Φιλική, Κυπριακή, «8άρα» της Ομόνοιας (ΒΙΝΤΕΟ - ΦΩΤΟ)

Παρασκευή, 17/7/2020 - 18:45

Ένα καλό... ξεμούδιασμα, αποδείχθηκε το δεύτερο φιλικό της Ομόνοιας, κόντρα στον Άρη, το απόγευμα της Παρασκευής (17/07) στο κοινοτικό γήπεδο Κυπερούντας, όπου και προπονούνται αυτές τις μέρες οι «πράσινοι».

Τελικό σκορ 8-1 για το τριφύλλι, με τα εφτά γκολ να έρχονται από Κύπριους, ενώ ο -Κυπριοποιημένος- Παπουλής σκόραρε για δεύτερο σερί φιλικό.

Η αρχική ενδεκάδα της Ομόνοιας: Φαμπιάνο - Μαυρίας, Λούφτνερ, Ν. Παναγιώτου, Κίκο - Χαραλάμπους, Κούσουλος - Μποτεάκ, Παπουλής, Τζιωνής - Ζευκής

1

Τα γκολ για την Ομόνοια στο Α' ημίχρονο (σκορ 3-1) σημείωσαν οι Ζευκής, Κούσουλος και Παπουλής (πεν.), ενώ για τον Άρη μείωσε προσωρινά ο Μπάρμπαρο σε 2-1 με πέναλτι.

Η ενδεκάδα της Ομόνοιας για το δεύτερο ημίχρονο: Κυριακίδης, Περέιρα, Λανγκ, Χούμποτσαν, Λέτσιακς, Βίτορ, Γκόμεθ, Τιάγκο, Λοΐζου, Σάββα, Κακουλλής

Στο δεύτερο μέρος, ο Κακουλλής πήρε... το όπλο του και σκόραρε τέσσερα γκολ, ενώ ο Σάββα είχε κάνει το 4-1.

1

Το φιλικό, που ήταν κλειστό για το κοινό, προβλήθηκε μέσω live streaming από το OFC TV. Η Ομόνοια αγωνίστηκε με τις κόκκινες εμφανίσεις, ενώ ο Άρης με τις πράσινες. Διαιτητής ήταν ο Βασίλης Δημητρίου.