Φίλος της Λέστερ στοιχημάτισε στο 9-0 της ομάδας του κόντρα στην Σαουθάμπτον

Παρασκευή, 1/11/2019 - 13:44

Οπαδός της Λέστερ πόνταρε σε σκορ 9-0 της Λέστερ επί της Σαουθάμπτον και κέρδισε το στοίχημα στο τελευταίο λεπτό.

Το βράδυ της 25ης Οκτωβρίου η Λέστερ έκανε την μεγαλύτερη νίκη στην ιστορία της συνθλίβοντας την Σαουθάμπτον στο Σεντ Μέρις με το βαρύ 9-0.

Ένας νεαρός Άγγλος λοιπόν, ονόματι Πολ Άντλαμ, πόνταρε 10 λίρες στο 9-0 της Λέστερ απέναντι στους «άγιους» και το τέλος του αγώνα τον βρήκε να επιβραβεύεται με το ποσό των 1.500 λιρών.

Όπως αναφέρει η Sun, το ποντάρισμα έγινε όταν το σκορ ήταν ήδη 3-0, μετά το γκολ του Αγιόθε Πέρεθ στο 19′ (το τελικό σκορ 0-9 είχε εκείνη τη στιγμή απόδοση 150 προς 1).

Το ποσό όμως κερδήθηκε στις καθυστερήσεις, όταν το σκορ ήταν 8-0. Ο Βάρντι κέρδισε πέναλτι και το μετέτρεψε σε γκολ για την ομάδα του και 1.500 λίρες για τον νεαρό πιστό οπαδό της Λέστερ.