Αθλητικά

Μήνυμα Σιβού πριν την Ομόνοια: «Ήρθε η ώρα να προχωρήσουμε... »

Αποχαιρέτησε την Μπούρσασπορ ο Σιβού ο οποίος βρίσκεται μια... ανάσα από την μετακίνηση του στην Ομόνοια. Ο 27χρονος μέσος τα έχει βρει σε όλα με την ομάδα της πρωτεύουσας και μετά από δυόμιση περίπου χρόνια επιστρέφει στην Κύπρο. Ο Νιγηριανός αποχαιρέτησε την ομάδα της Τουρκίας καθώς έμεινε ελεύθερος εδώ και μερικές εβδομάδες.

Αναλυτικά: «Στην οικογένεια μου στην Μπούρσασπορ,

Μετά από δυόμισι χρόνια στην πόλη της Προύσας με πάνω από 60 παιχνίδια, όμορφες και άσχημες στιγμές, είναι καιρός να αποχαιρετιστούμε. Μια δύσκολη απόφαση, αλλά ήρθε η ώρα να προχωρήσουμε.

Από πού να αρχίσω; Όταν έλαβα την προσφορά από την Μπούρσασπορ τον Ιανουάριο του 2018 ήμουν πεπεισμένος ότι ήταν η καλύτερη απόφαση της καριέρας μου, να παίξω σε αυτό το μεγάλο κλαμπ με τεράστια ιστορία στο τουρκικό ποδόσφαιρο.

Ήταν μια συναισθηματική μέρα όταν έκανα το ντεμπούτο μου εναντίον της Αλανιασπόρ, τέσσερις ημέρες μετά την μεταγραφή μου.

Το να παίζεις για έναν από τους μεγαλύτερους συλλόγους στην Τουρκία, να γίνεις μέλος της οικογένειας Bursa, να δουλεύεις με μερικούς από τους καλύτερους προπονητές και παίκτες στον κόσμο, ήταν πραγματικά τιμή.

Πολεμήσαμε σκληρά το 2019 και υποβιβαστήκαμε, ήταν μια άσχημη εμπειρία. Είχα προσφορές να παίξω στην First Division League, αλλά αποφάσισα να μείνω σε αυτό το υπέροχο κλαμπ, με το πάθος και την πίστη μου για το σήμα της Bursa. Ήταν η καλύτερη μου απόφαση και δεν μετανιώνω που έκανα τέτοιες θυσίες για αυτή την υπέροχη οικογένεια.

Δυστυχώς, δεν επιστρέψαμε στην Super League φέτος και η απόφασή μου να προχωρήσω σε μια άλλη πρόκληση στην καριέρα μου και είμαι πραγματικά ευγνώμων στους οπαδούς και την οικογένεια της Μπούρσασπορ για την υποστήριξή τους καθ ‘όλη τη διάρκεια μου στο κλαμπ .

Σε όλους στο Μπούρσασπορ, θέλω να πω αντίο, και σας ευχαριστώ. Θα είστε πάντα μέρος αυτού που είμαι και εύχομαι στην Μπούρσασπορ την καλύτερη τύχη την επόμενη σεζόν. Σίγουρα θα μου λείψουν οι συμπαίκτες μου, οι προπονητές, το προσωπικό, η διοίκηση και οι θαυμάσιοι οπαδοί που με αντιμετώπισαν σαν Βασιλιά.

Ο Θεός να σας ευλογεί, σε αγαπώ όλους».

Επόμενο άρθρο

Ανουάρ: «Ξεχωριστός ο κόσμος του ΑΠΟΕΛ, είναι ο 12ος μας παίκτης» (ΦΩΤΟ)

Μήνυμα από τον ποδοσφαιριστή του ΑΠΟΕΛ στον κόσμο της ομάδας
19/09/2020 - 13:38

ΣχετικέςΕιδήσεις

«Καρφώνει» την Άγκυρα με επιστολές προς Μπορέλ, Γκουτέρες και Πομπέο η Αθήνα

Προχωρά σε διπλωματικές πρωτοβουλίες καταγγελίας των τουρκικών ενεργειών
19/10/2020 - 18:33

Κάλεσε τον Τατάρ στην Άγκυρα ο Ερντογάν για να δουν το χάρτη του Κυπριακού

«Οι Τ/Κ απέδειξαν για άλλη μια φορά την δημοκρατική τους ωριμότητα σε ολόκληρο τον κόσμο»
19/10/2020 - 09:23

Δρ. Μούδουρος: Θα επιδιώξουν αλλαγή της βάσης λύσης του κυπριακού (ΒΙΝΤΕΟ)

Περισσότερο χεραγωγούμενος από την Άγκυρα ο Τατάρ ακόμα και από τον Ντενκτάς
19/10/2020 - 08:48

Τι σημαίνει η "εκλογή" του εκλεκτού του Ερντογάν; (BINTEO)

Πώς κατάφερε να βγει νικητής ο Ερσίν Τατάρ έναντι του Ακιντζί - Το οργιώδες παρασκήνιο
18/10/2020 - 22:24

Συγχαρητήρια Ερντογάν στον εκλεκτό του Ερσίν Τατάρ

Το σύντομο προκλητικό μήνυμα του Τούρκου Προέδρου σε ανάρτηση του στο twitter
18/10/2020 - 20:49

Επέλεξαν Ερντογάν οι Τ/κ: Εποχή Τατάρ στην ηγεσία του ψευδοκράτους

Οι αντιδράσεις της Άγκυρας, το τέλος εποχής του Ακιντζί και η δύσκολη συνέχεια
18/10/2020 - 20:34

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Άλλη μια εισαγωγή ασθενούς στο νοσοκομείο αναφοράς

Συνολικά 20 πολίτες νοσηλεύονται σήμερα στο Γενικό Νοσοκομείο Αμμοχώστου

Πιο σαφής εικόνα σήμερα με τα κρούσματα στην χώρα μας (ΒΙΝΤΕΟ)

Λάθος να θεωρούμε λίγα τα 43 κρούσματα επειδή είχαμε αγγίξει τα 200 λένε οι ειδικοί

Νικολόπουλος σε αρνητές: Ο κορωνοϊός σκοτώνει πολλαπλάσιες φορές από τη γρίπη

Δεν είναι πανώλη η νόσος Covid-19 αλλά είναι πολύ μεταδοτική αλλά και πιο θανατηφόρα
Ελλάδα

Σε μαζική παραγωγή εμβολίων πριν την έγκριση προχωρά η Pfizer (ΒΙΝΤΕΟ)

Η εταιρεία προσπαθεί να εξοικονομήσει χρόνο για την αντιμετώπιση της πανδημίας

«Καρφώνει» την Άγκυρα με επιστολές προς Μπορέλ, Γκουτέρες και Πομπέο η Αθήνα

Προχωρά σε διπλωματικές πρωτοβουλίες καταγγελίας των τουρκικών ενεργειών

438 νέα κρούσματα και 11 θάνατοι ανακοινώθηκαν στην Ελλάδα

Ο συνολικός αριθμός των περιστατικών ανέρχεται πλέον σε 25.802
Διεθνή

Σε νέο lockdown από την Τετάρτη και για έξι εβδομάδες η Ιρλανδία

Θα ζητήσουν από τους πολίτες να μην απομακρύνονται περισσότερο από 5 χιλ από το σπίτι τους

Αυξάνονται τα κρούσματα κορωνοϊού παγκοσμίως

338 χιλιάδες περιστατικά μέσα σε μόλις 24 ώρες και 3.971 νέοι θάνατοι

Ισχυρός σεισμός ταρακούνησε την Αλάσκα, προειδοποίηση ειδικών για τσουνάμι (VID)

Δείτε εικόνες από τον τρόμο που προκάλεσε σε πολίτες η σεισμική δόνηση

tv news

Ο Μιχαήλ μαθαίνει όλη την αλήθεια για τον επικείμενο γάμο της Βικτώριας...

«8 Λέξεις» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια του 2ου Κύκλου αυτή την εβδομάδα!
Alpha TV Κύπρου

Η Τζένη παγιδευμένη,καλείται να επιλέξει ανάμεσα στον πατέρα της και τον Στέφανο

Δείτε εδώ όλες οι εξελίξεις της νέας δραματικής σειράς του Alpha «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 20/10/2020 - 10:15DEAL