Με νίκες προχώρησαν Σίτι και Λίβερπουλ, «κόλλησε» και πάλι η Γιουνάιτεντ

Σάββατο, 24/11/2018 - 19:10

Η Μάντσεστερ Σίτι συνέτριψε στο Λονδίνο με 4-0 τη Γουέστ Χαμ, ενώ η Λίβερπουλ νίκησε εύκολα εκτός έδρας (0-3) τη Γουότφορντ. Κόλλησε ξανά η Γιουνάιτεντ, 0-0 στο "Old Trafford" με την Κρίσταλ Πάλας.

Συνεχίζουν ακάθεκτες οι Μάντσεστερ Σίτι και Λίβερπουλ στην Premier League. Οι πρωτοπόροι "πολίτες" διέλυσαν τη Γουέστ Χαμ στο Λονδίνο με 4-0. Ο Σίλβα άνοιξε το σκορ στο 11', ο Στέρλινγκ στο 19' έκανε το 0-2, ο Σανέ στο 34' το 0-3 κι ο ίδιος παίκτης στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του δευτέρου ημιχρόνου διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Λίβερπουλ δεν συνάντησε αντίσταση στο Γουότφορντ από την τοπική ομάδα. Ο Σαλάχ άνοιξε το σκορ για τους "ρεντς", ο Αλεξάντερ-Άρνολντ διεύρυνε το προβάδισμα, ενώ ο Φιρμίνο στο 89ο λεπτό πέτυχε το τρίτο και τελευταίο γκολ της αναμέτρησης.

Η έτερη ομάδα του Μάντσεστερ, Γιουνάιτεντ, κόλλησε με την Κρίσταλ Πάλας στο "Old Trafford". Δεν κατάφερε να σκοράρει και μοιραία έμεινε στο 0-0. Η Φούλαμ νίκησε με 3-2 - χάρη σε δύο γκολ του Αλεκσάντρ Μίτροβιτς - στο ντεμπούτο του Κλαόυντιο Ρανιέρι στον πάγκο της τη Σαουθάμπτον, η οποία είχε απαντήσεις μόνον με τον Άρμστρονγκ. Ισοπαλία 1-1 στο Μπράιτον ανάμεσα στην τοπική ομάδα και τη Λέστερ, ενώ το γκολ του Σίγκουρντσον έδωσε τη νίκη (1-0) στην Έβερτον κόντρα στην Κάρντιφ.

TO ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 13ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Σάββατο 24 Νοεμβρίου

Μπράιτον - Λέστερ 1-1 (15' Μάρεϊ / 79' πεν. Βάρντι)

Έβερτον - Κάρντιφ 1-0 (59' Σίγκουρντσον)

Φούλαμ - Σαουθάμπτον 3-2 (33', 63' Μίτροβιτς, 43' Σίρλε / 18', 53' Άρμστρονγκ)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Κρίσταλ Πάλας 0-0

Γουότφορντ - Λίβερπουλ 0-3 (67' Σαλάχ, 76' Αλεξάντερ-Άρνολντ, 89' Φιρμίνο)

Γουέστ Χαμ - Μάντσεστερ Σίτι 0-4 (11' Νταβίδ Σίλβα, 19' Στέρλινγκ, 34', 90'+3' Σανέ)

Τότεναμ - Τσέλσι (19:30)