Αθλητικά

Λέτσγιακς: «Μου αρέσει να αγωνίζομαι σε ομάδα με κόσμο και ιστορία» (ΒΙΝΤΕΟ)

Τις πρώτες του δηλώσεις στην κάμερα της Ομόνοιας παραχώρησε το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα των «πρασίνων», Γιάν Λέτσγιακς.

Ο Τσέχος ποδοσφαιριστής μεταξύ άλλων αναφέρθηκε για την απόφαση του να αγωνιστεί στο «τριφύλλι», τη θέση που αγωνίζεται αλλά και τον κόσμο της ομάδας 

Αναλυτικά όλα όσα ανέφερε:

Για την απόφαση του: «Αισθάνομαι ωραία εδώ. Έχω ακούσει πολλά για την ομάδα και είμαι χαρούμενος. Σίγουρα η ομάδα έχει ψηλούς στόχους όπως να παλέψει για το πρωτάθλημα και να κερδίσει το κύπελλο. Θέλω να τα πετύχω αυτά με την ομάδα. Μίλησα με αρκετούς παίκτες που αγωνίζονται εδώ και μου είπαν όλοι πως είναι ωραία στην Κύπρο, με καλούς ανθρώπους, καλά γήπεδα, ενώ όλοι μου είπαν πως η Ομόνοια είμαι μια σοβαρή ομάδα με μεγάλη ιστορία. Γι’ αυτό δέχθηκα το συμβόλαιο επειδή μου αρέσει να αγωνίζομαι σε μια ομάδα με ιστορία και οπαδούς».

Για την θέση που αγωνίζεται: «Είμαι αριστερός μπακ. Μου αρέσει να παίζω επιθετικά και να κάνω αρκετές σέντρες. Μου αρέσει επίσης να δίνω ασίστ, και κάποτε σκοράρω».

Για τον κόσμο: «Ο κόσμος να περιμένει ότι θα δίνω το καλύτερο που μπορώ σε κάθε αγώνα και ελπίζω να δείξω στους φιλάθλους μας πως είμαι ένας σωστός παίκτης για την Ομόνοια».

Επόμενο άρθρο

Δύσκολη χρονιά μεν, αισιοδοξία δε στην ΑΕΛ

Υπάρχει συγκρατημένη αισιοδοξία στις τάξεις των κυπελλούχων
14/08/2019 - 14:32

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ζαχίντ: «Πετύχαμε μία σπουδαία νίκη θα τη χαρούμε, αλλά πρέπει να συνεχίσουμε»

Μίλησε για νίκες ο Ζαχίντ ώστε να αποκτήση αξία η ανατροπή κόντρα στην ΑΕΚ
13/11/2019 - 10:47

Α. Μιχαηλίδης: «Οι εργασίες για το γήπεδο δεν σταμάτησαν ποτέ…»

Εφησυχαστικός εμφανίστηκε ο πρόεδρος του ΚΟΑ όσν αφορά το γήπεδο της Λεμεσού
13/11/2019 - 09:10

Ποια τα νεότερα με Βασιλακάκη και Ράγιος και οι πιθανότητες για φιλικό αγώνα

Διαβάστε τις δηλώσεις του εκπροσώπου της Ανόρθωσης Σάββα Πηλακούτα
11/11/2019 - 12:11

Μποτεάκ:«Αν παίξουμε με ομαδικό πνεύμα μπορούμε να κερδίσουμε όλες τις ομάδες»

Δείτε τις δηλώσεις του ποδοσφαιριστή της Ομόνοιας Ερίκ Μποτεάκ (ΒΙΝΤΕΟ)
07/11/2019 - 11:44

Μπεργκ :«Θέλουμε να συνεχίσουμε και να κάνουμε ακόμη ένα καλό παιχνίδι» (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Χένινγκ Μπεργκ μίλησε στην επίσημη κάμερα της Ομόνοιας ενόψει του αγώνα κόντρα στην ΑΕΛ
06/11/2019 - 12:33

Μάτιτς: «Τελικός για εμάς με Καραμπάχ» (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Σέρβος μέσος του ΑΠΟΕΛ έστειλε μήνυμα στον κόσμο ενόψει του Ευρωπαϊκού αγώνα της Πέμπτης
05/11/2019 - 16:35

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

70 εκτάρια πεύκα και θάμνους κατέκαψε η πυρκαγιά στο Εθνικό Δασικό Πάρκο Ακάμα

Στην επιχείρηση συμμετείχαν 165 άτομα, 8 πτητικά μέσα και 30 πυροσβεστικά οχήματα

"Είναι τρομοκρατημένος και φοβάται τι θα γίνει όταν επιστρέψει στο σχολείο"(VID)

Από ιατροδικαστική εξέταση θα περάσει ο 16χρονος μαθητής με νοητική υστέρηση

Χειροπέδες σε καταζητούμενο για υποθέσεις γραπτών απειλών πέρασε η Αστυνομία

Ο συλληφθείς τέθηκε υπό κράτηση για σκοπούς διερεύνησης της υπόθεσης
Ελλάδα

Ξεκίνησε το ταξίδι της ελπίδας στη Βοστόνη για τον μικρό Παναγιώτη-Ραφαήλ

"Χάρη στην αστείρευτη αγάπη σας κάνουμε το όνειρο μας πραγματικότητα!!! "

Ελλάδα: Στις φλόγες δύο σκάφη στη μαρίνα Γλυφάδας (ΒΙΝΤΕΟ)

Στην κατάσβεση της φωτιάς συμμετέχουν 6 πυροσβεστικά οχήματα 1πλοιάριο της πυροσβεστικής
Διεθνή

Ετοιμάζεται να επιστρέψει στη Γη το Hayabusa2 μετά τον αστεροειδή Ριούγκου

Επιστρέφει με δείγματα πέντε χρόνια μετά την εκτόξευσή του

Γάζα: Έξι άμαχοι νεκροί, ανάμεσά τους και παιδί 7 ετών

Αυξάνει τον απολογισμό των θυμάτων των εχθροπραξιών μέσα σε 48 ώρες σε τουλάχιστον 32 νεκρ

Στους ΥΠΕΞ παρέπεμψαν την επίλυση των S-400 Τραμπ και Ερντογάν

"Υπάρχουν πολλές εναλλακτικές λύσεις. Κάτι θα βρούμε. Προβλέπω ότι κάτι θα βρούμε"

tv news

Η Αριάδνη ετοιμάζεται για αποκαλύψεις για κάποιο γνωστό πρόσωπο του νησιού...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Μια μυστηριώδης γυναίκα μπαίνει στις ζωές των ηρώων μας με έναν κρυφό σκοπό...

Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας, της δραματικής σειράς «8 Λέξεις»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 14/11/2019 - 15:30ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ