Ιππασία: Πρώτος Αγώνας Υπερπήδησης Εμποδίων για το 2020

Τρίτη, 11/2/2020 - 15:17

Το Σαββατοκύριακο 8 και 9 Φεβρουαρίου 2020 διεξήχθη ο 1ος Αγώνας Πρωταθλήματος Υπερπήδησης Εμποδίων 2020 της Κυπριακής Ομοσπονδίας Ιππασίας. Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του Ιππικού Κέντρου Κιτίου με τη συμμετοχή αθλητών από τους ομίλους του Ιππικού Ομίλου Καβαλιέρ, Ιππικού Ομίλου Cyprus Equestrian Society, Ιππικού Ομίλου Λαπάτσα και Ιππικού Ομίλου Λυθροδόντα.

Το Σαββατοκύριακο οι αθλητές έλαβαν μέρος σε διάφορα αγωνίσματα με τα ακόλουθα αποτελέσματα:

Στην κατηγορία Δ (0,95-1,00μ) την πρώτη θέση κατέκτησε και της δύο μέρες το ζεύγος Arina Malykh και Jandje του Ιππικού Ομίλου Καβαλιέρ.

Στην κατηγορία Δ Παίδων (0,95-1,00μ) την πρώτη θέση κατέλαβαν το Σάββατο η Γλυκερία Γαστριώτη και Musketar του Ιππικού Ομίλου Λυθροδόντα και την Κυριακή το ζεύγος Daria Malykh και Isaak Junior του Ιππικού Ομίλου Καβαλιέρ.

Στην κατηγορία Γ (1,00-1,05μ) νικητές αναδείχθηκαν το Σάββατο το ζεύγος Αιμιλία Καρατζία και Wonder Graff και τη Κυριακή το ζεύγος Ελένη Πολυβίου και Saigon 32 και οι δύο του Ιππικού Ομίλου Λυθροδόντα.

Στην κατηγορία Β (1,05-1,10μ) νικητές αναδείχθηκαν και της δύο μέρες το ζεύγος Μαρίνα Καπετάνιου και Z Akinos του Ιππικού Ομίλου Λαπάτσα.

Στην κατηγορία Β Εφήβων (1,05-1,10μ) την πρώτη θέση κατέκτησε και τις δύο μέρες το ζεύγος Μιχάλης Παπανικολάου και Grand Grammi του Ιππικού Ομίλου Λυθροδόντα.

Στην κατηγορία Α (1,15-1,20μ) νικητές αναδείχθηκαν το Σάββατο το ζεύγος Μαρίνα Καπετάνιου και Z Akinos του Ιππικού Ομίλου Λαπάτσα και την Κυριακή το ζεύγος Ανν Γκοζέτ και Zvegor του Ιππικού Ομίλου Λυθροδόντα.