:40

Ανεπίσημο ντεμπούτο και... γκολ για τον Κβιλιτάια.

Ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε με 1-0 της ΠΑΕΕΚ, σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στον Αρχάγγελο.

Σύμφωνα με την ενημέρωση των «γαλαζοκιτρίνων», ο Γεωργιανός επιθετικός πραγματοποίησε ανεπίσημο ντεμπούτο και σκόραρε το μοναδικό τέρμα του αγώνα, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 72ο λεπτό.

Ο Σάββας Πουρσαϊτίδης μοίρασε χρόνο κι ευκαιρίες σε όλους τους ποδοσφαιριστές, σε αυτό το πρώτο ξεμούδιασμα μετά τις επίπονες προπονήσεις.

Θυμίζουμε ότι το πρωί της Παρασκευής (16/7) ο ΑΠΟΕΛ αναχωρεί για τη Βουλγαρία, εκεί όπου θα πραγματοποιήσει το βασικό στάδιο της προετοιμασίας.

Η ενδεκάδα του ΑΠΟΕΛ στο πρώτο ημίχρονο: Μιχαήλ, Τσουτσούκη, Καρώ, Σάντος, Γουίλερ, Ντίας, Γεωργίου, Εντονγκαλά, Ντανίλο (25′ Λουντεμό), Ντε Βινσέντι, Θεοδώρου.

Η ενδεκάδα του ΑΠΟΕΛ στο β’ ημίχρονο: Ουζόχο, Σιέλης, Βινίσιους, Σάβιτς, Πολυκάρπου, Μπερν, Εφραίμ, Χάνι (73′ Βρόντης), Κούτσακος, Κατσαντώνης, Κβιλιτάια.