Και ο Ιβάν το... βιολί του (ΒΙΝΤΕΟ)

Παρασκευή, 9/8/2019 - 14:59

Η σχέση του Ιβάν Τρισκόφσκι με τα αντίπαλα δίχτυα στα Ευρωπαϊκά παιχνίδια είναι σχεδόν... ερωτική. Ο Σκοπιανός αρχηγός των «κιτρινοπράσινων» δε σταματάει να «πυροβολεί» σε κάθε ευκαιρία που του δίνεται στα παιχνίδια της ΑΕΚ.

Πλέον, με το γκολ που πέτυχε κόντρα στην Γάνδη στο χθεσινοβραδινό παιχνίδι της ΑΕΚ στο πλαίσιο της πρώτης αναμέτρησης για τον τρίτο προκριματικό του Europa League έφτασε τα 22 γκολ με τις Κυπριακές ομάδες στις Ευρωπαϊκές αναμετρήσεις.

Πέρσι, ο Τρισκόφσκι σταμάτησε έχοντας στο «λογαριασμό» του 17 γκολ ενώ φέτος ήδη έχει βρει το «δρόμο» προς τα δίκτυα άλλες πέντε φορές. Τέσσερις φορές με τη Λέφσκι στη Βουλγαρία στο πλαίσιο του δεύτερου προκριματικού ενώ άλλη μια φορά με τη Γάνδη.

Ας θυμηθούμε τα φετινά γκολ του Ιβάν Τρισκόφσκι με την ΑΕΚ μέχρι σήμερα

Λέφσκι Σόφιας - ΑΕΚ 0 - 1

O Σκοπιανός ανοίγει το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο όγδοο λεπτό της αναμέτρησης.

via GIPHY

Λέφσκι Σόφιας - ΑΕΚ 0 - 2

Στο 29ο λεπτό της αναμέτρησης, μετά από αντεπίθεση, ο Απόστολος Γιάννου, πέρασε καταπληκτική μπαλιά εντός περιοχής με τον Τρισκόφσκι να τελειώνει τη φάση με εξαιρετικό αριστερό πλασέ στον αέρα.

via GIPHY

Λέφσκι Σόφιας - ΑΕΚ 0 - 3

Στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης ο Χέφελ εκτέλεσε φάουλ από τα δεξιά στο «δεύτερο» δοκάρι, ο Σκοπιανός και πάλι ήταν στο κατάλληλο σημείο την κατάλληλη στιγμή και «εκτέλεσε» ιδανικά τον αντίπαλο τερματοφύλακα ολοκληρώνοντας το προσωπικό του χατ - τρικ.

via GIPHY

Λέφσκι Σόφιας - ΑΕΚ 0 - 4

Στο 82ο λεπτό ο Σκοπιανός έβαλε το «κερασάκι» στην τούρτα. Ο Ακοράν μπήκε στην αντίπαλη περιοχή και την κατάλληλη στιγμή «μοίρασε» στον αρχηγό της ΑΕΚ ο οποίος από το ύψος της μικρής περιοχής έκανε το 4-0 για την ομάδα του.

via GIPHY

ΑΕΚ - Γάνδη 1 - 1

Ο Σκοπιανός αρχηγός της ΑΕΚ κόντρα στη Γάνδη, συνέχισε από εκεί που σταμάτησε στη Βουλγαρία. Στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης με εντυπωσιακή κεφαλιά μετά από σέντρα του Ρουίθ έφερε το παιχνίδι στα ίσα και άλλαξε τα δεδομένα για την υπόθεση πρόκρισης.