«Αποχαιρέτησε» την Ευρώπη με άλλη μια ισοπαλία η Ομόνοια (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ)

Πέμπτη, 9/12/2021 - 23:52

Στο… άγονο 0-0 με την Καϊράτ στο ΓΣΠ ολοκλήρωσε τις ευρωπαϊκές της υποχρεώσεις στον όμιλο του Conference League η Ομόνοια για την έκτη αγωνιστική.

Παιχνίδι χωρίς πολλά-πολλά από θέμα δημιουργίας στο πρώτο 45λέπτο, με την Ομόνοια να δημιουργεί κάποιες ευκαιρίες μπροστά από την αντίπαλη εστία, χωρίς όμως να καταφέρνει να τις αξιοποιεί. Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι επιθετικά ήταν ακίνδυνοι στο πρώτο ημίχρονο έως τη φάση του πέναλτι στις καθυστερήσεις. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξαν πολλά, με τις δύο ομάδες να συνεχίζουν να δυσκολεύονται στη δημιουργία.

Η Ομόνοια με αυτή την ισοπαλία ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στην τρίτη θέση του ομίλου έχοντας τέσσερις βαθμούς, βάζοντας στα ταμεία της άλλες €166.000. Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την Ομόνοια στο πρωτάθλημα Cyta είναι την προσεχή Δευτέρα (13/12 - 18:00) στο ΓΣΠ κόντρα στην ΑΕΚ για τη 13η αγωνιστική.

10/12/2021
00:30
Οι δηλώσεις των πρωταγωνιστών της αναμέτρησης

Όσα είπαν Χένινγκ Μπεργκ, Πάρης Ψάλτης και Νικόλας Παναγιώτου μετά τη λήξη του παιχνιδιού.

09/12/2021
23:59
Πέραν του μισού εκατομμυρίου από τη συμμετοχή στους ομίλους

Άλλες €166.00 στα ταμεία των «πρασίνων».

23:42
86' Διπλή αλλαγή για την Καϊράτ

Μικάνοβιτς εκτός για να μπει ο Σεϊχατχμέτ.

Πάολο εκτός για να μπει ο Μπουραντσίεβ.

09/12/2021
23:37
«Καθαρίζει» την πρωτιά του ομίλου η Βασιλεία

Στο ίδιο λεπτό, γύρω στο 80ο λεπτό οι Ελβετοί προηγούνται με 3-0 της Καραμπάχ.

Οι Αζέροι πάντως δικαιούνται να... φωνάζουν για γκολ που δεν τους δόθηκε στο πρώτο ημίχρονο με το σκορ στο 0-0.

09/12/2021
23:33
76' Κλείνει τις αλλαγές του ο Μπεργκ

Ο Χαραλάμπους παραχωρεί τη θέση του στον Μιξ.

09/12/2021
23:29
72' Πρώτη αλλαγή για την Καϊράτ

Ο Αμπίκεν δίνει τη θέση του στον Καντέ.

09/12/2021
23:21
64' Αλλαγή για την Ομόνοια

Ο Λοΐζου στην αναμέτρηση αντί του Ζαχαρίου.

09/12/2021
23:14
57’ Τριπλή αλλαγή για την Ομόνοια

Γκόμεθ, Ατιέμγουεν και Χούμποτσαν στο παιχνίδι αντί των Λέτσιακς, Μπασιρού και Μποτεάκ.

09/12/2021
23:13
56’ Απειλεί η Καϊράτ

Μακρινό σουτ του Πάολο, πέφτει και σώζει ο Ουζόχο.

09/12/2021
23:03
46' Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο

Θυμίζουμε, στο 0-0 οι δύο ομάδες.

09/12/2021
22:50
Ημίχρονο στο ΓΣΠ, 0-0 το παιχνίδι

Ημίχρονο στο ΓΣΠ με την Ομόνοια και την Καϊράτ να βρίσκονται στο… άγονο, 0-0, στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής των ομίλων του Conference League.

0

09/12/2021
22:46
45+1' Σώζει την Ομόνοια ο Ουζόχο

«Ψαρεύει» τον Πάολο ο Νιγηριανός και κρατάει το 0-0.

09/12/2021
22:45
45' Πέναλτι για την Καϊράτ

Άτσαλο μαρκάρισμα του Λέτσιακς στον Πάολο, με τον διαιτητή να καταλογίζει αμέσως το σημείο του πέναλτι.

09/12/2021
22:26
26' Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια

Μπήκε στην περιοχή ο Μποτεάκ και έκανε το φαλτσαριστό πλασέ, όμως η μπάλα έφυγε μόλις έξω.

09/12/2021
22:21
21' Ευκαιρία για την Ομόνοια

Πρώτη τελική, με τον Κακουλλή να κάνει την κεφαλιά εντός περιοχής και να στέλνει την μπάλα έξω.

09/12/2021
22:17
Παιχνίδι ορόσημο για τον Χένινγκ Μπεργκ

Ο προπονητής της Ομόνοιας συμπληρώνει 100 παρουσίες στον πάγκο της ομάδας σε όλες τις διοργανώσεις.

.

09/12/2021
22:10
10' Τίποτα το αξιόλογο στην αναμέτρηση

Παιχνίδι κέντρου από τις δύο ομάδες, με τη μπάλα να μη φτάνει με ευκολία στην αντίπαλες περιοχές. Αγνοούνται ακόμη οι ευκαιρίες.

09/12/2021
22:00
1’ Έναρξη στην αναμέτρηση

Στην σέντρα ο Κακουλλής για την Ομόνοια.

09/12/2021
21:57
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Με τις λευκές εμφανίσεις η Ομόνοια, με τις κιτρινόμαυρες οι φιλοξενούμενοι.

0

09/12/2021
20:40
H ανάλυση της ενδεκάδας της Ομόνοιας

Με οκτώ αλλαγές σε σχέση με το τελευταίο παιχνίδι πρωταθλήματος κόντρα στην ΑΕΛ παρατάσσει την ομάδα του κόντρα στην Καϊράτ ο Χένινγκ Μπεργκ. Στο αρχικό σχήμα διατηρήθηκαν μόνο οι Ουζόχο, Λέτσιακς και Λανγκ, με τον Νορβηγό τεχνικό να επιλέγει σχηματισμό 4-4-2.

Στο τέρμα θα είναι ο Νιγηριανός, με τους Παναγιώτου και Λανγκ μπροστά του να συνθέτουν το κεντρικό αμυντικό δίδυμο. Στο αριστερό άκρο της άμυνας θα είναι ο αρχηγός, Γιάν Λέτσιακς, με τον Πάρη Ψάλτη να έχει την ευθύνη για το δεξί άκρο της άμυνας.

Στη μεσαία γραμμή θα βρεθούν οι Χαραλάμπους και Μπασιρού, με τους Μποτεάκ και Ζαχαρίου να κινούνται στα άκρα της επίθεσης. Δίδυμο στη γραμμή κρούσης για την Ομόνοια θα αποτελέσουν οι Μίχαλ Ντούρις και Ανδρόνικος Κακουλλής.

Στον πάγκο: Χοράτσκα, Σέχου, Χούμποτσαν, Ευαγγέλου, Ασημένος, Γκόμεθ, Μιξ, Παπουλής, Ατιέμγουεν, Τζιωνής, Λοΐζου, Τσέποβιτς

09/12/2021
20:36

Ομόνοια (Χένινγκ Μπεργκ): Ουζόχο, Ψάλτης, Λανγκ, Παναγιώτου, Λέτσιακς, Μπασιρού, Χαραλάμπους, Μποτεάκ, Ζαχαρίου, Κακουλλής, Ντούρις

Καϊράτ (Κουρμπάν Μπερντίεφ): Πογκατίλοφ, Κέιλερ, Άλιπ, Ντούγκαλιτς, Μπάγκνακ, Γκοράλσκι, Αμπίκεν, Μικάνοβιτς, Πάολο, Κόσοβιτς, Σουτσενάτσεφ