Χωρίς νικητή το el clasico, πήρε όμως προβάδισμα πρόκρισης η Ρεάλ(ΒΙΝΤΕΟ)

Τετάρτη, 6/2/2019 - 23:50

Μπαρσελόνα και Ρεάλ Μαδρίτης αναμετρήθηκαν στο Καμπ Νου για τον πρώτο αγώνα της ημιτελικής φάσης του Κυπέλλου στην Ισπανία με τις δύο ομάδες να μένουν στο ισόπαλο 1-1.

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους μόλις στο έκτο λεπτό ο Λούκας Βάσκεζ ενώ η απάντηση για την Μπάρσα ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο από τον Μάλκομ στο 57ο λεπτό.

Αποτέλεσμα που αντικατοπτρίζει την εικόνα της αναμέτρησης και είναι δίκαιο. Μια Μπαρσελόνα που «μπήκε» στον αγωνιστικό χώρο ουσιαστικά μετά το 30ο λεπτό, ενώ στο 32ο λεπτό είχε δοκάρι με τον Ράκιτιτς.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι ο Λίο Μέσι έμεινε στον πάγκο από τον Ερνέστο Βαλβέρδε και μπήκε στην αναμέτρηση ως αλλαγή στο 63ο λεπτό στη θέση του Κουτίνιο.

Ο επαναληπτικός για τις δύο ομάδες είναι προγραμματισμένος σε δύο εβδομάδες και συγκεκριμένα στις 27 Φεβρουαρίου στο Σαντιάγο Μπερναμπέου.