«Κατέρρευσε» στο Κόσοβο, δέχθηκε βαριά ήττα και τερμάτισε τελευταία η Κύπρος

Τρίτη, 27/9/2022 - 23:35

«Κατέρρευσε» στο Κόσοβο η Κύπρος!

Η Εθνική μας ομάδα δεν κατάφερε, να εκμεταλλευτεί την πολύτιμη νίκη κόντρα στην Ελλάδα και γνώρισε την βαριά ήττα με 5-1 από το Κόσοβο, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του Nations League και τερμάτισε στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο καθ' όλη την διάρκεια του αγώνα και γινόντουσαν συνέχεια απειλητικοί. Από την άλλη το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, δεν κατάφερε ποτέ να αντιδράσει, παρουσιάστηκε με νωθρότητα στον αγωνιστικό χώρο και δεν μπόρεσε ούτε να κρατήσει μπάλα, αλλά ούτε να γίνει επικίνδυνο.

Το σκορ άνοιξε ο Μουσλίγια (22') και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Ρουντάνι το διπλασίασε. Στο δεύτερο μέρος, ο Ρασάνι θα κάνει το 3-0 (46') και ο Μουρίκι θα πετύχει δύο τέρματα (52', 84'). Το γκολ για την Εθνικής μας έβαλε ο Ρομπέρζ (81'), ο οποίος σκόραρε για πρώτη φορά μετά από δύο εμφανίσεις, με το εθνόσημο.

Οι διεθνείς μετά από αυτό το αποτέλεσμα, θα οδηγηθούν ξανά στην διαδικασία των μπαράζ, όπου θα αντιμετωπίσουν το Γιβραλτάρ σε διπλό αγώνα, για την παραμονή τους στην κατηγορία, τον Δεκέμβριο του 2024.

85΄ΓΚΟΛ για το Κόσοβο 5-1

Ο Μουρίκι έμεινε και πάλι μόνος στη καρδιά της περιοχής, πήρε την κεφαλιά μετά από σέντρα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

27/09/2022
23:24
81' ΓΚΟΛ για την Εθνική μας 4-1

Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Ρομπέρζ έκανε το σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

27/09/2022
23:17
73' Μεγάλη ευκαιρία για το Κόσοβο

Ο Μουσλίγια επιχείρησε μακρινό σουτ έξω από την περιοχή, με τον Παναγή να πραγματοποιεί καταπληκτική απόκρουση και να διώχνει σε κόρνερ

27/09/2022
23:09
65' Διπλή αλλαγή για το Κόσοβο

Ξανά μπροστά στο σκορ η Ελλάδα, στο άλλο παιχνίδι του ομίλου

Ο Μασούρας στο 55ο λεπτό έκανε το 2-1 για την «γαλανόλευκη»

27/09/2022
22:59
57' Μεγάλη ευκαιρία για το Κόσοβο

Ο Ρασιάνι μπήκε στην περιοχή και έκανε το πλασέ, με την μπάλα να περνάει λίγο έξω από το δεξί δοκάρι

27/09/2022
22:55
52' ΓΚΟΛ για το Κόσοβο 4-0

Ο Μουρίκι βγήκε τετ-α-τετ με τον Παναγή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

27/09/2022
22:49
46' ΓΚΟΛ για το Κόσοβο 3-0

Ο Μουρίκι επιχείρησε το σουτ, με την μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι και στη συνέχεια να καταλήγει στον Ρασιάνι ο οποίος ευκολά σκόραρε