Αθλητικά

ΛεΜπρόν για Κόμπι: «Προσπαθώ να γράψω αλλά ξεκινώ να κλαίω, σκέφτομαι εσένα»

Μετά από σχεδόν μια μέρα σιωπηλού θρήνου, ο Λεμπρόν Τζέιμς τοποθετήθηκε για την απώλεια του Κόμπι Μπράιαντ. Έδειξε ακόμη να μην μπορεί να πιστέψει πως ο θρύλος του ΝΒΑ σκοτώθηκε, αλλά δήλωσε έτοιμος να αναλάβει το βαρύ φορτίο της κληρονομιάς του.

«Δεν ήμουν έτοιμος. Φίλε κάθομαι εδώ και προσπαθώ να γράψω κάτι σε αυτή την ανάρτηση, αλλά κάθε φορά που προσπαθώ, αρχίζω να κλαίω αφού σκέφτομαι εσένα, την Τζίτζι και τη φιλία, δέσιμο, αδερφική σχέση που είχαμε. Άκουσα τη φωνή στο την Κυριακή το πρωί πριν φύγω από τη Φιλαδέλφεια για το LA. Δεν πίστευα πως θα ήταν η τελευταία μας συνομιλία. Τι στο διάολο! Ράγισε η καρδιά μου, είμαι συντετριμμένος αδερφέ μου. Σε αγαπώ. Η καρδιά μου είναι στη Βανέσα και τα παιδιά. Σου υπόσχομαι πως θα συνεχίσω την κληρονομιά σου. Σημαίνεις τόσο πολλά για εμάς, για τους Λέικερς. Είναι ευθύνη μου να πάρω πάνω μου αυτό το φορτίο. Σε παρακαλώ δώσε μου δύναμη από τον ουρανό και να με προσέχεις. Είναι τόσα πολλά που θέλω να πω, αλλά δεν μπορώ τώρα. Δεν μπορώ να το συλλάβω. Μέχρι να συναντηθούμε ξανά, αδερφέ», έγραψε στο Instagram ο 35χρονος σούπερ σταρ.

Επόμενο άρθρο

Από τον υποβιβασμό, στην αφαίρεση βαθμών

Από τρεις μέχρι δέκα βαθμούς θα τιμωρηθούν ΠΑΟΚ και Ξάνθη
28/01/2020 - 16:31

ΣχετικέςΕιδήσεις

Μήνυμα... αισιοδοξίας από τους ποδοσφαιριστές (ΒΙΝΤΕΟ)

Πολύ όμορφο βιντεάκι ετοίμασε ο σύνδεσμος ποδοσφαιριστών
08/04/2020 - 09:39

Έφτιαξαν fake μήνυμα SMS και ισχυρίζονταν οτι μπορούν να κυκλοφορούν απεριόριστα

Χειροπέδες σε άνδρα ηλικίας 49 ετών και γυναίκα ηλικίας 40 ετών
07/04/2020 - 14:24

Αρχιεπίσκοπος Κύπρου: Μεγάλη Εβδομάδα και οικονομικές συνέπειες από την πανδημία

Τι αναφέρει σε μήνυμα προς τους πιστούς για το Πάσχα ο Προκαθήμενος της Εκκλησίας
07/04/2020 - 13:37

Κατέληξε Τουρκοκύπριος ασθενής με κορωνοϊό στα κατεχόμενα

Ο συνολικός αριθμός των νεκρών ανέρχεται πλέον στους 3 - Στα 92 τα κρούσματα
07/04/2020 - 10:10

Απεβίωσε λόγω κορωνοϊού η μητέρα του Πεπ Γκουαρδιόλα

Δύσκολες ώρες για τον Καταλανό προπονητή που έχασε τη μητέρα του σε ηλικία 82 ετών
06/04/2020 - 17:17

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Κατέβηκαν σε γκρεμό βάθους 30 μέτρων και διέσωσαν σκύλο (ΒΙΝΤΕΟ)

Καρέ καρέ η επιχείρηση της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας στη Λεμεσό

"Τα πάντα θα επιστρέψουν πίσω σταδιακά με σκέψη και επιφύλαξη" (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα πάντα θα εξαρτηθούν από την εξέλιξη της καμπύλης του ιού, λέει ο Πέτρος Καραγιάννης

Το νέο διάταγμα του Υπ. Υγείας για παράταση των μέτρων

Ποιες είναι οι απαγορεύσεις και ποιες οι εξαιρέσεις
Ελλάδα

"Η ζωή μας θα επανέλθει εκεί που ήταν όταν βγει το εμβόλιο" (BINTEO)

Πιθανό ένα δεύτερο κύμα του κορωνοϊού το φθινόπωρο εκτιμούν οι ειδικοί

Αυστηροποίηση περιοριστικών μέτρων ενόψει Πάσχα ανακοίνωσαν οι ελληνικές Αρχές

Τι θα ισχύει για αεροδρόμια, λιμάνια, σιδηροδρομικούς σταθμούς και ΚΤΕΛ

Με ενιαίο ωράριο η λειτουργία των καταστημάτων τροφίμων στην Ελλάδα ενόψει Πάσχα

Τίθεται σε ισχύ από την ερχόμενη Κυριακή - Πώς θα λειτουργήσουν τη Μεγάλη Εβδομάδα
Διεθνή

Μπέρνι Σάντερς: Αποσύρθηκε από την κούρσα για το χρίσμα των Δημοκρατικών

Ανοίγει τον δρόμο στον Τζο Μπάιντεν ο οποίος θα είναι ο αντίπαλος του Τραμπ στις εκλογές

Η Αίγυπτος επεκτείνει τη βραδινή απαγόρευση κυκλοφορίας για ακόμη δυο εβδομάδες

Στα 1.450 τα επιβεβαιωμένα κρούσματα και 94 τα θύματα από τον κορωνοϊό

Ξεπέρασαν τις 7.000 τα θύματα του Covid-19 στο Ηνωμένο Βασίλειο

Το τελευταίο 24ωρο καταγράφηκαν 828 νέοι θάνατοι στην Αγγλία

tv news

H Ρενάτα αποκαλύπτει στο σπίτι του Μάρκου φωτογραφία της Σύλβιας & του Δαμιανού

Δείτε κάθε Σάββατο και Κυριακή στα νέα διπλά επεισόδια της σειράς "Έλα στη Θέση μου"
Alpha TV Κύπρου

Μια δραματική εξέλιξη κλιμακώνει το διαζύγιο Αντιγόνης και Λύσανδρου...

Δείτε αυτή την εβδομάδα τις συγκλονιστικές εξελίξεις της καθημερινής σειράς «Έρωτας μετά»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 09/04/2020 - 00:45ΕΡΩΤΑΣ ΜΕΤΑ