Ηττήθηκε από τη Σοσιεδάδ και πλέον ψάχνει «θαύμα» στη Μολδαβία η Ομόνοια (ΦΩΤΟ)

Πέμπτη, 27/10/2022 - 23:50

Ήττα και... στο βάθος «θαύμα»!

Η Ομόνοια ηττήθηκε με 0-2 από τη Ρεάλ Σοσιεδάδ στο ΓΣΠ, σε αναμέτρηση για τη 5η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa League.

Οι «πράσινοι» δεν μπόρεσαν να κάνουν πολλά στον αγωνιστικό χώρο, απέναντι σε έναν ισχυρό αντίπαλο ο οποίος πήρε με σχετική άνεση τη νίκη, με γκολ των Ναβάρο (45+2') και Μέντεθ (60').

0

Η κυπριακή ομάδα γνώρισε 5η ήττα σε ισάριθμα ματς στους ομίλους και πλέον ψάχνει το... ακατόρθωτο στην τελευταία αγωνιστική για να πάρει την 3η θέση, που οδηγεί στη νοκ-άουτ φάση του Conference League.

Ουσιαστικά το «τριφύλλι» καλείται να νικήσει τη Σέριφ (3/11, 19:45) στη Μολδαβία με σκορ μεγαλύτερο από αυτό που ηττήθηκε στο ΓΣΠ (0-3) στην πρεμιέρα, προκειμένου να καταφέρει να συνεχίσει την ευρωπαϊκή πορεία και τον Φεβρουάριο.

Πριν από αυτό, η Ομόνοια υποδέχεται την ερχόμενη Δευτέρα (31/10, 19:00) την Ανόρθωση, στο μεγάλο ματς της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta.

Τέλος του αγώνα

Η Ομόνοια δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το ματς και καλείται να κάνει «θαύμα» στη Μολδαβία με τη Σέριφ για να πάρει την 3η θέση

0

27/10/2022
23:48
+2 λεπτά καθυστερήσεις
27/10/2022
23:45
87' Ευκαιρία για την Ομόνοια

Ο Ανσαριφάρντ δοκίμασε το διαγώνιο σουτ από αριστερά, με τον Ρεμίρο να λέει «όχι»

27/10/2022
23:29
72' Μέσα και ο Κούσουλος που αποθεώνεται

23:17
60' Γκολ για τη Σοσιεδάδ

Ο Ναβάρο μπήκε στην περιοχή, η άμυνα της Ομόνοιας αδράνησε, ο ίδιος έδωσε έξω στον Μέντεθ κι αυτός με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-2

0

27/10/2022
23:10
52' Ζήτησε πέναλτι ο Παπουλλής και δέχθηκε κάρτα για θέατρο

Ο Ελλαδίτης πρόλαβε να τσιμπήσει τη μπάλα από τον Ρεμίρο, όμως ο διαιτητής ισχυρίστηκε ότι προσπάθησε να εκμαιεύσει το πέναλτι

27/10/2022
23:03
46' Έναρξη β' μέρους

Μια αλλαγή για την Ομόνοια, έξω ο Μπάρκερ και μέσα ο Παπουλής.

Δύο αλλαγές για τη Σοσιεδάδ, έξω οι Κούμπο και Μερίνο, μέσα οι Μαρίν και Μέντεζ

27/10/2022
22:48
Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Η Ομόνοια έδειχνε ότι θα έπαιρνε στο... μηδέν τη Σοσιεδάδ στα αποδυτήρια, όμως στην τελευταία φάση του ημιχρόνου οι Βάσκοι πήραν το προβάδισμα.

Αν και έχασαν πολλές ευκαιρίες και μπορούσαν να προηγηθούν νωρίτερα, εντούτοις σκόραραν στη λήξη και «πάγωσαν» το ΓΣΠ.

Η κυπριακή ομάδα ψάχνει πλέον αντίδραση μετά την ανάπαυλα και ένα γκολ για να μπει ξανά στο «κόλπο», τη στιγμή που στο άλλο ματς η Γιουνάιτεντ προηγείται με το ίδιο σκορ της Σέριφ.

0

27/10/2022
22:46
45+2' Γκολ για τη Σοσιεδάδ

Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, οι Βάσκοι παίρνουν προβάδισμα.

Ο Ιγιαραμέντι έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Ναβάρο με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1

0

27/10/2022
22:45
45+1' Τεράστια ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους

Ο Κούμπο εκτέλεσε το κόρνερ και ο αμαρκάριστος Καρικαμπούρου στο δεύτερο δοκάρι, έκανε το δυνατό σουτ από κοντά, στέλνοντας τη μπάλα ψηλά άουτ

27/10/2022
22:45
2 λεπτά οι καθυστερήσεις
27/10/2022
22:43
44' Καλή ευκαιρία για τη Σοσιεδάδ

Ο Κούμπο έδωσε στον Καρικαμπούρου, αυτός έκανε το σουτ και ο Ουζόχο απέκρουσε

27/10/2022
22:38
39' Νέα τελική για τους Βάσκους

Ο Ναβάρο έκανε το πλασέ από καλή θέση στην περιοχή, ωστόσο ήταν αδύναμο και μάζεψε εύκολα ο Ουζόχο

27/10/2022
22:35
35' Φάση για τη Σοσιεδάδ

Ο Ρίκο δοκίμασε ένα δυνατό σουτ στην κίνηση, από πλάγια αριστερά της περιοχής, με τη μπάλα να περνάει πάνω από τα δοκάρια

27/10/2022
22:20
20' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σοσιεδάδ

Ο Χαραλάμπους έκανε λάθος στη μεσαία γραμμή, ο Καρικαμπουρού πήρε και έβγαλε κάθετη στον Ναβάρο, ο οποίος απέναντι στον Ουζόχο έστειλε τη μπάλα έξω

27/10/2022
22:16
17' Πρώτη τελική στο ματς

Ο Λανγκ έκανε το λάθος, ο Κούμπο πήρε τη μπάλα και δοκίμασε το σουτ εκτός περιοχής, με τη μπάλα να περνάει λίγο έξω

27/10/2022
22:15
15' Τίποτα ιδιαίτερο μέχρι τώρα

Η Σοσιεδάδ έχει την κατοχή της μπάλας, χωρίς να έχει καταφέρει να φτιάξει ευκαιρίες, με την Ομόνοια να... περιμένει και μέχρι στιγμής να αμύνεται καλά

27/10/2022
22:00
1' Έναρξη του αγώνα