Καρδιοχτύπησε για άλλο ένα παιχνίδι και πρέπει να δει τι πάει λάθος...

Πέμπτη, 27/2/2020 - 11:52

Ο Απόλλωνας ζορίστηκε αρκετά χθες (26/2) κόντρα στον Εθνικό στο «Δασάκι», χρειάστηκε την παράταση για να σκοράρει και να μειώσει σε 2-1, σκορ που σε συνδυασμό με το 2-0 στο Τσίρειο του έδωσε την πρόκριση στα ημιτελικά του κυπέλλου.

Για άλλο ένα παιχνίδι οι «γαλάζιοι» δεν είχαν την επιθυμητή εμφάνιση, ενώ είχαν και πάλι σοβαρά λάθη στην αμυντική λειτουργία, τα οποία επέτρεψαν στον Εθνικό να ελπίζει. Η ομάδα της Άχνας κατάφερε να ισοφαρίσει το σκορ του πρώτου αγώνα και έστειλε το παιχνίδι στην παράταση, κάνοντας τον Απόλλωνα να καρδιοχτυπήσει. Στην παράταση όμως η ομάδα του Σωφρόνη Αυγουστή έκανε για λίγα λεπτά τα βασικά και κατάφερε να σκοράρει ένα γκολ, το οποίο ήταν αρκετό για να καθορίσει την πρόκριση.

Τα ζητήματα που έχει να αντιμετωπίσει ο Κύπριος κόουτς είναι πολλά και γνωρίζει ασφαλώς ότι δεν μπορεί να συνεχιστεί αυτή η κατάσταση, ειδικά τώρα που το πρωτάθλημα μπαίνει σε κρίσιμη καμπή. Μπορεί το ζητούμενο να ήρθε, ωστόσο η εμφάνιση της ομάδας προβλημάτισε για ακόμη μια φορά και πρέπει να δει τι πάει λάθος. Αφήνει στην άκρη το κύπελλο για την ώρα και βλέπει το Σαββατιάτικο (29/2) παιχνίδι με τη Νέα Σαλαμίνα στο «Αμμόχωστος», εκεί όπου ψάχνει νίκη και καλή εμφάνιση.