Τελικό: Ομόνοια - Απόλλωνας (ΒΙΝΤΕΟ)

Τετάρτη, 16/1/2019 - 18:51

Ολοκληρώθηκε το ντέρμπι του Κυπέλλου ανάμεσα σε Ομόνοια και Απόλλωνα με το τελικό σκορ να είναι 1-1 και να δίνει την πρόκριση στους Λεμεσιανούς καθώς είχαν το προβάδισμα από το πρώτο παιχνίδι που επικράτησαν με 1-0.

Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε ο Απόλλωνας με τον Μπρου στο 68ο λεπτό ενώ η Ομόνοια ισοφάρισε με τον Ραμίρεζ στο 75ο λεπτό.

Η Ομόνοια για άλλη μια σεζόν δεν θα καταφέρει κάτι στην διοργάνωση και πλέον όλες της οι ελπίδες για έξοδο στην Ευρώπη πάνε στο πρωτάθλημα.

Ο Απόλλωνας από την πλευρά του συνεχίζει την καλή παράδοση των τελευταίων ετών στον θεσμό του κυπέλλου.

16/01/2019
18:51
Τέλος στο ΓΣΠ 1-1 η αναμέτρηση, πρόκριση για τον Απόλλωνα
16/01/2019
18:51
90' Ευκαιρία για την Ομόνοια

Κεφαλιά του Ραμίρες η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Βάλε.

16/01/2019
18:49

Γύρισμα του Λόπεθ, δεν πρόλαβε να γίνει απειλητικός ο Ραμίρες.

16/01/2019
18:47
90' Πέντε λεπτά επιπλέον από τον διαιτητή της αναμέτρησης
16/01/2019
18:44
88' Ευκαιρία για την Ομόνοια

Ωραίο σουτ του Μόντες, σε ετοιμότητα ο Βάλε ο οποίος σώζει την ομάδα του.

16/01/2019
18:36
80' Τρίτη αλλαγή και για τον Απόλλωνα

Στην θέση του Καραγιόλ πέρασε ο Κερμπ.

16/01/2019
18:32
75' Γκολ για την Ομόνοια

Η Ομόνοια στο 75ο λεπτό κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με τον Ραμίρεζ. Εξαιρετική συνεργασία Ατζαγκούν, Λόρα και Ραμίρες με τον τελευταίο να νικάει τον Βάλε με κεφαλιά.

16/01/2019
18:29
72' Αλλαγή για την Ομόνοια

Στην θέση του Μαυρία ο Ίσμα Λόπεθ.

16/01/2019
18:25
68' Γκολ για τον Απόλλωνα

Ο Λόρα έκανε το λάθος η μπάλα πήγε στον Μπρου, αυτός έπιασε το σουτ η μπάλα βρήκε στον Κούσουλο και κατέληξε στην εστία του Παναγή.

16/01/2019
18:25
67' Αλλαγή για την Ομόνοια

Ο Κρις Μόντες στο παιχνίδι στη θέση του Δημήτρη Κολοβού

16/01/2019
18:23
65' Τεράστια ευκαιρία για την Ομόνοια

Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Βύντρα πήρε την κεφαλιά, η μπάλα κατέληξε στα χέρια του Βάλε.

16/01/2019
18:16
57' Αναγκαστική αλλαγή για τον Απόλλωνα

Στο έδαφος ο Μάρκοβιτς αναγκαστική άλλαγη για τον Απόλλωνα, στην θέση του ο Μπρου.

16/01/2019
18:14
55' Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια

Ο Κολοβός έκανε εκπληκτική κούρσα έδωσε στον Ραμίρες, αλλά ο Βάλε με τα πόδια απομάκρυνε τον κίνδυνο.

16/01/2019
18:01
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου
16/01/2019
17:46
Τέλος ημιχρόνου με τις δύο ομάδες στο 0-0
16/01/2019
17:44
45' Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις του ημιχρόνου
16/01/2019
17:43
43' Σουτ για τον Απόλλωνα

Ο Σακέτι έπιασε το σουτ με την μπάλα να φεύγει ψηλά έξω.

16/01/2019
17:41
41' Έπεσε κάπως ο ρυθμός του αγώνα
16/01/2019
17:33
34' Αναγκαστική αλλαγή για την Ομόνοια

Μυικός τραυματισμός για τον Ματ ο οποίος αποχωρεί και δίνει την θέση του στον Ραμίρεζ.

16/01/2019
17:28
28' Ευκαιρία και για την Ομόνοια

Ωραία κίνηση από τον Μάτ ο οποίος έκανε το σουτ όμως η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία του Βάλε.

16/01/2019
17:27
27' Eυκαιρία για τον Απόλλωνα

Εκτέλεσε ο Περέιρα απευθείας το φάουλ με την μπάλα να περνά πάνω από την εστία του Παναγή.

16/01/2019
17:23
23' Σουτ για την Ομόνοια

Καλό σουτ του Ατζαγκούν όμως η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του τερματοφύλακα του Απόλλωνα.

16/01/2019
17:20
20' Τεράστια ευκαιρία για την Ομόνοια

Ο Ματ βρέθηκε διαγώνια στην περιοχή του Απόλλωνα όμως το πλασέ του έδιωξε ο Βάλε με τα πόδια.

16/01/2019
17:19
19' Καλή ευκαιρία για την Ομόνοια

Ωραία εκτέλεση φάουλ από τον Γκόμεθ, έπεσε και έδιωξε σε κόρνερ ο Βάλε.

16/01/2019
17:16
17' Κόρνερ για τον Απόλλωνα

Πέρασε ανεκμετάλλευτο καθώς έδιωξαν οι αμυντικοί της Ομόνοιας.

16/01/2019
17:15
15' Σουτ για τον Απόλλωνα

Ο Περέιρα έκανε το σουτ όμως ο Παναγή μάζεψε την μπάλα.

16/01/2019
17:10
10' ΣΧΟΛΙΟ

Ολοκληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης με τις δύο ομάδες να μην έχουν τις μεγάλες ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες.

16/01/2019
17:07
7' Σουτ για τον Απόλλωνα

Ο Σαρδινέρο έκανε το σουτ όμως η μπάλα πέρασε έξω.

16/01/2019
17:05
5' Προϋποθέσεις για τον Απόλλωνα

Στην περιοχή ο Καραγιόλ, έκανε το γύρισμα αλλά ο Κούσουλος έδιωξε

16/01/2019
17:00
1' Έναρξη της αναμέτρησης