Αθλητικά

Μέχρι και φωτογραφία από την επέμβαση του πόσταρε ο Αμπιντάλ, για να βάλει τέλος

Ο ΑΜΠΙΝΤΑΛ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ ΤΟΝ ΞΑΔΕΡΦΟ ΤΟΥ

Με φωτογραφία - ντοκουμέντο στο instagram ο Ερίκ Αμπιντάλ απάντησε στα ρεπορτάζ, σύμφωνα με τα οποία το συκώτι που του μεταμοσχεύθηκε το 2012 αγοράστηκε παράνομα από τον πρώην πρόεδρο της Μπαρτσελόνα, Σάντρο Ροσέλ. 

Σύμφωνα με την "El Confidencial", ο πρώην πρόεδρος της Μπαρσελόνα, Σάντρο Ροσέλ, έχει παραδεχθεί σε συνομιλίες ότι αγόρασε παράνομα το συκώτι που μεταμοσχεύθηκε το 2012, στον Ερίκ Αμπιντάλ, για να ξεπεράσει τον καρκίνο ο Γάλλος βετεράνος αμυντικός.

Λίγες ώρες μετά το δημοσίευμα, οι "μπλαουγκράνα" εξέδωσαν ανακοίνωση, στην οποία διέψευσαν οποιαδήποτε παρατυπία σχετικά με το συκώτι που μεταμοσχεύθηκε στον νυν τεχνικό διευθυντή της ομάδας, εκφράζοντας τη λύπη τους που δεν διασταυρώθηκε ένα τόσο ευαίσθητο ζήτημα, ενώ και ο ίδιος ο Αμπιντάλ τοποθετήθηκε στα social media.

Τότε (2012) είχε γίνει γνωστό ότι το συκώτι που μεταμοσχεύθηκε στο Γάλλο πρώην παίκτη του Ολυμπιακού προήλθε από τη δωρεά οργάνου από τον ξάδελφό του, Ζεράρ. Την Πέμπτη (5/7) ο Ερίκ Αμπιντάλ ανέβασε στον λογαριασμό του φωτογραφία - απάντηση για όσα είδαν το φως της δημοσιότητας την Τετάρτη (4/7).

Ο 38χρονος ανήρτησε εικόνα που βρίσκεται στην κλινική δίπλα στον ξάδελφό του, λίγο μετά τη μεταμόσχευση, και σχολίασε: «Με αυτήν την εικόνα θέλω να δείξω το σεβασμό μου στον ξάδελφό μου Ζεράρ και να υπερασπιστώ την τιμή του. Θέλω να κατακρίνω δημοσίως τη στάση ορισμένων media που κάνουν λόγο για αμφιβολίες σχετικά με τη νομιμότητα της παρέμβασης που έσωσε τη ζωή μου.

Σταματήστε τώρα! Απαιτώ σεβασμό προς τον εαυτό μου και προς όλους όσοι επηρεάζονται προσωπικά από αυτό το στάδιο της ζωής μου και προς οποιονδήποτε άλλον βρίσκεται σε παρόμοια κατάσταση».

Επόμενο άρθρο

Για τρία ακόμα χρόνια στον Ολυμπιακό ο Παπανικολάου

Ο Κώστας Παπανικολάου συμφώνησε με τους αδερφούς Αγγελόπουλους και παραμένει
05/07/2018 - 15:55

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ο Ναϊνγκολάν απάντησε σε Κριστιάνο-Πογκμπά με... ποτά (ΦΩΤΟ)

Επική και γεμάτη... αλητεία η φωτογραφία που ανέβασε ο Βέλγος χαφ
16/06/2021 - 18:39

Σάρωσε τη Ρεάλ και το σήκωσε μετά από επτά χρόνια η Μπαρσελόνα

Μια «καταιγιστική» Μπαρσελόνα δεν άφησε περιθώρια και διέλυσε στη Βαρκελώνη τη Ρεάλ
16/06/2021 - 09:08

Πλάνο με 100% πληρότητα από την ΚΟΠ, το... μπαλάκι στο Υπουργείο Υγείας

Υπάρχει αισιοδοξία από την ομοσπονδία πως θα επιτραπεί η επιστροφή του κόσμου
15/06/2021 - 18:55

Ανατροπή και... αναστολή της πειθαρχικής διαδικασίας για τους τρεις της ESL

Η UEFA αποφάσισε ότι, για την ώρα, δεν θα τιμωρήσει τις Ρεάλ, Μπαρσελόνα και Γιουβέντους
09/06/2021 - 19:25

Προς πώληση Κουτίνιο, Πιάνιτς και Ουμτιτί στη Μπαρσελόνα

Γίνεται προσπάθεια να καλυφθεί μεγάλο ποσό από το χρέος της ομάδας
09/06/2021 - 10:08

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

76 νέα κρούσματα ανακοίνωσε το Υπουργείο Υγείας

45 ασθενείς COVID-19 νοσηλεύονται, εκ των οποίων οι 18 σε σοβαρή κατάσταση

Έτσι θα επαναλειτουργήσουν από αύριο οι κατασκηνωτικοί χώροι

Η ανακοίνωση του Τμήματος Δασών για τις αναθεωρημένες οδηγίες

ΦΩΤΟ: Σοβαρό τροχαίο στη Λευκωσία, στο νοσοκομείο ένα πρόσωπο

Στο σημείο έσπευσαν μέλη της Αστυνομίας και ασθενοφόρο
Ελλάδα

"Σκέφτηκα να εξαφανίσω το πτώμα της Καρολάιν", σοκάρει η ομολογία του πιλότου

Κυνικός, αν και δήλωσε μετανιωμένος, εμφανίστηκε ο 32χρονος στους αστυνομικούς

"Η Λυδία μου, το μωρό μου, σήμερα έμεινε ορφανό από γονείς" (ΦΩΤΟ)

Συγκλονίζει ο αστυνομικός που απομάκρυνε το παιδί από τον τόπο της φρίκης στα Γλυκά Νερά

Κατέληξαν ακόμη 20 ασθενείς, στα 469 νέα κρούσματα στην Ελλάδα

Η ανακοίνωση του ΕΟΔΥ για τους διασωληνωμένους στις ΜΕΘ
Διεθνή

Στο "πηδάλιο" του ΟΗΕ μέχρι το 2026 ο Αντόνιο Γκουτέρες

Η Γενική Συνέλευση OHE ενέκρινε μια δεύτερη θητεία

Αίσιο τέλος στην εξαφάνιση αγοριού 2,5 ετών, βρέθηκε μετά από 35 ώρες

Είχε περπατήσει πολλά χιλιόμετρα και βρέθηκε αφυδατωμένο αλλά σε καλή κατάσταση

Δικαιώνει Κομισιόν για την προσφυγή κατά AstraZeneca το πρωτοδικείο Βρυξελλών

Αποφάσισε να εγκρίνει προσωρινά μέτρα στην υπόθεση

tv news

Η Ηλιάνα εξομολογείται στον Οδυσσέα πως δεν τον έχει ξεπεράσει ακόμα...

«8 Λέξεις» Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια του 2ου κύκλου
Alpha TV Κύπρου

Ο Αποστόλης ακούει τον Δημήτρη να λέει ότι έπρεπε να σκοτώσει την Αγγελική...

Δείτε εδώ όλες τις συγκλονιστικές εξελίξεις της σειράς του Alpha Κύπρου «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 18/06/2021 - 21:20ΛΟΥΗΣ NIGHT SHOW