Σάββατο, 14/4/2018 - 16:44
14/04/2018
19:00
Τέλος αγώνα. 0-2 ο Απόλλωνας την ΑΕΛ στο Τσίρειο

Σφύριγμα της λήξης στο Τσίρειο. 2-0 μεγάλη νίκη για τον Απόλλωνα επί της ΑΕΛ. Οι γαλάζιοι συνεχίζουν ακάθεκτοι προς τον τίτλο.

14/04/2018
18:45
81' Κάρτα στο Άλεφ

Ο Άλεφ δέχεται κίτρινη κάρτα και θα χάσει το επόμενο ματς με αντίπαλο την Ανόρθωση.

14/04/2018
18:39
76' ΓΚΟΛ 0-2 ο Απόλλωνας

Κεφαλιά του Γιούστε από το ύψος της περιοχής μετά από εκτέλεση φάουλ του Πέδρο και 0-2 για τον Απόλλωνα που αγκαλιάζει την πολύτιμη νίκη στο ντέρμπι.

14/04/2018
18:38
72' Απειλεί ξανά με Παπουλή ο Απόλλωνας

Καλό σουτ του Παπουλή λίγο έξω.

14/04/2018
18:20
57' ΓΚΟΛ 0-1 ο Απόλλωνας

Ο Παπουλής έχει πάρει από το χέρι τον Απόλλωνα και τον οδηγεί στον τίτλο. Μετά το σουτ του Γιάκολις και την απόκρουση του Βοζίνια, η μπάλα κατέληξε στον Φώτη Παπουλή που σούταρε και την έστειλε στα δίχτυα. 0-1 για τους γαλάζιους στο Τσίρειο.

14/04/2018
18:17
54΄Απειλεί στην κόντρα η ΑΕΛ

Η ΑΕΛ βγήκε στην κόντρα ο Γκαμπιονέτα πέρασε τον Βάλε που έκανε την έξοδο, βγήκε προς τα πλάγια έκανε την σέντρα η μπάλα πέρασε από τον Τεξέιρα που καραδοκούσε για να σκοράρει.

14/04/2018
18:13
50' Η ΑΕΛ απειλεί πρώτη στην επανάληψη

Δυο σουτ από Γκαμπιονέτα και Μπενίτεθ έξω από την περιοχή σε φάση διαρκείας βρήκαν σε σώματα αντιπάλων, στην πρώτη καλή φάση της επανάληψης που ήταν για την ΑΕΛ

Ημίχρονο στο Τσίρειο

Στα αποδυτήρια οι ομάδες για την ανάπαυλα. 0-0 το πρώτο μέρος με μοιρασμένη την υπεροχή και τις φάσεις.

14/04/2018
17:49
45' Χαμενή ευκαιρία για τον Απόλλωνα

Ο Μαγκλίτσα μετά την κόντρα σε γύρισμα που επιχείρησε είδε την μπάλα να του στρώνεται ξανά , έβγαλε μπαλιά, ο Πέδρο αμαρκάριστος μέσα από την μικρή περιοχή έπιασε σουτ στην κίνηση που κατέληξε απελπιστικά έξω. Μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξουν το σκορ οι γαλάζιοι.

14/04/2018
17:28
25' Πολύ μεγάλη φάση για την ΑΕΛ

Ο Μπενίτεθ έπιασε ''κεραυνό'' από διαγώνια θέση μετά από πάσα του Λαφράνς και ανάγκασε τον Βάλε να εκτιναχθεί και διώξει με το ένα χέρι. Έχει κερδίσει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο η ΑΕΛ και απειλεί τον Απόλλωνα.

14/04/2018
17:23
20' Φάση με Ντα Σίλβα

Ο Άλεξ Ντα Σίλβα δοκίμασε το πόδι του, ο Βοζίνια έπεσε και μπλόκαρε σταθερά και χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα.

14/04/2018
17:18
16' Κοντά στο γκολ η ΑΕΛ

Απαντά η ΑΕΛ και φτάνει κοντά στο γκολ. Ο Γκαμπιονέτα συνδυάστηκε άψογα με τον Τόρες και ο τελευταίος από πλεονεκτική θέση σούταρε μέσα από την περιοχή με την μπάλα να περνά ελάχιστα έξω.

14/04/2018
17:06
3' Τεράστια φάση για τον Απόλλωνα

Tεράστια ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Παπουλής τροφοδότησε εξαιρετικά τον Μαγκλίτσα, ο Κροάτης από κανονική θέση μπήκε στην περιοχή και βρέθηκε απέναντι από τον Βοζίνια, το σουτ που επιχείρησε όμως έφυγε διαγώνια από το κάθετο δοκάρι της ΑΕΛ. Μια ανάσα από το γκολ οι γαλάζιοι.