Μπαίνει σε… περιπέτειες η Ατλέτικο

Κυριακή, 14/6/2020 - 17:45

Γλώτσησε ευκαιρία και… μπλέκει η Ατλέτικο. Οι Μαδριλένοι έμειναν στο 1-1 με την Μπιλμπάο στο «Σαν Μαμές», με αποτέλεσμα να ισοβαθμούν με Χετάφε και Σοσιεδάδ (ένα παιχνίδι λιγότερο) στην τετάρτη θέση. Ο Μουνιαίν άνοιξε το σκορ στο 37ο λεπτό με ωραίο τσίμπημα της μπάλας, για να τη στείλει στα δίχτυα του Όμπλακ.

Ο Ντιέγκο Κόστα ισοφάρισε δύο λεπτά μετά με ψύχραιμο πλασέ, έπειτα από πάσα του Κόκε, που τον έβγαλε φάτσα με τον Σιμόν. Ο 31χρονος φορ αφιέρωσε το γκολ στην παίκτρια της γυναικείας ομάδας της Ατλέτικο, Βιρχίνια Τορεθίγια, που εγχειρίστηκε για αφαίρεση όγκου εγκεφάλου.

Πάντως, οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να ανοίξουν το σκορ ακόμα νωρίτερα, αλλά ο Όμπλακ είπε «όχι» στην κεφαλιά του Άλβαρεθ.