Ήττα στην πρεμιέρα για τη Μπότεβ

Με το... αριστερό ξεκίνησε το νέο πρωτάθλημα στη Βουλγαρία η Μπότεβ Πλόβντιβ, αφού ηττήθηκε με 1-0 από τη Χέμπαρ στην πρεμιέρα.

Η αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ στο Conference League δέχθηκε εντός έδρας ήττα, σε ένα παιχνίδι όπου «πλήρωσε» τις χαμένες ευκαιρίες και για την ιστορία να αναφέρουμε ότι το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Τόνεφ στο 77ο λεπτό.

Οι ποδοσφαιριστές που αγωνίστηκαν για τη Μπότεβ: Χάνκιτς, Φαν Χέρτουμ, Γκένεφ, Πουντσέτς, Μίνκοφ (83′ Μπόνεφ), Μέρτενς (90′ Μπαλτάνοφ), Ναντί (86′ Ακέρε), Κονατέ, Τόνεφ,  Τόκου, Μπαροάν.

Θυμίζουμε ότι ο πρώτος μεταξύ τους αγώνας θα διεξαχθεί την Τετάρτη (20/7, 20:00) στη Βουλγαρία και η ρεβάνς στο ΓΣΠ την Πέμπτη (28/7, 20:00).

*πηγή φωτογραφίας: Twitter Botev Plovdiv

«Καθάρισε» τον Νόρι και... έκλεισε ραντεβού με τον Κύργιο ο Τζόκοβιτς

Ο Σέρβος τενίστας επικράτησε με 3-1 σετ και προκρίθηκε στον τελικό του Wimbledon
08/07/2022 - 20:20