Φιλική νίκη της ΑΕΛ επί της Ολεκσάντρια (ΒΙΝΤΕΟ)

Τρίτη, 16/7/2019 - 17:54

Με νίκη 2-0 ολοκληρώθηκε το τέταρτο φιλικό της ΑΕΛ στο πλαίσιο της προετοιμασίας της, με την Λεμεσιανή ομάδα να κερδίζει την Ολεκσάντρια, ομάδα που τερμάτισε στην 3η θέση της Πρέμιερ Λιγκ Ουκρανίας κατά τη λήξασα σεζόν. Αυτό ήταν το τρίτο φιλικό των «κιτρίνων» επί Βουλγαρικού εδάφους, όπου πραγματοποιεί το βασικό στάδιο προετοιμασίας της. Είχαν προηγηθεί η νίκη επί της Ραντ (1-0) και η ισοπαλία (0-0) με ΤΣΣΚΑ Σόφιας.

Το σκορ άνοιξε ο Αγκάνοβιτς στο 38ο λεπτό, με τον Χουράδο να κάνει το 2-0 στο 63ο λεπτό από την άσπρη βούλα. Χαμένο πέναλτι είχε η ΑΕΛ στο 78'.