Με χατ-τρικ του Ριτσάρλισον η Βραζιλία «πάτησε» 4-2 τη Γερμανία

Πέμπτη, 22/7/2021 - 16:36

Με το... άστρο του Ριτσάρλισον να λάμπει στη Γιοκοχάμα, η Βραζιλία επικράτησε με το εντυπωσιακό 4-2 της Γερμανίας, ξεκινώντας με το δεξί τις υποχρεώσεις της στους Ολυμπιακούς Αγώνες και στον δρόμο προς την υπεράσπιση των σκήπτρων, μετά το χρυσό στο Ρίο το 2016.

Ο 24χρονος επιθετικός της Έβερτον ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης, καθώς σημείωσε ένα ιστορικό χατ-τρικ, όντας ο πρώτος παίκτης που αγωνίζεται στην Premier League και πετυχαίνει τρία γκολ σε ματς Ολυμπιάδας! Και όλα αυτά τα πέτυχε μέσα σε διάστημα 23 λεπτών!

Ο νεαρός άσος της «σελεσάο» άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό μετά από διπλή προσπάθεια, ενώ στο 22' έκανε το 2-0 με κοντινή προβολή. Στο 30' ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 με ένα πανέμορφο φαλτσαριστό σουτ.

Τα «πάντσερ» μετά το σκορ του πρώτου ημιχρόνου, προσπάθησαν να βγάλου αντίδραση, κάτι που εν μέρει το πέτυχαν.