Αθλητικά

Λούφτνερ: «Θέλω να κερδίσω τρόπαια, γι' αυτό διάλεξα την Ομόνοια» (ΒΙΝΤΕΟ)

Στην κάμερα της Ομόνοιας για πρώτη φορά ως ποδοσφαιριστής της ομάδας μίλησε ο Μίχαελ Λούφτνερ. Ο Τσέχος αμυντικός αναφέρθηκε στους λόγους που επέλεξε να συνεχίσει την καριέρα του ως δανεικός στην Ομόνοια από τη Κοπεγχάγη, μίλησε για τις πρώτες του εντυπώσεις, για τους στόχους του «τριφυλλιού» και έστειλε το δικό του μήνυμα στους οπαδούς της ομάδας.

 

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε

Αρχικό σχόλιο: «Πρώτα από όλα θέλω να ευχαριστήσω την Ομόνοια που μου δίνει μία νέα ευκαιρία να παίξω ποδόσφαιρο, γιατί την περσινή σεζόν είχα έναν τραυματισμό. Γι’ αυτό τον λόγο δεν αγωνίστηκα σε τόσο πολλά παιχνίδια με την Κοπεγχάγη. Οπόταν, θέλω να πω ένα ευχαριστώ στην Ομόνοια για αυτή την ευκαιρία. Βρίσκομαι δύο μέρες στην Λευκωσία, πήγα στο γήπεδο ΓΣΠ και στο προπονητικό κέντρο, μίλησα με αρκετούς ανθρώπους της ομάδας και τα συναισθήματα μου είναι εξαιρετικά. Αυτός είναι ο λόγος που συμφώνησα με τον Σύλλογο»

Γιατί διάλεξε την Ομόνοια: «Ο πιο σημαντικός λόγος είναι όταν μίλησα με τον Αθλητικό Διευθυντή και τον προπονητή, μου έδειξαν πως θέλουν να πετύχουν τη νέα σεζόν. Είμαι ένας ποδοσφαιριστής που αγωνίστηκα στη Τσεχία και τη Δανία και θέλω να κερδίσω τρόπαια, να έχω επιτυχίες. Αυτός, λοιπόν, ήταν ο πιο σημαντικός λόγος για να υπογράψω σε αυτόν τον Σύλλογο».

Οι πρώτες εντυπώσεις: «Καταρχήν υπάρχει πολλή ζέστη εδώ. Επειδή τα τελευταία δύο χρόνια έμενα στη Δανία είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα. Επισκέφτηκα την πόλη και πιστεύω πως η Κύπρος είναι μία πολύ ωραία χώρα. Συνάντησα πολύ καλούς ανθρώπους και ανυπομονώ να ζήσω εδώ»

Επόμενο άρθρο

«Ώρα» Μαργκάσα στην Ανόρθωση

Έτοιμη να ανακοινώσει την απόκτηση του διεθνή ποδοσφαιριστή είναι η «Κυρία»
24/06/2019 - 14:00

ΣχετικέςΕιδήσεις

Επίσημη τοποθέτηση της Ανόρθωσης για τις φήμες περί Εφραίμ

Κανένα θέμα με τον Κύπριο διεθνή την παρούσα χρονική στιγμή υποστηρίζουν στην «Κυρία»
20/07/2019 - 16:45

Τόνιο: «Ομίλους και πρωτάθλημα μέχρι τέλους με την ΑΕΚ»

Όλα όσα δήλωσε σε Ισπανική ιστοσελίδα ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ
20/07/2019 - 16:01

Κολοβός: «Έκανα αρκετά πράγματα με την Ομόνοια»

Όλα όσα δήλωσε ο πρώην παίκτης της Ομόνοιας στην πρώτη του συνέντευξη στη νέα του ομάδα
20/07/2019 - 15:04

Βούρος: «Στόχος οι ομίλοι του Champions League» (ΒΙΝΤΕΟ)

Όλα όσα δήλωσε στην κάμερα της Cablenet ο Ελλαδίτης αμυντικός του ΑΠΟΕΛ
19/07/2019 - 19:37

Ντε Βινσέντι: «Μετάνιωσα που έφυγα από τον ΑΠΟΕΛ» (ΒΙΝΤΕΟ)

Όλα όσα δήλωσε ο ποδοσφαιριστής του ΑΠΟΕΛ στην κάμερα της Cablenet
19/07/2019 - 19:02

Λαφράνς: «Το να παίζεις στον ΑΠΟΕΛ είναι μεγάλο πράγμα στην Κύπρο» (ΒΙΝΤΕΟ)

Όλα όσα δήλωσε ο θηριώδης κεντρικός αμυντικός στην κάμερα της Cablenet
19/07/2019 - 18:46

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Παραδίδονται 5.500 εμβόλια στους προσωπικούς ιατρούς για παιδιά (ΒΙΝΤΕΟ)

Σε αλλαγές στο σύστημα πληροφορικής προχώρησε ο ΟΑΥ

Υπόθεση βιασμού 19χρονης: Οι απαντήσεις σε κινητά, βίντεο και DNA (ΒΙΝΤΕΟ)

Στοιχεία φαίνεται να εμπλέκουν στην υπόθεση συγκεκριμένα πρόσωπα

Πανηγύρια ντροπής στην παρέλαση - παρωδία στα κατεχόμενα (ΒΙΝΤΕΟ)

Η παρουσία των τουρκικών μαχητικών F-16 και οι κομάντο
Ελλάδα

Τηλεφωνική επικοινωνία Μητσοτάκη - Φον ντε Λάιεν

Τι είπε στην επικεφαλής της Ευρωπαϊκής Επιτροπής

Υπό πλήρη έλεγχο η πυρκαγιά που ξέσπασε στη Θάσο

Ισχυρή πυροσβεστική δύναμη θα παραμείνει στην περιοχή

Άμεση μείωση φόρων που είχαν εξαγγελθεί για το 2020

Το κεντρικό πολιτικό μήνυμα των προγραμματικών θέσεων του Πρωθυπουργού
Διεθνή

Σκότωσε το μωρό της γιατί αντιμετώπιζε προβλήματα υγείας (ΦΩΤΟ)

Ποινή φυλάκισης έξι ετών επέβαλε δικαστήριο του Λονδίνου

Mόσχα: Φωνές διαμαρτυρίας για αποκλεισμό υποψηφίων από τις τοπικές εκλογές

Στην εκδήλωση συμμετείχαν περισσότεροι από 10.000 διαδηλωτές

Συνομιλία Χαντ - Ζαρίφ για την κατάσχεση του δεξαμενόπλοιου Stena Impero

Ο Βρετανός ΥΠΕΞ εξέφρασε την "οξεία απογοήτευσή του"

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 21/07/2019 - 06:15DEAL