Αθλητικά

Η απάντηση... respect του Μανέ για το σπασμένο του κινητό

Η φωτογραφία του Σαντιό Μανέ να κυκλοφορεί με κινητό που έχει σπασμένη οθόνη χλευάστηκε από πολλούς που διερωτήθηκαν πώς είναι δυνατό ένας παίκτης που εισπράττει τόσα εκατομμύρια να μην διαθέτει ένα ποσό για ένα κανονικό κινητό.

Ο Σενεγαλέζος επιθετικός της Λίβερπουλ σε παλαιότερη συνέντευξή του είχε δώσει απαντήσεις που θα έπρεπε να κάνουν πολλούς να το σκεφτούν δύο και τρεις φορές πριν τον κοροϊδέψουν.

«Όταν ήμουν μικρός, η οικογένειά μου πεινούσε. Έπρεπε να δουλέψω στα χωράφια για να ζήσουμε και περάσαμε δύσκολες στιγμές για να επιβιώσουμε. Ακόμη και ποδόσφαιρο μικρός έπαιζα ξυπόλυτος. Πλέον όμως που κερδίζω αρκετά χρήματα από το ποδόσφαιρο, μπορώ να βοηθήσω τους ανθρώπους μου. Γιατί να έχω 10 Ferrari, 20 διαμαντένια ρολόγια ή δύο ιδιωτικά τζετ. Τι θα σήμαιναν για μένα ή για τον κόσμο αυτά; Προτιμώ με τα χρήματά μου να χτίσω σχολεία, ένα γήπεδο, να προσφέρω ρούχα, παπούτσια και τροφή σε ανθρώπους που είναι φτωχοί. Επίσης προσφέρω 70 ευρώ το μήνα σε κάθε άτομο σε μια φτωχή περιοχή της Σενεγάλης. Δεν έχω καμία ανάγκη να διαθέτω πολυτελή αυτοκίνητα ή σπίτια. Προτιμώ αντ’ αυτών οι συνάνθρωποί μου να παίρνουν ένα μερίδιο από όσα πρόσφερε σε μένα η ζωή», ήταν τα σοφά λόγια του 27χρονου άσου.

Επόμενο άρθρο

H Ρεάλ Μαδρίτης ισοφάρισε ρεκόρ 32 χρόνων

Η «βασίλισσα» έχει αξιοσημείωτες επιδόσεις στο αμυντικό κομμάτι
06/01/2020 - 17:13

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η σύντροφος του Μαυρίδη μιλά πρώτη φορά για την...απέλαση στο Μεξικό (ΦΩΤΟ)

Τα λόγια αγάπης και η δημόσια ερωτική εξομολόγηση
21/09/2020 - 13:06

Ρεκόρ με το… καλημέρα για τον Τιάγκο στη Λίβερπουλ

Ντεμπούτο για τον Ισπανό χαφ, που έδειξε πόσο σημαντικός θα είναι
21/09/2020 - 11:17

Λίβερπουλ με ψηλά τον… α-Μανέ στο Λονδίνο

Πήρε το τρίποντο με τον Σενεγαλέζο να είναι πρωταγωνιστής
20/09/2020 - 21:34

Παίρνει Ζότα από τη Γουλβς η Λίβερπουλ

Δεύτερο μεταγραφικό «χτύπημα» μέσα σε λίγες ώρες για τους πρωταθλητές Αγγλίας
19/09/2020 - 09:29

Στη Λίβερπουλ και επίσημα ο Τιάγκο Αλκάνταρα (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι πρωταθλητές Αγγλίας ανακοίνωσαν την απόκτηση του Ισπανού μέσου από την Μπάγερν
18/09/2020 - 18:06

Athletic: Παίρνει Τιάγκο Αλκάνταρα με 30 εκατ. η Λίβερπουλ

Από τα κόκκινα της Μπάγερν σε αυτά της Λίβερπουλ... 
17/09/2020 - 13:08

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Καραντίνα 14 ημερών στους μαθητές-επαφές της κοπέλας που εντοπίστηκε θετική

Η ανακοίνωση του Λυκείου στη Λεμεσό μετά τον εντοπισμό θετικού κρούσματος κορωνοϊού

Ας πάνε όλοι αυτοί που δεν τηρούν τα μέτρα στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας

Έκκληση Μόσιαλου στους "αρνητές" της μάσκας να συνομιλήσουν με ασθενή που είχε κορωνοϊό

Σε κρίσιμη κατάσταση 18χρονος μοτοσικλετιστής μετά από τροχαίο στη Λάρνακα

Προσπάθησε να προσπεράσει τρία οχήματα - Νοσηλεύεται στο Γενικό Νοσοκομείο Λάρνακας
Ελλάδα

"Ας δώσουμε μια ευκαιρία στη διπλωματία" δήλωσε ο Μητσοτάκης στη Γ.Σ του ΟΗΕ

«Ενώ η Ελλάδα επέλεξε τον δρόμο του διαλόγου, η Τουρκία επέλεξε αυτό της αδιαλλαξίας»

Ελλάδα: Κλειστά από τα μεσάνυχτα έως τις 5 το πρωί περίπτερα, μίνι μάρκετ, κάβες

Νέα μέτρα εξήγγειλε Χαρδαλιάς για την Αττική και τις περιοχές όπου ισχύουν ειδικά μέτρα
Διεθνή

Ανησυχία Π.Ο.Υ για τα αυξημένα κρούσματα στην Ευρώπη

"Η Ευρώπη πρέπει να θέσει υπό έλεγχο τη διασπορά"- Ποια η κατάσταση σε Γαλλία και Ιταλία

Ουκρανία: 22 νεκροί, 2 επιζώντες και 4 αγνοούμενοι από τη συντριβή αεροσκάφους

Από τους δύο επιζώντες, ο ένας είναι σε κρίσιμη κατάσταση.

Oλοκληρώθηκαν τα δύο έργα σε σχολεία - ορφανοτροφεία στην Ουγκάντα (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα ανέλαβαν Διοίκηση, Διεύθυνση και εργαζόμενοι του Alpha Κύπρου με την ομάδα Αγάπης Χέρια

tv news

Η γέννηση των διδύμων γεμίζει χαρά τον Οδυσσέα και την Έρση...

«8 Λέξεις» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά νέα επεισόδια του 2ου Κύκλου αυτή την εβδομάδα!
Alpha TV Κύπρου

Η είδηση ότι η Δανάη είναι υιοθετημένη πέφτει σαν βόμβα στο σπίτι των Αργυρών...

Δείτε εδώ όλες οι εξελίξεις της νέας δραματικής σειράς του Alpha «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 26/09/2020 - 06:00Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ