Αθλητικά

Μίκου:«Είμαι εθνουσιασμένο που είμαι μέρος αυτής της ομάδας» ( ΒΙΝΤΕΟ)

ΜΙΚΟΥ

Παρακολουθήστε στο OFC TV πλάνα από την υπογραφή του συμβολαίου και τις πρώτες δηλώσεις του Βενεζουελάνου επιθετικού, Μικού Φεντόρ, με τη φανέλα της Ομόνοιας.

Οι δηλώσεις του Βενεζουελάνου:

«Είναι ένα πολύ ωραίο συναίσθημα. Όλοι οι παίκτες μου ευχήθηκαν τα καλύτερα όταν έφτασα εδώ και είμαι πολύ χαρούμενος που εντάχθηκα σε ένα τόσο μεγάλο σύλλογο εδώ στην Κύπρο. Είμαι πολύ ενθουσιασμένος που θα είμαι μέρος αυτής της ομάδας και αυτού του πρωταθλήματος. Είναι μια μεγάλη πρόκληση για όλους. Είναι ένας σύλλογος που σου δίνει την δυνατότητα να παλέψεις ξανά για το πρωτάθλημα και κάθε παίκτης πρέπει να δίνει τα πάντα για να το πετύχουμε αυτό"

Είναι πολλοί οι λόγοι( για να αποδεχθεί την πρόταση της Ομόνοιας). Ο πιο σημαντικός είναι ότι ήθελα να επιστρέψω στην Ευρώπη μετά από δύο χρόνια στην Ινδία και να αγωνιστώ ξανά σε ένα ανταγωνιστικό πρωτάθλημα

Επίσης έχω φίλους σε κάποιες ομάδες εδώ και μου είπαν τα καλύτερα για τον σύλλογο και την ανανέωση του. Όλα αυτά έκαναν πιο εύκολη την απόφαση μου. Τα κύρια χαρακτηριστικά μου είναι η σκληρή και ομαδική δουλειά. Ξέρω πως κάθε παίκτης είναι σημαντικός στο γήπεδο, όμως στο τέλος είναι ένα άθλημα που αγωνίζονται 11 με 3 αλλαγές»

Επόμενο άρθρο

Νεκρός ο πρώην ποδοσφαιριστής του Απόλλωνα Τζούνιορ Αγκόγκο

Απεβίωσε σε ηλικία 40 ετών στο Λονδίνο ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής
22/08/2019 - 14:38

ΣχετικέςΕιδήσεις

Οι πέντε παίκτες της Ομόνοιας με... αβέβαιο «πράσινο» μέλλον

Οι παίκτες που ολοκληρώνεται η συμφωνία τους με την ομάδα της Λευκωσίας
27/12/2019 - 13:18

Ο «αναγκαίος» Βίτορ, η επιστροφή του Μίκου και η... κατασκοπία (ΦΩΤΟ)

Ο Πορτογάλος έδειξε για άλλη μια φορά πόσο χρήσιμος είναι στη φετινή Ομόνοια
04/11/2019 - 13:21

Οι εκτιμήσεις για τους τραυματίες στην Ομόνοια

Ατομικό ο Γκόμες, χειρουργείο ο Μίκου, τίποτα ανησυχητικό για Ορτέγα
13/10/2019 - 16:07

Πάει Ισπανία για επέμβαση ο Μίκου, ανησυχία και για Βίτορ Γκόμες στην Ομόνοια

Πότε υπολογίζεται η επιστροφή στην αγωνιστική δράση για τον πολύπειρο Βενεζουελάνο
10/10/2019 - 09:55

Άσχημα τα νέα για Μίκου, πρόβλημα και με Βίτορ Γκόμες

Η επίσημη ενημέρωση των «πρασίνων» για τους τραυματισμούς των δύο ποδοσφαιριστών
08/10/2019 - 19:17

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ενάερια και επίγεια μάχη με τις φλόγες στον Άγιο Ιωάννη Μαλούντας

Σε συναγερμό Πυροσβεστική Υπηρεσία και Τμήμα Δασών για κατάσβεση της πυρκαγιάς

«Αμάν προσέξτε» για τα «εγχώρια» κρούσματα κορωνοϊού στα κατεχόμενα

Κρούσματα στη μαρίνα στην κατεχόμενη Γιαλούσα και στο κατεχόμενο Τρίκωμο

Κίτρινη προειδοποίηση για καύσωνα για πέμπτη συνεχόμενη ημέρα

Παραμένει "κολλημένος" στα 40άρια ο υδράργυρος και την Κυριακή
Ελλάδα

Πυκνοί καπνοί έχουν καλύψει τον ουρανό της Αθήνας (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Σε εξέλιξη η πυρκαγιά σε εργοστάσιο ανακύκλωσης πλαστικών

Μητσοτάκης: Δίνουμε με πειθαρχία και σοβαρότητα τη μάχη κατά της πανδημίας

«Μαζί αλλά και ο καθένας ξεχωριστά: Φοράμε τη μάσκα μας. Δεν συνωστιζόμαστε»

BINTEO: Μεγάλη πυρκαγιά σε εργοστάσιο ανακύκλωσης πλαστικών στην Αττική

Μαύροι καπνοί έχουν σκεπάσει την περιοχή - Κλειστή η Εθνική Οδός Αθηνών - Λαμίας
Διεθνή

Νέα Ζηλανδία: Ανακοινώνει ακόμα 7 κρούσματα κορωνοϊού και παρατείνει τα μέτρα

Για 2 ακόμη εβδομάδες θα εφαρμόζονται τα περιοριστικά μέτρα στο Όκλαντ

Συνάντηση Μέρκελ - Μακρόν με το βλέμμα στραμμένο στην Ανατολική Μεσόγειο

Τι θα βρεθεί στην ατζέντα των δύο Ευρωπαίων ηγετών στις 20 Αυγούστου

Η αύξηση κρουσμάτων παγκοσμίως, επαναφέρει τα περιοριστικά μέτρα

Με προστατευτική μάσκα επέστρεψαν οι μαθητές σε γερμανικά σχολεία

tv news

Οι κορυφαίες στιγμές του 1ου κύκλου μέσα από 5 συναρπαστικές τηλεταινίες

«8 Λέξεις» Μια συναρπαστική ιστορία αγάπης γεμάτη διλήμματα, μυστικά και αποκαλύψεις...
Alpha TV Κύπρου

Ο Γιώργος Τσούλης κάνει τη μαγειρική, διασκέδαση καθημερινά στον Alpha Κύπρου!

Έρχεται να αποδείξει ότι όλοι μπορούν να τα καταφέρουν στην...κουζίνα!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 15/08/2020 - 18:00ALPHA NEWS