Αθλητικά

To... καλωσόρισμα του Κλοπ στον Τσιμίκα: «Μας ταιριάζει απόλυτα η νοοτροπία του»

ΓΙΟΥΡΓΚΕΝ ΚΛΟΠ

Αποθέωσε τον Κώστα Τσιμίκα ο Γιούργκεν Κλοπ. Ο Γερμανός τεχνικός μίλησε με τα καλύτερα λόγια μετά την ανακοίνωση της απόκτησης του Ελλαδίτη μπακ και υποστήριξε πως είναι ενθουσιασμένος που θα τον έχει στην ομάδα του. Παράλληλα, ανέφερε πως ο Τσιμίκας έχει το πνεύμα του νικητή και η νοοτροπία του ταιριάζει απόλυτα με αυτή της Λίβερπουλ.

«Είναι ένας πολύ καλός ποδοσφαιριστής, έχει το πνεύμα του νικητή και είναι ανταγωνιστικός και αυτή η νοοτροπία μου αρέσει. Ταιριάζει απόλυτα στο πνεύμα που έχουμε ήδη στα αποδυτήριά μας. Είχε ήδη δείξει από νεαρή ηλικία πως μπορεί να προσαρμοστεί στο ποδόσφαιρο διαφορετικών χωρών και να τα πάει καλά. Ήταν ένα κομμάτι της επιτυχίας του Ολυμπιακού στην κατάκτηση του πρωταθλήματος και στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Ο Κώστας ξέρω από προσωπική εμπειρία τι χρειάζεται να βελτιώσει για να πετύχει στο πρωτάθλημα και στο Champions League και έχει φιλοδοξίες για ακόμη περισσότερα, όπως και εμείς. Έχει αντιμετωπίσει ορισμένους σκληρούς αντιπάλους τις δύο προηγούμενες σεζόν και τα πήγε καλά και ξέρουμε ότι του αρέσουν οι προκλησεις, κάτι που είναι τέλειο για εμάς. Για αυτούς τους λόγους είμαι ενθουσιασμένος που θα τον έχουμε για αρκετά χρόνια μαζί μας. Είμαι τόσο ευχαριστημένος», ανέφερε.

Επόμενο άρθρο

Στράφηκε ήδη στις εναλλακτικές ο Απόλλωνας

Σύντομα εξελίξεις για τον ακραίο επιθετικό στους Λεμεσιανούς
11/08/2020 - 09:48

ΣχετικέςΕιδήσεις

Μπαρτζώκας: «Κακή η ήττα από τη Ζαλγκίρις»

Προσπάθησαν να κάνουν φάουλ στον Σλούκα σύμφωνα με τον προπονητή του Ολυμπιακού
23/01/2021 - 08:00

Μπίσεσβαρ: «Είμαι εδώ για να βοηθήσω όσο περισσότερο μπορώ» (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι πρώτες δηλώσεις του Ολλανδού ως ποδοσφαιριστής του Απόλλωνα
22/01/2021 - 19:00

Μπεργκ για ΕΝΠ, clean sheets και την κορυφαία ομάδα του 2020 (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι δήλωσε ο προπονητής της Ομόνοιας για το τελευταίο και το επόμενο παιχνίδι
22/01/2021 - 11:52

Η Μπέρνλι έσπασε το αήττητο 68 αγώνων της Λίβερπουλ στο Άνφιλντ

Από τον Απρίλιο του 2017 είχαν να ηττηθούν εντός έδρας οι «κόκκινοι»
22/01/2021 - 09:21

«Σφαλιάρα» από την Μπέρνλι και... τέλος το αήττητο της Λίβερπουλ

Πέμπτο ματς χωρίς νίκη για τους «κόκκινους» που έχασαν στο «Άνφιλντ» μετά από 69 ματς
21/01/2021 - 23:55

Σάλαϊ «Ο Απόλλωνας ήταν η καλύτερη επιλογή στην καριέρα μου»

Το «αντίο» του Ούγγρου αμυντικού στην ομάδα της Λεμεσού
21/01/2021 - 18:54

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Σοβαρό τροχαίο με μοτοσικλετιστή στη Λευκωσία

Κλειστός για την τροχαία κίνηση ο δρόμος Δευτεράς - Τσερίου

ΠΟΕΔ: Το ενδεχόμενο επανανοίγματος Δημοτικών να γίνει με οργανωμένο τρόπο

Ζητούν ξεκάθαρες οδηγίες που θα βοηθήσουν τις σχολικές μονάδες να λειτουργήσουν

Τα λεπτά όρια μεταξύ φλερτ, αστείου και σεξουαλικής παρενόχλησης

Πως θα καταλάβεις αν παρενοχλείσαι και πως ο νόμος διαχωρίζει τη φύση του αδικήματος
Ελλάδα

Τρία διαδοχικά κύματα κακοκαιρίας θα επηρεάσουν την Ελλάδα έως την Τετάρτη

Σημαντική πτώση της θερμοκρασίας και πιθανότατα χιονοπτώσεις

ΦΩΤΟ: Αδιανόητες εικόνες στην Ερμού, "πλημμύρισε" από κόσμο

Άνοιξαν τα καταστήματα λιανικού εμποριού υπό προϋποθέσεις αλλά...
Διεθνή

Ισραήλ: Έξι έγκυες έχουν προσβληθεί από το μεταλλαγμένο στέλεχος του ιού

Το υπουργείο Υγείας της χώρας αποφάσισε τον άμεσο εμβολιασμό τους

Ο Μαδούρο καλεί τον Τζο Μπάιντεν να «γυρίσουν τη σελίδα»

Δηλώνει έτοιμος να ακολουθήσει «νέο δρόμο» στις διμερείς διπλωματικές σχέσεις

14 μέρες μετά την έκρηξη διασώθηκε ένας από τους 22 μεταλλωρύχους

Συνεχίζονται οι προσπάθειες των σωστικών συνεργείων για απεγκλωβισμό τους

tv news

O Οδυσσέας αντιμετωπίζει ένα ακόμα επεισόδιο με την όραση του...

«8 Λέξεις» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά νέα επεισόδια του 2ου Κύκλου αυτή την εβδομάδα!
Alpha TV Κύπρου

Ο Παύλος ενημερώνει τον Δημήτρη πως η Ελένη γνωρίζει τα σκοτεινά μυστικά τους...

Δείτε εδώ όλες οι εξελίξεις της νέας δραματικής σειράς του Alpha «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 24/01/2021 - 13:45ΛΟΥΗΣ NIGHT SHOW