Αθλητικά

Μέσι: «Τρελό αν δεν προκριθούμε, είδα απογοήτευση στ' αποδυτήρια»

ΛΙΟΝΕΛ ΜΕΣΙ

Ο Λιονέλ Μέσι βγήκε μπροστά και μίλησε έπειτα από ακόμα ένα κακό παιχνίδι της εθνικής ομάδας της Αργεντινής που έμεινε στο 1-1 με την Παραγουάη. «Θα είναι τρελό αν δεν καταφέρουμε να προκριθούμε. Θέλαμε νίκη για να ηρεμήσουμε, αλλά...».

Ο ηγέτης της «αλμπισελέστε» μίλησε στους εκπροσώπους του Τύπου λίγο μετά το ισόπαλο δεύτερο παιχνίδι της εθνικής ομάδας της πατρίδας του για το φετινό Κόπα Αμέρικα και μεταξύ άλλων αναφέρθηκε και στη συνομιλία που είχε με τον Σκαλόνι στην τελευταία προπόνηση της ομάδας πριν από το παιχνίδι με τους Παραγουανούς...

«Θα είναι τρελό αν δεν καταφέρουμε να προκριθούμε από τον όμιλο... Θέλαμε τη νίκη για να ηρεμήσουμε αλλά δεν έγιναν τα πράγματα όπως τα θέλαμε, οπότε πάμε πλέον με διαφορετικό τρόπο στο τελευταίο παιχνίδι. Είδα απογοήτευση στ' αποδυτήρια από τους συμπαίκτες μου, αλλά είδα και αποφασιστικότητα για να καταφέρουμε τουλάχιστον να περάσουμε το γκρουπ» είπε αρχικά ο Μέσι, ενώ, όταν ρωτήθηκε για όσα είπε με τον ομοσπονδιακό προπονητή στην προπόνηση που προηγήθηκε της αναμέτρησης, απάντησε:

«Ήταν μια υγιής και ήρεμη συζήτηση την οποία άκουσαν και οι υπόλοιποι. Την κάναμε γιατί θέλουμε να συνεχίσουμε να ωριμάζουμε και να βελτιωνόμαστε σαν σύνολο. Ξέραμε πόσο σημαντικό ήταν το παιχνίδι με την Παραγουάη...».

Επόμενο άρθρο

Επιμένει για Κατελάρη η ΑΕΚ, αποχαιρετά ο Λαρένα

Η επιστροφή στις προπονήσεις, το «θέλω» για Φάνο και η περίπτωση Λαρένα
20/06/2019 - 13:39

ΣχετικέςΕιδήσεις

Επίσημη τοποθέτηση της Ανόρθωσης για τις φήμες περί Εφραίμ

Κανένα θέμα με τον Κύπριο διεθνή την παρούσα χρονική στιγμή υποστηρίζουν στην «Κυρία»
20/07/2019 - 16:45

Τόνιο: «Ομίλους και πρωτάθλημα μέχρι τέλους με την ΑΕΚ»

Όλα όσα δήλωσε σε Ισπανική ιστοσελίδα ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ
20/07/2019 - 16:01

Κολοβός: «Έκανα αρκετά πράγματα με την Ομόνοια»

Όλα όσα δήλωσε ο πρώην παίκτης της Ομόνοιας στην πρώτη του συνέντευξη στη νέα του ομάδα
20/07/2019 - 15:04

Βούρος: «Στόχος οι ομίλοι του Champions League» (ΒΙΝΤΕΟ)

Όλα όσα δήλωσε στην κάμερα της Cablenet ο Ελλαδίτης αμυντικός του ΑΠΟΕΛ
19/07/2019 - 19:37

Ντε Βινσέντι: «Μετάνιωσα που έφυγα από τον ΑΠΟΕΛ» (ΒΙΝΤΕΟ)

Όλα όσα δήλωσε ο ποδοσφαιριστής του ΑΠΟΕΛ στην κάμερα της Cablenet
19/07/2019 - 19:02

Λαφράνς: «Το να παίζεις στον ΑΠΟΕΛ είναι μεγάλο πράγμα στην Κύπρο» (ΒΙΝΤΕΟ)

Όλα όσα δήλωσε ο θηριώδης κεντρικός αμυντικός στην κάμερα της Cablenet
19/07/2019 - 18:46

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Παραδίδονται 5.500 εμβόλια στους προσωπικούς ιατρούς για παιδιά (ΒΙΝΤΕΟ)

Σε αλλαγές στο σύστημα πληροφορικής προχώρησε ο ΟΑΥ

Υπόθεση βιασμού 19χρονης: Οι απαντήσεις σε κινητά, βίντεο και DNA (ΒΙΝΤΕΟ)

Στοιχεία φαίνεται να εμπλέκουν στην υπόθεση συγκεκριμένα πρόσωπα

Πανηγύρια ντροπής στην παρέλαση - παρωδία στα κατεχόμενα (ΒΙΝΤΕΟ)

Η παρουσία των τουρκικών μαχητικών F-16 και οι κομάντο
Ελλάδα

Τηλεφωνική επικοινωνία Μητσοτάκη - Φον ντε Λάιεν

Τι είπε στην επικεφαλής της Ευρωπαϊκής Επιτροπής

Υπό πλήρη έλεγχο η πυρκαγιά που ξέσπασε στη Θάσο

Ισχυρή πυροσβεστική δύναμη θα παραμείνει στην περιοχή

Άμεση μείωση φόρων που είχαν εξαγγελθεί για το 2020

Το κεντρικό πολιτικό μήνυμα των προγραμματικών θέσεων του Πρωθυπουργού
Διεθνή

Σκότωσε το μωρό της γιατί αντιμετώπιζε προβλήματα υγείας (ΦΩΤΟ)

Ποινή φυλάκισης έξι ετών επέβαλε δικαστήριο του Λονδίνου

Mόσχα: Φωνές διαμαρτυρίας για αποκλεισμό υποψηφίων από τις τοπικές εκλογές

Στην εκδήλωση συμμετείχαν περισσότεροι από 10.000 διαδηλωτές

Συνομιλία Χαντ - Ζαρίφ για την κατάσχεση του δεξαμενόπλοιου Stena Impero

Ο Βρετανός ΥΠΕΞ εξέφρασε την "οξεία απογοήτευσή του"

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 21/07/2019 - 06:15DEAL