Αθλητικά

Η απάντηση... respect του Μανέ για το σπασμένο του κινητό

Η φωτογραφία του Σαντιό Μανέ να κυκλοφορεί με κινητό που έχει σπασμένη οθόνη χλευάστηκε από πολλούς που διερωτήθηκαν πώς είναι δυνατό ένας παίκτης που εισπράττει τόσα εκατομμύρια να μην διαθέτει ένα ποσό για ένα κανονικό κινητό.

Ο Σενεγαλέζος επιθετικός της Λίβερπουλ σε παλαιότερη συνέντευξή του είχε δώσει απαντήσεις που θα έπρεπε να κάνουν πολλούς να το σκεφτούν δύο και τρεις φορές πριν τον κοροϊδέψουν.

«Όταν ήμουν μικρός, η οικογένειά μου πεινούσε. Έπρεπε να δουλέψω στα χωράφια για να ζήσουμε και περάσαμε δύσκολες στιγμές για να επιβιώσουμε. Ακόμη και ποδόσφαιρο μικρός έπαιζα ξυπόλυτος. Πλέον όμως που κερδίζω αρκετά χρήματα από το ποδόσφαιρο, μπορώ να βοηθήσω τους ανθρώπους μου. Γιατί να έχω 10 Ferrari, 20 διαμαντένια ρολόγια ή δύο ιδιωτικά τζετ. Τι θα σήμαιναν για μένα ή για τον κόσμο αυτά; Προτιμώ με τα χρήματά μου να χτίσω σχολεία, ένα γήπεδο, να προσφέρω ρούχα, παπούτσια και τροφή σε ανθρώπους που είναι φτωχοί. Επίσης προσφέρω 70 ευρώ το μήνα σε κάθε άτομο σε μια φτωχή περιοχή της Σενεγάλης. Δεν έχω καμία ανάγκη να διαθέτω πολυτελή αυτοκίνητα ή σπίτια. Προτιμώ αντ’ αυτών οι συνάνθρωποί μου να παίρνουν ένα μερίδιο από όσα πρόσφερε σε μένα η ζωή», ήταν τα σοφά λόγια του 27χρονου άσου.

Επόμενο άρθρο

H Ρεάλ Μαδρίτης ισοφάρισε ρεκόρ 32 χρόνων

Η «βασίλισσα» έχει αξιοσημείωτες επιδόσεις στο αμυντικό κομμάτι
06/01/2020 - 17:13

ΣχετικέςΕιδήσεις

Προβάδισμα πρόκρισης για Ατλέτικο και Ντόρτμουντ (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι γηπεδούχοι πήραν μικρό προβάδισμα στα πρώτα παιχνίδια για τη φάση των «16»
18/02/2020 - 23:54

Ατλέτικο - Λίβερπουλ: Οι σκληροί και οι… άπιαστοι

«Μάχη» για μια θέση στα προημιτελικά του Champions League
18/02/2020 - 10:20

Απαντά ο ΑΠΟΕΛ στις φήμες των ισπανικών δημοσιευμάτων

Ανακοίνωσε εξέδωσε η ομάδα της Λευκωσίας για να διαψεύσει τους Ισπανούς
17/02/2020 - 20:25

O Nτάνος απαντά πρώτη φορά αν είναι ζευγάρι με την...Ναυσικά Παναγιωτακοπούλου

Είναι τελικά μαζί με τη πρώην σύντροφο του Κώστα Σόμμερ;
16/02/2020 - 13:08

Δημήτρης Σταρόβας: Απαντά πρώτη φορά για τη δικαστική διαμάχη με τη σύζυγό του

Αποκάλυψε το λόγο που τους οδήγησε στους δικηγόρους και την...ανησυχία για τη κόρη του
16/02/2020 - 10:50

O Χέντερσον διόρθωσε τον Μανέ που... μίλησε για τίτλο (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο αρχηγός της Λίβερπουλ γνωρίζει πως τίποτα δεν έχει κριθεί ακόμη
16/02/2020 - 10:46

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

LIVE: Ενώπιον δικαιοσύνης ο Μαμαλικόπουλος (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Μαρτυρία τον "καίει" και τον εμπλέκει στην υπόθεση απόπειρας φόνου στην Αγία Νάπα

Προβλήματα στο οδικό δίκτυο της Πάφου λόγω έντονων βροχοπτώσεων

Επικίνδυνος ο δρόμος Κελοκεδάρων – Αγίου Νικολάου λόγω κατολισθήσεων

Διώχνουν ασθενείς από το ψυχιατρείο Αθαλάσσας γιατί δεν έχουν ... κρεβάτια (VID)

"Δεν υπάρχει ζεστό νερό για μπάνιο, οι θερμάνσεις πολλές φορές δεν λειτουργούν"
Ελλάδα

Δένδιας: «Η Ελλάδα δεν θα συμμετάσχει σε έναν ανέντιμο συμβιβασμό»

Άμεση ήταν η απάντηση του ΥΠΕΞ Ελλάδος στον Μεβλούτ Τσαβούσογλου

«Έσβησε» ξαφνικά 5χρονο κοριτσάκι στη Λάρισα που νοσηλευόταν με πυρετό

Αναμένονται τα αποτελέσματα νεκροτομής ώστε να διευκρινιστούν τα ακριβή αίτια θανάτου
Διεθνή

Συρία: Ο χάρτης του απόλυτου χάους και της ανθρωπιστικής καταστροφής

Ο ρόλος και οι επιδιώξεις των Τούρκων και η αντιπαράθεση με τη Ρωσία

Λιβύη: Η εκεχειρία θα εξαρτηθεί από την απόσυρση της Τουρκίας, λέει ο Χάφταρ

"Θα είναι αποτέλεσμα της εκπλήρωσης ενός αριθμού προϋποθέσεων"

Κορωνοϊός: Στα τέλη Απριλίου οι κλινικές δοκιμές για το εμβόλιο

Ο απολογισμός των νεκρών της επιδημίας ανήλθε στους 2,247 νεκρούς

tv news

Η συμμορία της απαγωγής του Μάξιμου έχει έναν απρόσμενο αρχηγό...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο»
Alpha TV Κύπρου

Η Μάρθα συναντιέται με έναν εκτελεστή και τα σχέδια όλων ανατρέπονται...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 21/02/2020 - 15:30ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ