Μοιράστηκαν από ένα βαθμό στο Μακάρειο (ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή, 15/9/2019 - 20:28

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση στο Μακάρειο μεταξύ της Δόξας και του Εθνικού Άχνας αφού οι δύο ομάδες έμειναν στο ισόπαλο 1-1 στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta.

Ο Εθνικός πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 38ο λεπτό με τον Κοστόφσκι ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 66ο λεπτό με τον Καρλάο.

Μετά την ισοπαλία, στους δύο βαθμούς ανέβηκε η Δόξα και στους τέσσερις βαθμούς ο Εθνικός Άχνας μετά από τρεις αγώνες για την ομάδα του Λούκα Χατζηλούκαι και δύο για αυτήν του Γιώτη Εγκωμίτη.

Καλύτερη στον αγώνα ήταν η Δόξα, ωστόσο ήταν αρκετά άστοχη στην τελική της προσπάθεια. Από την άλλη, ο Εθνικός ήταν αρκετά καλά στημένος στο γήπεδο κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο, με τον Κουντόμπνιακ να χάνει τεράστια ευκαιρία (83’) για να δώσει στην ομάδα του τους τρεις βαθμούς.