Κανένας νικητής στο Παραλίμνι και οι δύο όμως... ικανοποιημένοι (ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 15/2/2020 - 20:59

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση στο «Τάσος Μάρκου» μεταξύ της Ένωσης και της Πάφου καθώς οι δύο ομάδες έμειναν στο ισόπαλο 1-1. Οι γηπεδούχοι μπορεί να προηγήθηκαν στο 20ο λεπτό με τον Θεοδώρου όμως οι φιλοξενούμενοι στην αμέσως επόμενη φάση στο 21ο λεπτό έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με τον Μπεριγκό.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι η Πάφος στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου απώλεσε πέναλτι καθώς ο Κλέιμαν «ψάρεψε» τον επιθετικό των φιλοξενουμένων, Μπεριγκό, που ανέλαβε την εκτέλεση. Παιχνίδι το οποίο είχε καλό ρυθμό και οι δύο ομάδες θα μπορούσαν αμφότερες να έχουν τη νίκη.

Πλέον, με αυτή την ισοπαλία η Ένωση πήγε στους 19 βαθμούς και παραμένει εκτός επικίνδυνης ζώνης. Από την άλλη, η Παφιακή ομάδα έφτασε τους 24 βαθμούς και ελπίζει ακόμη για είσοδο στην πρώτη εξάδα του πρωταθλήματος.

Την ερχόμενη αγωνιστική η ομάδα του Παραλιμνίου θα ταξιδέψει στη Λευκωσία για να αντιμετωπίσει την Ομόνοια (22/02 - 16:00) ενώ η Πάφος θα φιλοξενήσει στο «Στέλιος Κυριακίδης» τον ΑΠΟΕΛ την Κυριακή (23/02 - 16:00).

Να σημειώσουμε ότι παιχνίδι ξεκίνησε με ολιγόλεπτη καθυστέρηση καθώς άργησε να φτάσει στο γήπεδο του Παραλιμνίου το ασθενοφόρο της αναμέτρησης.

Ένωση Νέων Παραλιμνίου (Τσέντομιρ Γιανέφσκι): Κλέιμαν, Αμπαρτζουμιάν, Σταρόκιν, Μπάλαζιτς, Μπαρμπόσα, Σπολιάριτς, Ριέρα, Αγκίρι (Κοσμάς 68'), Θεοδώρου (Ουντότζι 88'), Βαρέλα, Ρουσιάς (Σαντίκ 61')

Πάφος (Κάμερον Τόσακ): Ρούτκο, Αντωνίου, Αραγιούρι, Σιρόκ, Μπεριγκό, Βαλεριάνος, Μπεσάρα (Ανγκούλο 82'), Βαλακάρι, Βα, Φόλπρεχτ (Πανός 60'), Ράκελς (Νέμετς 60')