Αθλητικά

Μίκου:«Είμαι εθνουσιασμένο που είμαι μέρος αυτής της ομάδας» ( ΒΙΝΤΕΟ)

ΜΙΚΟΥ

Παρακολουθήστε στο OFC TV πλάνα από την υπογραφή του συμβολαίου και τις πρώτες δηλώσεις του Βενεζουελάνου επιθετικού, Μικού Φεντόρ, με τη φανέλα της Ομόνοιας.

Οι δηλώσεις του Βενεζουελάνου:

«Είναι ένα πολύ ωραίο συναίσθημα. Όλοι οι παίκτες μου ευχήθηκαν τα καλύτερα όταν έφτασα εδώ και είμαι πολύ χαρούμενος που εντάχθηκα σε ένα τόσο μεγάλο σύλλογο εδώ στην Κύπρο. Είμαι πολύ ενθουσιασμένος που θα είμαι μέρος αυτής της ομάδας και αυτού του πρωταθλήματος. Είναι μια μεγάλη πρόκληση για όλους. Είναι ένας σύλλογος που σου δίνει την δυνατότητα να παλέψεις ξανά για το πρωτάθλημα και κάθε παίκτης πρέπει να δίνει τα πάντα για να το πετύχουμε αυτό"

Είναι πολλοί οι λόγοι( για να αποδεχθεί την πρόταση της Ομόνοιας). Ο πιο σημαντικός είναι ότι ήθελα να επιστρέψω στην Ευρώπη μετά από δύο χρόνια στην Ινδία και να αγωνιστώ ξανά σε ένα ανταγωνιστικό πρωτάθλημα

Επίσης έχω φίλους σε κάποιες ομάδες εδώ και μου είπαν τα καλύτερα για τον σύλλογο και την ανανέωση του. Όλα αυτά έκαναν πιο εύκολη την απόφαση μου. Τα κύρια χαρακτηριστικά μου είναι η σκληρή και ομαδική δουλειά. Ξέρω πως κάθε παίκτης είναι σημαντικός στο γήπεδο, όμως στο τέλος είναι ένα άθλημα που αγωνίζονται 11 με 3 αλλαγές»

Επόμενο άρθρο

Νεκρός ο πρώην ποδοσφαιριστής του Απόλλωνα Τζούνιορ Αγκόγκο

Απεβίωσε σε ηλικία 40 ετών στο Λονδίνο ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής
22/08/2019 - 14:38

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ο «αναγκαίος» Βίτορ, η επιστροφή του Μίκου και η... κατασκοπία (ΦΩΤΟ)

Ο Πορτογάλος έδειξε για άλλη μια φορά πόσο χρήσιμος είναι στη φετινή Ομόνοια
04/11/2019 - 13:21

Οι εκτιμήσεις για τους τραυματίες στην Ομόνοια

Ατομικό ο Γκόμες, χειρουργείο ο Μίκου, τίποτα ανησυχητικό για Ορτέγα
13/10/2019 - 16:07

Πάει Ισπανία για επέμβαση ο Μίκου, ανησυχία και για Βίτορ Γκόμες στην Ομόνοια

Πότε υπολογίζεται η επιστροφή στην αγωνιστική δράση για τον πολύπειρο Βενεζουελάνο
10/10/2019 - 09:55

Άσχημα τα νέα για Μίκου, πρόβλημα και με Βίτορ Γκόμες

Η επίσημη ενημέρωση των «πρασίνων» για τους τραυματισμούς των δύο ποδοσφαιριστών
08/10/2019 - 19:17

Και επίσημα στα «πράσινα» ο Μικού

Η Ομόνοια ανακοίνωσε τον Βενεζουελάνο επιθετικό
20/08/2019 - 15:24

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Μοιραία πτώση για 24χρονο εργάτη από ύψος δώδεκα μέτρων στον Κάψαλο (ΦΩΤΟ)

Τα ελλειπή μέτρα ασφάλειας για τοποθέτηση σκαλωσιών οδήγησαν στο θάνατο τον νεαρό

Δεν γνωρίζει για bullying στον 16χρονο μαθητή ο Διευθυντής της Τεχνικής (ΒΙΝΤΕΟ)

Έρευνα από το ΥΠΠΑΝ για τη νέα υπόθεση σχολικού εκφοβισμού ζητουν οι οργανωμένοι γονείς

Σοβαρό εργατικό ατύχημα: Νεαρός έπεσε στο κενό στη Λεμεσό

Φαίνεται να έχασε την ισορροπία του και να έπεσε από ύψος προκαλώντας τον τραυματισμό του
Ελλάδα

Αθήνα: Εξαρθρώθηκε μεγάλο κύκλωμα ναρκωτικών με 22 συλλήψεις στις Αχαρνές

Στο «καρτέλ» δύο εγκληματικές οργανώσεις και επτά συμμορίες

Σαρώνει την Ελλάδα η «Βικτώρια» με ακραία καιρικά φαινόμενα

Έντονα τα προβλήματα με πλημμύρες, κλειστά σχολεία και απεγκλωβισμούς

Συνεχίζεται μετά από 8 ημέρες η ομηρία του Έλληνα ναυτικού

Μετά από την πειρατεία που δέχθηκε το πετρελαιοφόρο που επέβαινε στο Τόγκο
Διεθνή

50-50 αν θα αναλάβει η νέα Ευρωπαϊκή Επιτροπή τον Δεκέμβριο

Οι εκλογές στη Βρετανία δημιουργούν περίπλοκα δεδομένα

Νέοι βομβαρδισμοί στη Γάζα ενώ ο αριθμός των νεκρών αυξήθηκε στους 11

Κλιμακώνονται οι συγκρούσεις με νεκρούς και τραυματίες

Τούρκος ΥΠΕΣ: Ολλανδία και Γερμανία συμφώνησαν να δεχθούν μέλη του ISIS

Οι δηλώσεις έγιναν στα πλαίσια της επαναπροώθησης κρατουμένων που ξεκίνησε τη Δευτέρα

tv news

Η Αριάδνη ετοιμάζεται για αποκαλύψεις για κάποιο γνωστό πρόσωπο του νησιού...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Μια μυστηριώδης γυναίκα μπαίνει στις ζωές των ηρώων μας με έναν κρυφό σκοπό...

Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας, της δραματικής σειράς «8 Λέξεις»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 13/11/2019 - 17:30ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ