Ιδανικό τελείωμα για την Πάφο με... Νέμετς πρώτο σκόρερ (ΒΙΝΤΕΟ)

Με θετικό αποτέλεσμα ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της οι Πάφος στο φετινό πρωτάθλημα καθώς επικράτησε του Ερμή με 2-1 εκτός έδρας και είδε τον Νέμετς να πιάνει κορυφή στη λίστα των σκόρερ.

Ο Ερμής άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση στο 20ο λεπτό με τον Μαύρου. Ο Φυλακτού, έπειτα από κλέψιμο εκτός περιοχής, έδωσε αμέσως κάθετη πάσα στον Μαύρου που με εύστοχο πλασέ νίκησε τον Αγγελόπουλο για το 1-0.

Στο 31ο λεπτό η Πάφος κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Νέμετς ο οποίος έφτασε τα 16 γκολ στο φετινό πρωτάθλημα και φιγουράρει μόνος πρώτος στη σχετική λίστα. Ο Ράσιτς τα έβαλε και νίκησε τη μάχη απέναντι σε δυο αντιπάλους, έφυγε ταχύτητα στην επίθεση και έδωσε παράλληλα στην περιοχή στον Νέμετς που με κοντινή εκτέλεση έκανε το 1-1.

Το τελικό 2-1 για τους Παφίτες διαμόρφωσε ο Ράσιτς στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Ιμπραχίμ σέντραρε στο δεύτερο δοκάρι όπου ο Ράσιτς, σε δεύτερο χρόνο, με ωραία ψηλοκρεμαστή κεφαλιά, έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

Έτσι, με αυτή τη νίκη η Πάφος ολοκλήρωσε τη φετινή της πορεία στους 38 βαθμούς και την 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα ενώ ο Ερμής αποχαιρετά τη κατηγορία ως τελευταίος με 13 βαθμούς.

Ερμής (Δασκαλάκης): Φιρινίδης, Πουτζουρής (Μαντοβάνη 61΄), Ταραλίδης (Πούννας 54΄), Κατσιατή, Μαύρου, Πηλέας, Ψάλτης, Φυλακτού, Λαγός, Γεωργίου, Λύτρα (Μακρίεβ 72΄).

Πάφος (Κόπιτς): Αγγελόπουλος, Χολτ, Ζαχαρίου (Λουλίνια 46΄), Αντωνίου, Ράσιτς, Κουλς (Ιμπραχίμ 43΄), Φόλμπρεχτ, Πάτρικ, Ζίβουλιτς, Λελιούκιν (Στεφάνου 68΄), Νέμετς.