Σάββατο, 31/3/2018 - 19:07
31/03/2018
20:47
83' ΓΚΟΛ 3-0 η ΑΕΚ

Νέα ασίστ του Λαρένα αυτή την φορά ο Γιάννου δεν αστόχησε όπως ελάχιστα νωρίτερα ο Ακοράν. 3-0 από τον Ελλαδίτη, που έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της ΑΕΚ.

31/03/2018
20:45
81' Χάνει την ευκαιρία του αγώνα ο Ακοράν

Ο Λαρένα έδωσε πάσα πάρε βάλε στον Ακοράν, ωστόσο ο Ισπανός κατάφερε να αστοχήσει στο τετ α τετ

31/03/2018
20:33
67' Μια ανάσα από το τρίτο γκολ η ΑΕΚ

Πλασέ του Τέτε, από τη μικρή πριοχή, ο Μάρκοβιτς, έδιωξε σωτήρια πάνω στη γραμμή τέρματος.

31/03/2018
20:32
59' Φ'αση με Ζελάγια

Σουτ του Ζελάγια από πλεονεκτική θέση, έδιωξε ο Μουρίγιο, μπροστά από τη γραμμή τέρματος.

31/03/2018
20:25
56' Απαντά η ΑΕΚ με Γιάννου

Κεφαλιά του Γιάννου λίγο έξω από την εστία του Βάλε. Παραλίγο να γίνει το 3-0.

31/03/2018
20:18
54' Δοκάρι για τον Απόλλωνα

Εκτέλεση φάουλ του Πέδρο η μπάλα έγλυψε το οριζόντιο δοκάρι του Πάμπλο.

31/03/2018
19:51
Τέλος ημιχρόνου. 2-0 η ΑΕΚ

Τελευταίο σφύριγμα για το πρώτο ημίχρονο στην Αρένα . Η ΑΕΚ με τα γκολ των Ακοράν και Τρισκόφκσι παίρνει τεράστιο προβάδισμα νίκης κόντρα στον Απόλλωνα.

31/03/2018
19:47
44' Η πρώτη ξεκάθαρη ευκαιρία του Απόλλωνα

Ο Παπουλής έβγαλε τετ α τετ με τον Πάμπλο τον Μαγκλίτσα, ο Κροάτης όμως αστόχησε και δεν μπόρεσε να βάλει ξανά την ομάδα του στο παιχνίδι σε ένα καθοριστικό χρονικό σημείο.

31/03/2018
19:42
38' ΓΚΟΛ 2-0 η ΑΕΚ

Η ΑΕΚ τιμωρεί τα αμυντικά κενά του Απόλλωνα και τον τιμωρεί για δεύτερη φορά. Την εξαιρετική ομαδική προσπάθεια τελείωσε ιδανικά ο Τρισκόφκι που έκανε το 2-0 για τους Λαρνακείς. Ο Σκοπιανός επιθετικός έφτασε όπως και ο Ακοράν τα 10 γκολ.

31/03/2018
19:40
37' Πολύ καλή στιγμή για τον Απόλλωνα

Ο Παπουλής έξω από την περιοχή δοκίμασε το σουτ και η μπάλα κατέληξε λίγο έξω από το οριζόντιο δοκάρι του Πάμπλο.

31/03/2018
19:33
30' ΓΚΟΛ 1-0 η ΑΕΚ

Σού από τον Τρισκόφσκι, από την κόντρα πήρε ο Γιάννου που έδωσε στον Ακοράν που δεν ήταν οφ σάιντ και ο Ισπανός νίκησε τον Βάλε από κοντά κάνοντας το 1-0. Δίκαια η ΑΕΚ παίρνει προβάδισμα καθώς ζήτουσε περισσότερο το γκολ.

31/03/2018
19:26
22' Απειλεί ξανά ο Τρισκόφσκι

Μακρινό σουτ του Τρισκόφσκι, απέκρουσε ο Βάλε.

31/03/2018
19:25
14' Φ'αση για την ΑΕΚ

Σουτ του Τρισκόφσκι από καλή θέση, η μπάλα βρήκε στον Ζάντερ. Στην επαναφορά, ο Λαρένα, έκανε το σουτ με την μπάλα να περνά έξω.

31/03/2018
19:11
8' Xωρίς την μεγάλη φάση

Πρώτο οκτάλεπτο στην Αρένα, χωρίς την μεγάλη φάση. Ξεκίησε καλύτερα η ΑΕΚ, έχει ισορροπήσει ο Απόλλωνας.

31/03/2018
19:09
Οι ενδεκάδες, οι αναπληρωματικοί και οι διαιτητές

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την μεγάλη μάχη στην Αρένα της Λάρνακας ανάμεσα σε ΑΕΚ και Απόλλωνα.

ΑΕΚ: Πάμπλο, Μουρίγιο, Μοϊσόφ, Καταλά,  Αντωνιάδης, Ακοράν, Κάσες, Λαρένα,Τέτε, Τρισκόφσκι, Γιάννου

Στον πάγκο: Μιχαήλ, Τούμπας, Σόρια, Τρουγιόλς, Τομάς, Χέφελ, Λαμπάν, Μαλόκου, Νέλσον, Πάνκοφ, Ρουσιάς

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Βάλε, Πέδρο, Γιούστε, Ρομπέρζ, Ζάντερ, Άλεφ, Μάρκοβιτς, Ντα Σίλβα, Γιάκολις, Παπουλής, Μαγκλίτσα

Στον πάγκο: Κίσσας, Μαρτίνες, Ζελάγια, Μακρίδης, Σπόλιαριτς, Σκέμπρι, Χατζηβασίλης, Βασιλειάδης, Πίττας, Πιτιάν, Βασιλείου

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βασίλης Δημητρίου (Μ. Καλογήρου, Ν. Εγγλέζου), Δημήτρης Μασιάς (Α. Ξάνθου).