Αθλητικά

Μίκου:«Είμαι εθνουσιασμένο που είμαι μέρος αυτής της ομάδας» ( ΒΙΝΤΕΟ)

ΜΙΚΟΥ

Παρακολουθήστε στο OFC TV πλάνα από την υπογραφή του συμβολαίου και τις πρώτες δηλώσεις του Βενεζουελάνου επιθετικού, Μικού Φεντόρ, με τη φανέλα της Ομόνοιας.

Οι δηλώσεις του Βενεζουελάνου:

«Είναι ένα πολύ ωραίο συναίσθημα. Όλοι οι παίκτες μου ευχήθηκαν τα καλύτερα όταν έφτασα εδώ και είμαι πολύ χαρούμενος που εντάχθηκα σε ένα τόσο μεγάλο σύλλογο εδώ στην Κύπρο. Είμαι πολύ ενθουσιασμένος που θα είμαι μέρος αυτής της ομάδας και αυτού του πρωταθλήματος. Είναι μια μεγάλη πρόκληση για όλους. Είναι ένας σύλλογος που σου δίνει την δυνατότητα να παλέψεις ξανά για το πρωτάθλημα και κάθε παίκτης πρέπει να δίνει τα πάντα για να το πετύχουμε αυτό"

Είναι πολλοί οι λόγοι( για να αποδεχθεί την πρόταση της Ομόνοιας). Ο πιο σημαντικός είναι ότι ήθελα να επιστρέψω στην Ευρώπη μετά από δύο χρόνια στην Ινδία και να αγωνιστώ ξανά σε ένα ανταγωνιστικό πρωτάθλημα

Επίσης έχω φίλους σε κάποιες ομάδες εδώ και μου είπαν τα καλύτερα για τον σύλλογο και την ανανέωση του. Όλα αυτά έκαναν πιο εύκολη την απόφαση μου. Τα κύρια χαρακτηριστικά μου είναι η σκληρή και ομαδική δουλειά. Ξέρω πως κάθε παίκτης είναι σημαντικός στο γήπεδο, όμως στο τέλος είναι ένα άθλημα που αγωνίζονται 11 με 3 αλλαγές»

Επόμενο άρθρο

Νεκρός ο πρώην ποδοσφαιριστής του Απόλλωνα Τζούνιορ Αγκόγκο

Απεβίωσε σε ηλικία 40 ετών στο Λονδίνο ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής
22/08/2019 - 14:38

ΣχετικέςΕιδήσεις

Και επίσημα στα «πράσινα» ο Μικού

Η Ομόνοια ανακοίνωσε τον Βενεζουελάνο επιθετικό
20/08/2019 - 15:24

Ξεκαθαρίζει του επιθετικού στην Ομόνοια

Οι περιπτώσεις που βρίσκονται ενώπιον της ομάδας προγραμματισμού των «πρασίνων»
14/08/2019 - 08:45

Στην Κύπρο ο επιθετικός Μίκου για λογαριασμό της Ομόνοιας (ΒΙΝΤΕΟ)            

Ο Νεόφυτος Λάρκου βρήκε τον ποδοσφαιριστή που θα συμπληρώσει την επιθετική τριπλέτα
13/08/2019 - 13:41

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Δήμος Πάφου και συντεχνίες "έδωσαν" τα χέρια για υπογραφή συλλογικής σύμβασης

Έκτακτη γενική συνέλευση των εργαζομένων για να αποφασιστούν τα επόμενα βήματα

Κυριακάτικες μπόρες προβλέπει η Μετεωρολογική Υπηρεσία

Διαβάστε αναλυτικά το δελτίο καιρού μέχρι και την Τρίτη

STOP όχι μόνο στη μαντήλα, αλλά και στην μπούργκα (ΒΙΝΤΕΟ)

Χρίστος Χρίστου: "Δεν θα επιτρέψουμε να γίνει η Κύπρος ισλαμικό χαλιφάτο"
Ελλάδα

Στο φως σπουδαία ευρήματα σε αρχαίους τάφους στη Φλώρινα (ΦΩΤΟ)

Χρυσά προσωπεία, χρυσά δακτυλίδια και χάλκινα κράνη σε 209 τάφους

Μέχρι τις 27 Σεπτεμβρίου οι ηλεκτρονικές εγγραφές των πρωτοετών φοιτητών

Δεν χρειάζεται η κατάθεση δικαιολογητικών ή η φυσική παρουσία των επιτυχόντων

Υπ. Παιδείας: Καταργεί την αναγραφή θρησκεύματος στα πιστοποιητικά σπουδών

Η Υπουργός δήλωσε ότι στόχος είναι να καλλιεργεί ένα περιβάλλον χωρίς αποκλεισμούς
Διεθνή

Για τον Περσικό Κόλπο αναχωρούν δυνάμεις των ΗΠΑ μετά το χτύπημα στην Aramco

Aμυντικού χαρακτήρα η αποστολή με επίκεντρο την αεροπορία , λέει ο αμερικανός ΥΠΕΞ

Τραμπ προς Ευρωπαίους: Θα αφήσω ελεύθερους τους τζιχαντιστές στα σύνορά σας

"Ζητάμε από τις χώρες από τις οποίες ήλθαν να παραλάβουν αυτούς τους αιχμαλώτους πολέμου"

«Αστακός» το Παρίσι: Μεγάλη πορεία από "κίτρινα γιλέκα"

Η διαδήλωση θα μεγαλώσει από τα άτομα που διαμαρτύρονται για την κλιματική αλλαγή

tv news

Στα άδυτα της άνοιας και του Αλτσχάιμερ σε ένα επεισόδιο που θα συγκλονίσει...

Οι «24 ΩΡΕΣ» στον Σύνδεσμο στήριξης ατόμων με άνοια "Ιθάκη", αυτό το Σάββατο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

«Η Φαμίλια» Β’ Κύκλος με...μαφία, νονά και κουφέτα γάμου, έρχεται στον Alpha!

Το αψυχολόγητο ζεύγος «Χατζηβασιλείου» παντρεύεται ξανά...Πρεμιέρα Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 21/09/2019 - 13:00ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ